AY TAKVİMİ

Mart 2014 Ay Takvimi


Sonraki aylar için tıklayın.

Tüm yılın Yeni Ay takvimi için tıklayın.

Saç Kesim Takvimi için tıklayın.

Saç Boyama ve Kına Takvimi için tıklayın

02 Mart 2014 saat 17:39’dan 04 Mart 2014 saat 21:12’ye kadar
Ay Koç Burcunda büyüyecek. Detaylı bilgi için tıklayın.

04 Mart 2014 saat 21:12’den 07 Mart 2014 saat 04:37’ye kadar
Ay Boğa Burcunda büyüyecek. Detaylı bilgi için tıklayın.
 

07 Mart 2014 saat 04:37’den 09 Mart 2014 saat 15:32’ye kadar
Ay İkizler Burcunda büyüyecek. Detaylar için tıklayın.
 

09 Mart 2014 saat 15:33’den 12 Mart 2014 saat 04:08’e kadar
Ay Yengeç Burcunda büyüyecek. Detaylar için tıklayın.

12 Mart 2014 saat 04:08’den 14 Mart 2014 saat 16:17’ye kadar
Ay Aslan Burcunda büyüyecek. Detaylar için tıklayın.
 

14 Mart 2014 saat 16:17’den 17 Mart 2014 saat 02:45’e kadar
Ay Başak Burcunda büyüyecek. Detaylar için tıklayın.

(16 Mart 2014 saat 19:08’de Dolunay gerçekleşecek.)

Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay küçülecek!

Epilasyon günleri için tıklayın.
 

17 Mart 2014 saat 02:45’ten 19 Mart 2014 saat 11:13’e kadar
Ay Terazi Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.
 

19 Mart 2014 saat 11:13’ten 21 Mart 2014 saat 17:38’e kadar
Ay Akrep Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.
 

21 Mart 2014 saat 17:38’den 23 Mart 2014 saat 22:02’ye kadar
Ay Yay Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.
 

23 Mart 2014 saat 22:02’den 26 Mart 2014 saat 00:38’e kadar
Ay Oğlak Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.

Epilasyon günleri için tıklayın.
 

26 Mart 2014 saat 00:38’den 28 Mart 2014 saat 02:10’a kadar
Ay Kova Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.

28 Mart 2014 saat 02:10’dan 30 Mart 2014 saat 04:53’e kadar
Ay Balık Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.

 

30 Mart 2014 saat 04:53’ten 01 Nisan 2014 saat 08:20’ye
kadar Ay Koç Burcunda küçülecek. Detaylar için tıklayın.

30 Mart 2014 saat 21:44’te Yeni Ay gerçekleşecek. Detaylar için tıklayın.

Önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüyecek!

Sonraki aylar için tıklayın.

Tags

Related Articles

48 Yorumlar

 1. Ayın başında ay takvimini yayınlaman çok iyi olmuş. Gerçi anlamlarını tam olarak bilmeyince pek işime yaramayacak ama yine de faydası olacaktır. Teşekkürler kozmik bakım.

 2. Gercekten aydinlatma harika olmus. Keske bu dönemlerde hangi bakimlarin etkili oldugunuda yazsaydiniz. Tesekkürler.

 3. ARKADAŞLAR SORULARINIZA CEVAP VERECEĞİM FAKAT MÜTHİŞ BİR BAŞ AĞRISI YAŞIYORUM VE EKRANA BAKAMIYORUM. KENDİMİ İYİ HİSSETTİĞİMDE HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ HEPSİNİ CEVAPLAYACAĞIM. SEVGİLER.

 4. Merhaba bloğunuzu yeni keşfettim çok yararlı bilgiler var teşekkürler…
  Benim sorum şu saç kesimin de uzamanın olması için 2 mart ve 4 mart tarihleri arasında mı kesmemiz lazım yoksa ayın büyüdüğü zamanlardan herhangi birinde kesmek uygun mudur?
  Şimdiden teşekkürler 🙂

 5. sağol kozmik bakım. Benim saçlarım sanırım hızlı uzuyor, yani özellikle çabuk uzamasını istemiyorum. koç burcuyla ilgili olan uzun yazını da okudum. saç kesimiyle ilgili anladığım şu : olumsuz etkilerden uzak kalmak için saç kesimi ay koç burcundayken yapılmalı. hızlı uzamasını istiyorsak as koç burcunda büyürken ; hızlı uzamasını istemiyorsak, sadece kırılma, zayıflama, beyazlama gibi etkilerden kaçınmak istiyorsak ay koç burcunda küçülürken de saç kestirebiliriz. öyle değil mi ?

 6. sevgili fullmoon ve belin şimdilik karşılıkları yok fakat yazıları hazır oldukça ekleyeceğim. yazıları hazırlamak uzun zaman alıyor, hızlı fakat özensiz olmasını istemiyorum. sevgiler:)

 7. sevgili bnnu ve ayşegül çok teşekkür ederim. koç burcunun etkisi olma ihtimali çok yüksek:) fakat biz bir arkadaş grubu olarak topluca baş ağrısı yaşadık. hatta bir arkadaşımıza mide bulantısı ve kusma da oldu. sebebini kesinleştiremedik henüz:) neyse ki şimdi daha yiyiz.

 8. kuzunun annesi hoşgeldiniz:)
  büyüyen ay dönemndeki her gün aynı etkiye sahip değil. o nedenle yazdığınız tarihleri yani içinde bulunduğumuz koç burcu günlerini kullanmanız daha doğru olur. şifa olsun:)

 9. evet sevgili ay ışığı. fakat yukarıda da göreceğiniz gibi bir sonraki koç burcu(küçülen) yeni ay'a rastlayacak. yeni ay günlerinde saç kesimini tercih etmiyoruz. sonrakiler istediğiniz gibi olacak:)

 10. Teşekkür ederim kozmik bakım, anlıyorum 🙂 Peki yeni Ay'a rastlamadan küçülen koç günleri çok uzakta mı 1- 1,5 ay gibi bir zamanda gelir mi? eğer çok uzaktaysa çabuk uzamasını istemememe rağmen bugün kestireceğim.

 11. Merhaba Kozmik bakım.. çok geçmiş olsıun öncelikle.. sana çin yağını önerebilirim. almanyadan geliyormuş..baş ağrılarında ve pek çok şeyde etkili bitkisel çözüm..eczanelerde bulabilirsin 🙂

 12. Kozmik bakımcığım.. Uzun zamandır giremiyordum.. çok güzel bir blog olduğunu söylemeden edemeyeceğim yine 🙂 Koç burcunda (büyüyen ay dönemi) kesersek saç çabuk uzar diye belirttiniz..
  Ama amaç uzamasından ziyade güzel bir Model kestireceksek, daha güzel şeylerin çıkması için büyüyen ay döneminde ASLAN burcunu tercih edebilir miyiz ? Birde boya günleri içinde , aslan burcu uygun mu?

 13. sevgili meslissa öncelikle küçülen ay fazını tercih etmelisiniz. bunun dışında ay takvimine baktığımda 23-29 mart arası daha uygun görünüyor.

 14. sevgili sevda çok teşekkür ederim. evimden hiç eksik etmediğim lavanta yağından faydalanmaya çalıştım. bahsettiğiniz yağı arkadaşım türkiyeden almıştı. şiddetli baş ağrıları olur, etkisinden hiç söz etmedi. fakat ona önerdiğim nane yağının etkili olduğunu söyledi. bu da bir bilgi olarak kalsın burada:)
  saç boyamak için aslan ve koç burçları uygundur. hızlı uzama istemiyorsanız küçülen ay fazındaki koç günlerini kullanın. aslan burcu bir sure büyüyen ay fazında gerçekleşecek. aslan günleri modele etki etmez fakat kısa bir model tercih edecekseniz büyüyen ay fazında daha hızlı uzayacağından modeli uzun sure kullanamazsınız.

 15. Sevgili kozmik bakım … Ben anlayamadım sanırım..Saçlarım çabuk uzasın isterim ama önceliğim güzel bir kesim.. yeni ve farklı bir model deneyeceğim. ve kısa olmayacak..kat kat bir model olacak 🙂 model için aslan mı koçu mu önerirsiniz acep?

 16. Yağla başınızı ovup, elinizle hafiften soğuk su geçtiğinizde çok iyi geliyormuş..ben denemedim ama araştırmalarım bunu gösteriyor..bilgilerinize 🙂 Tekrar okudum yazdıkalrınızı..Değişik modeller denediğimizde aslanın yok dediniz.. ayın hangi burçta olduğunun bir önemi yok mu? varsa onu bekleyeyim.. çok sağolasın 🙂

 17. sevgili sevda, başım ağrıdığında her elimi yıkadığımda reflex olarak elim alnıma ve yüzüme gider. gerçekten soğuk kompres iyi geliyor. yani buz uygulaması da çok faydalı olur.
  saç konusuna gelince basitçe şunu söylemek istedim; elbette uygun günlerde kesim yapıldığında daha mutlu kalkıyoruz koltuktan fakat modelin istediğiniz gibi olmasındaki en büyük etken kuaförünüzün yeteneği!
  uzaması sizing için önemliyse kesinlikle büyüyen ay fazındaki yay, koç ya da aslan günlerini tercih etmelisiniz. bu ay her ikisi de büyüyen faza rastladı fakat genellikle sadece biri rastlar. o nedenle çoğu zaman seçim şansımız olmaz. anladığım kadarıyla aslan günleri sizin içinize daha çok siniyor. bu durumda size 13 martı tavsiye ederim:)

 18. Öncelikle çok geçmiş olsun. Daha önce sormuştum affınıza sığınarak tekrar sormak istiyorum. Riskli ve zor bir ameliyat beni bekliyor. Kalp Damarla ilgili dolaşım problemim var. Ayrıca Mart ayı içerisinde ayak bileğimden kemik ameliyatı olacağım. Belimden kemik alıp ayağıma koyacaklar. Uygun tarihler 20-23 Mart demiştiniz. Çok korkuyorum ve sizden tekrar rica ediyorum. Bu tarihler uygunmudur? Çok teşekkür ederim.

 19. sevgili firuze stresinizi azaltmaya çalışın. hangi güne aldınız ameliyat gününüzü? isterseniz mail adresimden de yazabilirsiniz.

 20. Sevgili Kozmik,
  Takvimi yayınlamanız çok iyi olmuş, çok teşekkürler.
  Saç kesimi için en yakın, hafta sonu günü ne zaman acaba?

 21. merhaba kozmik bakım ay takvimini ayın başında yayınlaman çok güzel oldu ,birde ay hangi burçtaysa o zaman neler yapılabiir yazabilirmisin ,mesela koç burcunda şu şu bakımlar yapılabilir ,terazi burcunda şunlar yapılabilir gibi.

 22. Çok teşekkürler kozmik bakım.. Baş ağrıdığında baş şakak bölgelere (bence bide ense kökü) çin yağı ve üstüne soğuk su hafiften geçirilirse iyi geliyormuş..beraber kullanıldıklarında yani..:)
  saçla ilgili aslan denince aklıma ilk saç geliyor o yüzden aslanı tercih ediyorum galiba..sevgilerimle..

 23. sevgili zübeyde, ay takvimini sık sık kontrol edin çünkü tarihlerin karşına yeni yazılarımın linkini veriyorum istediğiniz şekilde. aslında farketmiş olmanız gerekirdi. ben mi anlamadım acaba sorunuzu.

 24. beğenmenize sevindim antumbra:)
  en yakın 14 mart. fakat saatlerini kontrol edin takvimden çünkü aslan burcunun son günü bu tarih.

 25. ben bu ay büyüme kücülme- yengeç etkisi kova etkisi vs.. olayını pek kavramış değilim şimdilik… bugün saçıma havuç kürünü uygulamaya başlamak istiyorum uygun mudur ki?

 26. kozmik bakım özel günlerimizde epilasyon yapılmıyor ya hangi kür,bakım olursa olsun bunlarında mı faydası yok. aksine zararı mı oluyor .saç kesimi içinde geçerli mi bu o günlerde kestirmemelimiyim? hatta hiç bir şey yapmamalımıyım?

  1. Kağıt helva,
   Ben bir defa özel günde saç kestirmiştim. Olumlu ya da olumsuz herhangi bir durumla karşılaşmadım.
   Bakım konusuna gelince, o günlerde bakım yapmak zaten zor geldiğinden denemedim bile.

 27. zararı olmaz fakat digger günlerdeki kadar mükemmel sonuç alamıyoruz sevgili kağıt helva. kesim konusunda net bir bilgi yok. dilerseniz başka bir zamana erteleyin.

 28. sevgili araz takip ettikçe kısa zamanda kavrarsınız. henüz başlamadıysanız içinde bulunduğumuz aslan günlerinde başlayabilirsiniz. en yüksek faydayı görmenizi diliyorum, sevgiler:)

 29. Kozmik bakım, ben saç kesimi için aslan günlerini kaçırdım.Fakat saçlarımın acil kesilmesi gerekiyor-boyadan yandı- büyüyen ay başak günlerini kullanmam ne kadar kötü etki yapar uzamaz mı hiç ? Bu arada şimdiye kadar hep verdiğin tarihleri kullandım ve kuaförüm bile ne kadar uzadığına şaşırdı ve kür vs uygulamadım hiç, çok teşekkürler ;
  🙂 Arkadaşlar deneyin kesinlikle çok işe yarıyor!!

 30. sevgili merve, güzel sonuçlar almanıza çok sevindim:)

  mecburiyet söz konusu ise başak günlerini kullanın fakat bir sonraki aslan günlerinde yeniden uçlarından alın ki eski haline dönsün.

 31. Merhaba kozmik bakım, ben kova burcuyum.
  Sormak istediğim sarımsak ve limon karışımını hazırladım.
  Daha önce de sormuştum. 12-13 mart gibi başla demiştin ama ben yanlış hesaplamışım ve martın 16sı karışımın 26. gününde başladım.
  Niyetim bağışıklığı güçlendirmek ve tabi ki zayıflamak.
  Ciddi anlamda kilo fazlam var.
  Aslında ilk niyetim zayıflamak ama bunun yanında migrenim, b12 eksikliğim, kansızlığım, romatizmam, demir eksikliğim ve yüksek kilo problemim var.
  Sence bu karışıma başlama zamanım normal mi?
  Bir de zayıflamak için özel bir kullanım tarifi var mı?

 32. başlama zamanınızda bir problem yok. zayıflamak için de özel bir kullanım şekli yok. aynen yazımdaki gibi kullanın. şifa diliyorum:)

 33. merhaba kozmik bakım, bir sorum ve bir ricam olacak. aynısafa kremini almayı düşünüyorum. 31 oldum ama sivilcelerden kurtulamadım ve yanaklarımda tuhaf bi kırmızılık var hep. ama cildim de karma-yağlı. bu kremi nasıl kullanayım. öncesinde yüzümü neyle temizleyeyim. sonrasında yapmam gereken birşey var mı. ayrıca nemlendirici kullanmaya devam edeyim mi. ne çok sordum kusura bakma. ricama gelirsek epilasyon günlerini yayınladığın gibi saç kesim ve boya günlerini de önceden yayınlayabilir misin nisan ayı için. her seferinde sorup başını ağrıtmaktan utanıyorum da 🙂 teşekkürler şimdiden. sağlıkla kal

 34. sevgili meltem merhaba,
  yatmadan evvel cildinizi temizleyip ardından kremi uygulayın. piyasadaki kaliteli bir yüz temizleme jelinin kullanabilirsiniz. ardından lavanta çayı ile de silebilirsiniz yüzünüzü. bu çay sivilceler üzerinde de etkilidir.
  şu an ana sayfada olan yeni ay yazımda kesim ve boya tarihlerini de verdiğim isteğiniz üzerine, güle güle kullanın:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close