AY TAKVİMİ

Ay Boğa Burcunda

Ay Boğa burcundan geçerken tüm canlılara bu burcun özelliklerini yansıtır.

Ay Boğa burcunda iken reaksiyonlarımız yavaşlar. Yani daha yavaş hareket eder, ağırkanlı davranırız. Olaylara ve durumlara daha gerçekçi ve temkinli yaklaşırız. Bu nedenle daha inatçı bir tutum sergileyebiliriz. Aile içinde ve ikili ilişkilerde huzur ve uyum hakim olur Boğa günlerinde. Bu günler çiftlerin gelecek planı yapması için çok uygundur. Ayrıca söz, nişan ve evlilik için en ideal günlerdir.

Boğa burcu bedenimizde boyun bölgemizi, ensemizi, beyinciği, kulağın alt kısımlarını, çenemizi (dolayısıyla dişlerimizi de), bademciklerimizi, ses tellerimizi ve tiroit bezini temsil eder/yönetir. Bu nedenle Ay Boğa burcunda iken bu bölgelerle ilgili hassasiyet artacak; verilen fayda da zarar da her zamankinden daha fazla olacaktır. Konuyu örneklerle biraz daha netleştirecek olursak Ay’ın Boğa burcunda olduğu bu günlerde solunum yollarını üşütürsek diğer günlerde etkilenmiyor olsak bile şimdi bademciklerimiz şişebilir, iltihaplanabilir, sesimiz kısılabilir, kulak altında ağrılı bezeler oluşabilir. Buna karşın zaten bu bölgelerle ilgili süregelen bir rahatsızlığımız varsa Boğa Burcu etkisinde olduğumuz bu günler tedavinin etkisini önemli ölçüde arttırır, sonucu hızlandırır. Özellikle bu bölgelerle ilgili rahatsızlıkları olanların Ay Boğa burcundayken daha fazla risk altında olduklarını, bu dönemde soğuk ve asitli içeceklerden uzak durmalarını, hastalıklarını tetikleyen sebeplerden kaçınarak tedbirli olmalarını hatırlatmak
istiyorum.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu bu bölgelerin ameliyatıdır. Ay’ın insan sağlığı üzerindeki etkisini özellikle vurgulayan Hipokrat “ Ay’ın içinde bulunduğu burcun temsil ettiği organlara bu burç döneminde demir ile dokunma” diyerek öğrencilerini ameliyat konusunda uyarmıştır. Bu cümleden olarak Ay Boğa burcundan geçerken bademcik, tiroit, ses telleri, çene ve yukarıda bahsettiğimiz diğer bölgeler zorunlu olmadıkça ameliyat edilmemelidir. Aynı durum diş çekimi ve dişle ilgili diğer operasyonlar için de geçerlidir.

Boğa burcu günleri beslenme açısından da mineralleri temsil eder. Bu günlerde bedenimiz mineralleri  iki kat algılar. Başka bir deyişle Boğa burcunun etkisi ile minerallerin emilimi artar.

Düzenleyici ve yapıcı-onarıcı  roller  üstlenen mineral grubu sağlığımız ve güzelliğimiz için son derece önemlidir. Eksikliğinde ciddi sağlık sorunları, halsizlik, yorgunluk, cilt ve saç problemleri (zayıflık, matlaşma, dökülme, saç beyazlaması, uzamanın yavaşlaması vb.)yaşamaya başlarız. Mineraller üzerinde büyük etkisi olan Boğa günlerinde mineral alımına önem verilmesi bozulan hücrelerin yeniden onarılmasını sağlayarak birçok problemi ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Minerallerin vitaminlerle birlikte çalışarak vitaminlerin ve diğer maddelerin etkisini
arttırdığını ve yine mineral  grubunun vücut tarafından üretilemediğini, sadece beslenme yoluyla alınabildiğini
sürekli hatırlamakta fayda var.

Sporcuysanız, egzersiz yapıyorsanız, anne adayı ya da emziren anneyseniz, sürekli yorgun ve halsiz hissediyorsanız, cildinizin ve saçlarınızın durumu iyi değilse Ay’ın Boğa burcuna geçmesiyle birlikte sağladığı bu avantajı çok iyi değerlendirmeli ve mutlaka mineral içeren gıdalara yönelmelisiniz. Gelişim çağındaki çocukların ve öğrencilerin
düzenleyici yapıcı-onarıcı özellikte olan bu gıda grubuna ne kadar ihtiyacı olduğunu bunu çok önemsediklerini bildiğim annelere bir kez daha hatırlatmak isterim.

Çok önemli olan bir diğer konu ise mineraller grubunda yer alan tuz tüketimidir. Uzmanların her fırsatta uzak durulmasını hatırlattığı tuzun zararı da tahmin edeceğiniz gibi Ay Boğa burcunda iken iki kat olacaktır. Her gün aynı miktarda tuz tüketen bir yüksek tansiyon hastası Boğa günlerin de aynı miktarı tüketse bile tansiyonu birden yükselecektir. Bu nedenle bu günler içerisindeyken ya her zamankinin yarısı kadar ya da sıfır tuz tüketmelidir.

Ödem ve selülit rahatsızlığı olanlar için de aynı kural geçerli olacaktır. Vücutta su tutulmasına neden olan tuz, ödem ve selülit oluşumuna da son derece açık hale gelecektir. Hem tansiyon hastalarının hem de ödem ve selülit rahatsızlığı olanların bu günler de bol miktarda su içmeleri vücuttaki tuz oranını azaltacaktır. Ayrıca bol su, daha fazla idrar çıkmayı sağlayarak vücuttan tuz atımına yardımcı olacaktır.

Boğa burcunun temsil ettiği organlar için faydalı olan diğer yiyecek ve içecekleri de bu günlerde beslenmemize dahil etmemiz çok faydalı olacaktır. Basitçe liste yapacak olursak:

Ağız sağlığı için önemli olan böğürtlen/ çayı ve adaçayı… (adaçayının kullanım şekli için tıklayın.

Yine ağız yaraları için önemli olan feslehen…

Diş eti ve ağız içi sağlığı için önemli olan elma, havuç, kiraz, vişne, kavun, karpuz, kereviz, domates, kabak, portakal ve c vitamini içeren diğer besinler…

Öğrenciler ve dikkat gerektiren işerde çalışanlar için çok önemli olan konsantrasyonu arttıran limon, portakal, hurma, incir, mısır, biber, soya, kabak.

Kolesterolü ve kandaki yağ oranını düşüren elma…

Tansiyon hastaları için önemli olan elma, muz, soğan…

Bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığına karşı koruyan gıdalar… örneğin soğan, sarımsak, kuşburnu, limon, portakal, greyfurt.

Bademcik rahatsızlıklarının en etkili doğal ilacı adaçayı.

Mineraller içeren yumurta, kırmızı et, tavuk, sakatatlar, yumurta, süt ve süt ürünleri, sebzeler, bezelye, soya fasulyesi, baklagiller, buğday, ceviz, badem, fıstık, kabak çekirdeği, pekmez, bal, kuru meyveler…

Görüldüğü gibi yukarıdaki yiyecek ve içecekler Boğa burcunun temsil ettiği organlar ve hastalıklar için hem koruyucu hem de tedavi edici özelliktedir. Bu yiyecek ve içeceklerin söz konusu organlara faydasının bu dönemde her zamankinden daha fazla olduğunu da bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Konuyu güzellikle ilişkilendirdiğimiz de görüyoruz ki cilt altındaki dokuların güçlendirilmesi, cildin elastikiyeti, saç köklerinin beslenmesi ve tırnakların daha güçlü ve sağlıklı olması için karşımıza yine mineraller çıkıyor. Bu genel etkinin yanında Boğa burcunun temsil ettiği yüzün bir bölümü ve boyun bölgesine yapılacak bakımlar için de en uygun zaman diliminden bir tanesidir Boğa günleri.

Unutmayalım ki mineraller de proteinler ve vitaminler gibi önce hayati önem taşıyan organlarımız tarafından kullanılır. Arta kalanı ise tırnaklarımız, cildimiz ve saçlarımız tarafından kullanılır. Bu nedenle mineral eksikliğine
izin vermemek gerekir. Çünkü böyle bir durumda solgun, kuru, kırışık, mat bir cilt; kolay kırılan, lekeli, mat ve sağlıksız tırnaklar; ince, zayıf, kolay kırılan, mat, güçsüz, dökülen ve uzamayan saçlar kaçınılmazdır. Dıştan uyguladığınız en pahalı ürünlerden ya da en iyi doğal bakımlardan en etkili zamanlarda uygulamanıza rağmen istediğiniz sonucu alamıyorsanız beslenmenizi yeniden gözden geçirmenizi şiddetle öneririm.

Aldığınız vitamin, mineral ve proteinleri vücudunuzun en etkili biçimde değerlendirebilmesi içinse yeteri kadar su içmek çok önemlidir. Buradaki yazılarımda bu konuyu işlemiştim.  Hem besinlerden en yüksek faydayı sağlamak hem de tüm hücrelerinizi yeniden sağlıklı hale getirmek isterseniz önerim alkali su içmeniz. İlgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Yine günde 5 dakika gibi kısacık bir zaman ayırarak yapacağınız Tibet egzersizlerinin de bu konuda büyük büyük etkisi olacak. Bu egzersizlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ay’ın, Boğa burcunun tüm bu etkilerini biz canlılara yansıttığı bu günler de, bu özelliklere göre seçilmiş bakımların uygulanması çok önemlidir. Bu nedenle uyguladığımız maskelerin de mineral içermesi gerekir.

Boğa günlerinde yoğun etki sağlayan kürlere ve maskelere bir bakalım:

Maya maskesi:
İçerdiği yüksek miktardaki protein, vitaminler ve mineraller sebebiyle saç köklerini besleyerek dökülmeyi durdurur/önler; saç tellerini kökten uza onararak sağlıklı, güçlü ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar; aynı etkilerle saçın normalden çok daha hızlı uzamasını sağlar.

Bu günler maya maskesi sadece saçlara değil yüze uygulandığında da etkili sonuçlar verir. Boğa burcu günlerinde saç köklerini hedef alan bu maske çok doğru bir seçim olacaktır. Büyüyen ay fazındaki Boğa günlerine nazaran küçülen ay fazındaki Boğa günlerinde saç köklerindeki etki çok daha güçlü olacaktır. Uygulanış şekli için tıklayın.

Ayva Çekirdeği Maskesi: En doğal cilt bakım ürünü olan ayva çekirdeği jeli cildi onarır ve yeniden yapılandırır. Boğa Burcu günlerinde yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayacağınız bu maske de ekstra etkili olacaktır. Uygulanış şekli için tıklayın.

Karanfil Kürü: Saç dökülmesine karşı son derece etkili bir kür olan karanfil kürü düzenli kullanımda hızla sonuç verir ve yeni saç oluşumunu sağlar. Saç köklerini güçlendirdiğinden saçın hızlı uzamasına da yardımcı olur. Çocukların saçlarının gürleştirilmesinde de aynı şekilde etkilidir. Ay’ın Boğa burcunda olduğu bu günlerde saç kökleri önem kazandığından etki artmaktadır. Küçülen ay fazındaki Boğa burcu ise saç köklerinde mükemmel sonuçlar verecektir. Uygulanış şekli için tıklayın.

Sığır İliği Maskesi: Saç köklerini besleyen sığır iliği yeni saç oluşumunu sağlarken aynı zamanda işlem görmüş ve yıpranmış saçları kökten uca onararak pürüzsüz, sağlıklı, güçlü ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bu yönü ile saçların normalden daha hızlı uzamasını da sağlar. Amacınız sadece saç dökülmesini durdurmak ve yeni saç oluşumunu sağlamaksa küçülen ay fazındaki Boğa burcunun etkisi çok daha yüksek olacaktır. Uygulanış şekli için tıklayın.

Saç uzatma kürleri olarak ün yapmış ve direkt bu amaçla kullanılan Sinameki Kürü, Siyah Turp Kürü ve Havuç Kürlerini zorunlu olmadıkça Ay Boğa burcunda iken uygulanmasına gerek yoktur. Fakat bunlar arasından Havuç kürünü içerdiği vitamin ve minerallerden dolayı saç köklerini beslemek amacıyla bu günlerde uygulanabilir.
Uygulanış şekli için tıklayın.

No Poo:
Şampuansız şaç yıkama yöntemi olan no poo saç köklerini kimyasalların zararlı etkilerinden arındırarak saçın ve saç derisinin yenilenmesini sağlar. Hücrelerin sağlıklı ve işler hale gelmesini sağlayan bu yöntem bu yönüyle beyaz saçların eski rengine dönmesine de yardımcı olabilir. Ayrıca derin bir temizlik sağlaması sebebiyle saç köklerinin oksijen alımını arttıracak ve bu da saçların daha sağlıklı ve hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Daha faydalı olması için tüm zamanlarda düzenli olarak şampuan yerine kullanabileceğiniz bu yöntemi bu şekilde yapamıyorsanız  saç kökleri ve saç derisi için önemli olan günlerde bir maske gibi de kullanabilirsiniz. Ay’ın Boğa burcunda olduğu günler bu uygulama için uygundur. Küçülen ay fazına rastlayan Boğa burcu günleri ise daha uygundur. Uygulanış şekli için tıklayın.

Boğa burcu günleri saç kökleriyle daha ilişkili olduğundan ve kimyasalların saç köklerine olan zararını arttıracağından saç boyama için kullanılmamasında fayda var. Fakat doğal ve zararsız saç boyası olan kına saç
köklerini beslemek amacıyla uygulanabilir. Uygulanış şekli için tıklayın.

Yılın belli dönemlerinde Boğa Burcu günleri epilasyonda mükemmel sonuçlar verir. Bu dönemlerden birinde olup olmadığımızı öğrenmek için tıklayın.

Ay Boğa burcundayken:

-Sessiz ortamlar çok hoşumuza gider.

-Hobilerimizle ilgilenmek, bahçe işleriyle ilgilenmek ruhumuza çok iyi gelir.

-Temizlik ve ev işleri yapmak doğru bir seçim olmaz. (özellikle büyüyen ay fazındaki boğa burcunda)

-Soğan, sarımsak, turp, havuç, patates, kereviz, şalgam, pancar, yer elması gibi toprağın altında yetişen sebze ve meyveleri toplamak çok iyidir. (özellikle küçülen ay fazındaki boğa burcunda-bütün şifa bitkinin kökünde
toplandığı için)

-Toplanan bu bitkilersen konserve hazırlamak çok iyidir.

-Kök bitkilerin ekilmesi çok iyidir. (özellikle küçülen ay fazındaki boğa burcunda)

-Bitkilerin toprağını gübrelemek çok faydalıdır. (özellikle küçülen ay fazındaki boğa burcunda)

-Bütçe yapmak, yatırım planları yapmak, paramızı arttıracak yatırımlar yapmak için en uygun zamandır. (özellikle büyüyen ay fazındaki boğa burcunda)

-İş ortamında değişiklik ve düzenleme yapmak için de en uygun zamandır.

-Boğa günlerinde hava genellikle serin olduğundan dışarı çıkarken tedbir almak iyi olur.

En yüksek faydayı görmeniz dileğiyle…

Ay takvimine dönmek için tıklayın.

Tags

Related Articles

64 Yorumlar

 1. Merhaba ben dün maya maskesini denedim ama sanırım ölçüyü beceremedim kıvamı nasıl olacak sert mi sulu mu bir kahve fincanı mayaya bir kahve fincanı da süt mü mesela. Teşekkürler

 2. Sevgili kozmik bakım;
  Bu yeni burç stilini çok beğendim ve çok faydalı buluyorum ama meşakkatli bir yol, umarım çok yorulmuyorsundur. Sana bir şey sormak isterim, ev yoğurdunu mu önerirsin hazır yoğurdu mu yoksa hazır sütten yapılmış ev yoğurdunu mu?

 3. sevgili tüten, ölçüleri bir tarafa bırakacak olursak losyon kıvamında olması gerektiğini söyleyebilirim. hazırladıktan sonra sürülemeyecek kadar koyu olursa biraz daha süt ya da su ilave edin. ölçü maskenin etkisini değiştirmez. önemli olan sizin rahat uygulayacağınız ve cildin de kolayca emeceği bir kıvamı tutturmak. şifa olsun:)

 4. ay boğa burcundayken kesim için uygun değildir sevgili gdt. uygun olsaydı yukarıda mutlaka belirtirdim. tarih olarak 13 martı tavsiye ederim. ay aslan burcunda olacak.

 5. merhaba Kozmik,bu şekilde yorumlar çok güzel olmuş bayıldım,ayrıntılı ve çok daha bilgilendirici , baya uğraşmışsınız,teşekkür ederiz,elinize sağlık…

 6. sevgili sena teşekkür ederim. uğraştırıyor fakat daha faydalı olmasını umuyorum, beğenmenize çok sevindim. sevgiler:)

 7. sevgili tuğçe geçmiş olsun. burç olarak uygun olmadığı gibi dönem olarakta uygun değil, doğru bir karar vermişsiniz. 18-19-20-21 mart tarihlerinden birini tercih etmeniz ay takvimi açısından uygun olur. herşeyin yolunda gitmesini diliyorum. sevgiler:)

 8. Kozmik bakik merhaba dun yazmistim msji ;-)blogunu takip ediyorum cok guxl onerileriniz var bi kac tanesini denedm ama faydasi olmadi sac dokulmem var fena sekilde karanfil kurunu denedm faydasz oldu sampuanma bir ck yag katyrm yinne faydasz oldh dun aksm maya maskesni uyguldm ama sac dokulmem cok daha fena oldu sac diplerm dahi acyr suanda bana onerblrcgnz baska bi yontem varmi acaba;-(((((,

 9. karanfil kürünü yeteri kadar sure uyguladınız mı sevgili betül? bazılarımız için etki süresi daha uzun olabiliyor. uyguladıysanız birde bemiks, bepanthen ve evigen ampulleri birertane olmaz üzere karıştırıp sç diplerinize uygulamanızı öneririm. bunu ayın koç,aslan,yay, boğa, başak ve oğlak burçlarında olduğu günler muhakkak uygulayın. ayrıca her aslan burcu gününde az miktarda da olsa saç kesimi yapın. özellikle mart ayına kadar. eğer bunlardan da sonuç alamazsanız muhakkak doktora başvurun ve kaynağında ciddi bir hastalık olup olmadığını araşatırın.şifa diliyorum:)

 10. Kozmik bakimcgm cok tsk edyrm yorumlrma cvbnz icn karanfil kurunu 2_3 hafta kadr sabah aksm uyguldm ama faydasi olmadi mayayi bie kere yaptm yine faydasi olmdi evigen bepanthn karismi suam sampuanmia uyguluyorum sonuc alabilrmiyim bilmiyorum xinco tb bile kullaniyorum ama yetmediyarin bi uzmqan doktra basvurcam bakalim insallah bi fayda bulurmm;-((((((((

 11. sevgili betül ampulleri şampuan içerisinde kullanmanız sorununuzu çözmez. bir düşünün şampuanlama kaç dakika sürüyor? bu sure içerisinde bu ampuller saça nüfus edebilir mi? ayrıca sadece birkaç dakika-ki belki o kadar bile değil- saç derinize temas ederek dökülmeyi durdurabilirler mi? benim tariff ettiğim şekilde saçınızda saatlerce kalacak. yirmi dört saat bile kalabilir, sakıncası yok. bu şekilde uygulamayı tercih ederseniz sıcak havlu ile sarıp saç köklerine daha fazla erişim sağlayabilirsiniz. sevgiler.

 12. vallahi dikkat de etmeme rağmen dün sabahtan beri bademcik ağrısı, geniz akıntısı ve berbat bir sinüzit ağrısı ile uğraşıyorum. Boğa burcunun etkisi olsa gerek. İşe bile gidemedim bugün. İlaçların bir faydası varmış gibi görünmüyor bir an önce ayağa kalkmak için ne yapabilirim 🙁

 13. sevgili laurana geçmiş olsun. malesef bu günlerde yoğun hissetmemize neden oluryor. ılık adaçayı için mutlaka günde iki üç fincan. ben şiddetli baş ağrılarım için lavanta ya da biberiye yağı kullanıyorum fakat sinüzit ağrılarında sonuç ne olur bilemiyorum. bu yağlarla başımın ağrıyan kısımlarına masaj yapıyorum. ayrıca pamuğa ıslatacak kadar döküp tek taraflı burnuma koyuyorum ve burundan nefes alıyorum. bu şekilde ağrı kesicilerin etki etmediği ağrıları dindirmek mümkün olabiliyor. nane yağı da aynı şekilde kullanılabilir.
  ayrıca sinüzit için de çözüm arayışındayım. eski notlarım arasına da bakacağım. en kısa zamanda blogta yerini alır inşallah. acil şifa diliyorum:)

 14. Sevgili kozmikcim :)) 2 hafta boyunca gün aşırı maya maskesini saçlarıma uygulamak icin elimden geleni yapcam :)) maya maskesi harika sonuclar veriyor.. bu sekilde faydasini daha cok gorürmüym. 2 haftadan sonrada saci hangi tarihlerde dinlenmeye bırakaym. Tesekkrler 🙂

 15. sevgili burçin:)
  ay'ın yengeç, akrep ve balıkta olduğu günleri uygulama yapmadan geçebilirsiniz aslında fakat yine de gün aşırı uygulama sırasında farkı gözlemleyerek ilerleyebilirsiniz. küçülen fazda dinlendirebilirsiniz ya da haftada bir uygulamaya geçebilirsiniz. şifa olsun:)

 16. Kozmikcim yaa tum tavsiylerin icin sana nasil tesekkur edecegim bilmiyorum iyki varsin:) bn maya maskesini sacima yaptim iki seferdirde hava mi aldiryorum bilemedm saclarim sertlesti ve dokulmeler oldu aybi zamanda sac kremide kullandimda anlayamadim bi yanlislik yapmis olabilirmiyimkii

 17. sevgili sadiye,
  belki size iyi gelmemiştir. istisnalar olabilir. alternatifi polen maskesidir. onu da bir deneyin. muhtemelen aynı sorunu yaşamayacasınız.
  şifa olmasını diliyorum.

  1. merhaba sevgili fulya,
   9 eylül sizing için çok uygun olur. ayrıca arı poleni maskemizi mutlaka uygulayın, saç tellerini kalınlaştıran bir maskedir. arasıra da (yağ etkili günlerde) hint yağı barındıran yağlar uygulayın. hint yağı da aynı özelliktedir.
   şifa olmasını diliyorum 🙂

 18. Kozmikcim biraz alakasiz olucak ama huzursuz bacak sendromunun tedavisi nedrir nasildir.bu konuda bilgilendirirsen cok mutlu olucam.bacaklarim huzursuz, hal boyleyken ben onlardan daha huzursuzum 🙁

  1. sevgili cesem,
   bu benim bilmediğim bir uygulama. biraz detaylı bahseder misiniz rica etsem? sevgili f.izmirli de tarifinize gore başlamak ister muhtemelen.

  2. Selamlar cesem ces..kullanm seklinizi ayrintili olarak paylasirsaniz cok sevinirim..bir haftadir cok muzdaribim bu durumdan,sadece soguk su biraz rahatlatiyo ama tabi gecici bi sure o da..tesekkurler #kozmikbakim..her turlu şifa kaynagina acigim su anda 🙁

  1. merhaba mavi dolunay,
   ameliyat söz konusu değilse boğa burcunda başlamak uygun olur. yani geçtiğimiz birkaç gün başlangıç için uygundu aslında. 12 ve 13 mart yine Boğa'yı gösterecek takvim.
   kolaylıklar diliyorum 🙂 <3

 19. sevgili kozmik bakım her yayınladıgınızı yakından takip ediyorum..ben sinameki kürüne basladım..8 kürün bitmesine son 2 kür kaldı..bu büyüyün ay fazlında haftada 2kere yapabılırmıyım..bide kürlerde sinameki kürünü göremedim…uzatmak için elimden geleni yapıyorum 🙁

  1. elbette uygulayabilirsiniz. sinameki kürü blogta var aslında. menüden giriyorsanız önceki sayfaya bakın ya da direkt arama kutusundan ulaşmayı deneyin.
   sevgiler..

 20. Sevgili Kozmik Bakım. Ayın boğa burcunda hangi günler küçülen, hangi günlerde büyüyen olduğunu nasıl anlayacağız? Yani 6 mayıs yeni aydı bu günden itibaren büyüyor olarak mı düşüneceğiz? ki kürleri hangi tarihlerde yapacağımızı bilmek için soruyorum. Umarım hemen dönersin. Teşekkürler :N)

 21. Evet sevgili neslim, yeni aydan itibaren buyur, dolunaydan itibaren kuculur. Ayrica bunu ay takviminde de gorebilirsiniz. Her burc icin buyuyor ya da kuculuyor ifadeleri bulunuyor.
  sevgiler 🙂

 22. merhaba kozmik bakım:) evlilik tarihi belirleyebilmek için boğa, yengeç, aslan ve terazi günlerinin ideal günler olduğunu okumuştum. siz de ayın boğa burcu günleri için, aynı etkiyi belirtmişsiniz. yengeç, aslan ve terazi günlerinin seçimi de bu güzel etkiyi sağlar mı? sizin de teyid etmenizi rica ederim. ayrıca büyüyen ay fazı günlerini mi seçmek daha olumlu bir enerji taşır? şimdiden çok teşekkür ederim, sevgiler:)

  1. merhaba sevgili mübeccel 🙂
   aslan burcunu en sona bırakırdım ben, diğerlerine öncelik verirdim. boğa burcunun bolluk ve bereketi de malum 🙂 belki ilk sıraya alırdım.
   bunları düşünerek büyüyen fazdan(mümkünse yeni aya yakın olsun) seçim yapabilirsiniz. bu fazın yapılandırıcı etkisi önemli tabi..
   şimdiden hayal ettiğiniz gibi, çok mutlu bir birliktelik diliyorum ben 🙂 <3

  2. hızlı geri dönüşünüz için, gerçekten çok teşekkür ederim:) kuzenimin düğünü için mümkün olduğunca güzel bi tarih seçmeye çalışıyoruz, bu güzel dileklerinizi kendisine ileteceğim:) çok naziksiniz <3 veee sizden son bir destek rica ediyorum; 29-30 ekim, 5-6 kasım, 12-13 kasım şeklinde üç alternatifimiz varsa, sizce en uygun sıralama nasıl olmalıdır? ben 13 kasım, 5-6 kasım, 30 ekim olarak sıralama yapmaya çalıştım, ancak yeterli tecrübeye fazlasıyla sahip sizin gibi birinin de yorumlamasına ihtiyacımız var. iyi ki varsınız ve iyi ki hayatımızı daha güzel yönlendiren yol arkadaşımızsınız!! kendinize çok iyi bakın:)

  3. her zaman hızlı dönemesem de arada bir yapabiliyorum galiba 🙂
   kasım sıralamanız evet fakat 30 ekim içime sinmedi sevgili mübeccel. ekim ayına mecbur olursanız en azından bir gün öncesi terazi burcunda olacak.
   ne güzel, ne sıcak bir ifade kullanmışsınız, çok teşekkür ederim <3 siz de benim için çok kıymetlisiniz <3
   sevgiyle sarılıyorum <3

 23. Hayırlı günler sevgili kozmik bakim, kışlık konserve, reçel gibi hazırlıkları yapmak hangi ay günlerinde verimli olur acaba, biraz inceledim ama sadece boğa burcunda gördüm başka hangilerinde daha iyi olur, yardımcı olursanız sevinirim

 24. Sevgili kozmik bakım, sizi sıkıştırmak istemem, bir an önce güneş varken, kış hazırlıkları yapmak,ve malzemeleri almak için duruma gore, cevabınızı merakla beklemekteyim.
  Bir de araştırırken başka bir sitede de, reçel konserve v.s gibi hazırlıkların ayin su grubu zamanların da iyi olacağı yazılıydı, burada da tam tersi su grubunda iyi olmadığını okudum. Beni inşaallah bir an önce aydinlatirsaniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

  1. merhaba sevgili sena,
   bu günler yeni ay etkisinden dolayı uygun değil zaten. hazırladığınız gıdalar kısa sürede bozulabilir, kurtlanabilir. tıpkı ekilen bitkilerin hastalanıp ölmesi gibi.
   bu işlemler için koç ve boğa burcu önerilir. bu da 21 ağustosu beklemek demek.
   su grubu burçlarda nem çok yoğun olduğu için bakteriye ve dolayısıyla bozulmaya neden olur. bu günlerde ahşap yüzeyleri de ıslak temizlememk gerekir aklınızda bulunsun.
   kolaylıklar diliyorum; keyifle ve sağlıkla tüketmenizi dilerim 🙂 <3

 25. Teşekkür ederim, geri dönüşünüz için, ben bir haftadır ay boğadan beri boğa, ikizler, yengeç, ve aslan da olmak üzere 20 şise reçel, marmelat yaptim. Boğa hariç diğerlerindekiler çok çabuk mu bozulur şimdi, ona göre erken tüketme için öne almaya çalışıyım

 26. Birde aslan ve ikizlere daha çok yaptım, su grubu değil diye, Başka sitede özellikle su grubunu okuyunca tereddüt etmekle beraber o günlerde de yapmış oldum.sizden de cevap gelmiş mi diye sık sık baktım emin olmak için ama.peki sevgili kozmik bakim kurutma işleri,ayin ateş ve hava grupları zamanın da olmazmi. Başınızı ağrıtmamisimdir umarim

 27. yengeç günlerinde yaptıklarınızı öncelikli tüketin sevgili sena. boğa burcundakileri de sona bırakabilirsiniz.
  kurutma işlemleri için en ideali ateş grubu burçlardır, özellikle de küçülen fazda.
  bunlarla ilgili de yazmak istedim aslında fakat fırsat bulamadım bir türlü. konu çok, zaman yok şimdilik. fakat hep aklımda..
  sevgiler 🙂 <3

 28. Merhaba, dis tedavisi, çekim, dolgu,ortodontik tedavileriyle ilgili ayrı bir bölüm hazırlayabilir misiniz acaba?
  Dis konusunda çok sikintiliyim. Sürekli çürümeye meyilli dislerim var ve birkaç ayda bir doktora gitmeme rağmen hep aksilikler çıkıyor. Ya yanlış tedavi ya ertlemeler. İki aydır becerip de bir implant takamadilar mesela. Hep mi yanlış zamana denk gelir?
  Doğumda dişlerle ilgili ters bi etki aldım sanirsam:/

  1. merhaba sevgili dodi dodi,
   geçmiş olsun. dişlerle ilgili günümüze gelen bilgiler kısıtlı fakat böyle bir çalışma yapmayı deneyeyim. tedaviye başlama zamanınız sıkıntılı olabilir ay takvimi açısından ya da seçtiğiniz merkezle ilgili olabilir.
   en kısa zamanda çözüme ulaşmanızı diliyorum <3

 29. Merhaba, yarın oğlumun geniz eti ameliyatı var. 08.50de boğadan çıkacakmış galiba ay. Sabah 6.30için çağrıldık:(çok tedirginim. Başka zamana aldırma imkanımız sıfır çünkü rica minnet alınan bir randevu… İlla bir aksilik mi brklrmrk lazım?

 30. sevgili dodi merhaba,
  böyle zorunlu durumlarda pek çok ameliyat oluyor zaten. gönlünüzü ferah tutun. normalden daha dikkatli ve özenli olun iyileşme sürecinde. böylece çıkabilecek aksiliklerin önüne geçmiş olursunuz, endişelenmeyin <3
  geç yanıt verdiğim için çok üzgünüm <3 durumunuzla ilgili bilgi verin olur mu zaman bulduğunuzda.
  acil şifa diliyorum <3

 31. Tekrardan merhaba, ben de yanıtınızı sonradan gördüm. Çok şükür ameliyat oldu. Yarın bir hafta olacak. Maşallah şimdiye kadar çok güzel geçirdi. Ama o gün çok stresliydim. Yanlış hatırlamıyorsam 08.50de ay boğadan çıkacaktı ve bizim ameliyatımızın son on dakikası falan ayın boğadan çıkmasına denk geldi. Doktor da ameliyatın çok güzrl grçtiğini, kanama olmafığını söyledi.
  Bazen diyorum, bilmemek mutluluk:)
  Sonrası da iyi olur inşallah. Şimdilik bu kadar:)
  Sevgiler…

  1. çok sevindim <3
   eminim sonrasında sizin gösterdiğiniz özenin de büyük etkisi olmuştur.
   o cümleyi ben de kullanırım sıkça 🙂 !
   geçmiş olsun <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close