AY TAKVİMİ

Ay Yengeç Burcunda

Ay Yengeç burcuna geçtiğinde tüm canlılara bu burcun özelliklerini yansıtır. Yani bizler de Yengeç burçları gibi davranma eğiliminde oluruz.

Yengeç burcundaki Ay bize duygusallığı, bağlılığı, yardımseverliği, fedakarlığı getirir. Bu günlerde Yengeç burcu, partnerimizle ya da eşimizle romantik saatler geçirmemize yardım eder ve aile dostlarımızla geçirdiğimiz saatlere keyif katar.

Hemen belirtmeliyim ki Yengeç burcunun getirdiği bu aşırı duygusallığın hassasiyete ve alınganlığa yol açmasına izin vermemek gerekir. Moral bozukluğuna ve güvensizliğe karşı dikkatli olmalıyız.

Bu burcun bedenimizde yönettiği kısımlar göğsümüz, kaburgalarımız, akciğerlerimiz, karaciğerimiz, yemek borumuz, midemiz, safra kesemiz, pankreasımız ve koltuk altlarımızdır. Kadınlarda bunlara ek olarak göğüsleri de yönetir. Bu nedenle Ay’ın Yengeç burcunda olduğu bu günlerde bu organlarımız daha zayıf ve hastalıklara açık olur. Başka bir deyişle bu günler boyunca daha fazla çalışan bu organlar daha fazla yorulur.

Ay Yengeçte iken bu organlara yapacağımız kötülüğün faturası ağır olurken, iyiliğin mükafatı da iki kat olacaktır. Bu nedenle daha az yiyerek ve sağlıksız yiyeceklerden uzak durarak midemizi; daha az sigara ve alkol tüketerek ciğerlerimizi; burcun getirdiği duygusallığın sonucu oluşabilecek üzüntü ve strese izin vermeyerek bunlardan çok fazla zarar gören karaciğerimizi korumaya alabiliriz. Bu günler de oruç tutmanın ya da detoks yapmanın faydası da büyüktür. Diyabetlilerin de bu günlerde kendilerine daha fazla özen göstermesi şart.

Bu tedbirlerin yanı sıra bu günlerde bu bölgelere tedaviler uygulayabiliriz. Bu tedaviler her zamankinden çok daha etkili olacak ve daha hızlı sonuç almamızı sağlayacaktır. Bunları birazdan örneklendireceğim fakat son bir uyarı olarak bu organların Ay Yengeçte iken ameliyat edilmesinin riski arttıracağını, iyileşmeyi zorlaştıracağını ve bu nedenle zorunlu değilsek ameliyat için başka bir gün seçmemizin daha doğru bir karar olacağını söylemek  istiyorum.

Yengeç  burcu besinlerden karbonhidratları temsil eder.

Karbonhidratlar vücudumuz için birinci dereceden enerji kaynağıdır ve büyük önem taşır. Sindirim sistemimiz gıdalar yoluyla alınan karbonhidratı glikoza dönüştürür ve bu kan şekeri yeni hücre ve doku oluşumu için kullanılır. Fazlası ise daha sonra kullanılmak üzere karaciğerde depolanır.

Karbonhidratlar basit ve kompleks karbonhidrat olarak ikiye ayrılır. Basit karbonhidratlar meyvelerde, sebzelerde, süt ve süt ürünlerinde; kompleks karbonhidratlar ise tam tahıllı ekmeklerde, kahvaltılık gevreklerde, baklagillerde ve pişmiş havuç, patates, mısır, bezelye, kestane, şalgam, bal kabağı gibi nişastalı sebzelerdir. Kompleks karbonhidratlı bu yiyecekler lif bakımından da zengindir.

Bedensel işleyişin devamı için önemli ve gerekli karbonhidratlardan bahsettik fakat birde uzak durmamız gereken karbonhidratlar vardır. Yani karbonhidratları iyi-kötü ya da sağlıklı-sağlıksız olarak ayırmalıyız. Üç beyazdan iki tanesi olan un ve şeker uzak durmamız gereken gruptadır. Beyaz ekmek,  beyaz pirinç, şeker, tatlı çeşitleri, işlenmiş gıdalar yine kötü karbonhidratlar tarafındadır. Bu bilgiyi her zaman aklımızda tutmamız gerekse de özellikle Ay
Yengeç burcunda iken daha da önemsemeliyiz. Böylece hem sağlığımızı korumuş olur hem de fazlası vücutta yağa dönüşen karbonhidratların sebep olacağı fazla kilolardan korunmuş oluruz. Yediğimiz bir dilim ekmeğin ya da tatlının Ay Yengeçte iken iki kat etki edeceği kuralını hatırlayalım. Diyette isek bu kurala uygun beslenmemiz kilo vermemizi oldukça kolaylaştıracaktır. Aksi ise hızlı kilo alma sebebidir.

Ay Yengeçte iken büyük önem taşıyan bir diğer konu da su tüketimidir. Ay Yengeç burcuna geçtiğinde canlıların suya olan ihtiyacı artar. Bu nedenle özellikle bu günlerde susuz kalmamalı aksine bol su tüketmeliyiz.

Biliyorsunuz suyun önemini her fırsatta vurgularım çünkü vücudumuzun ve Dünya’nın büyük bölümünü oluşturan hayati anlamda büyük önem taşır. Besin maddelerinin vücut tarafından etkili bir biçimde kullanılması için son derece önemli ola su aslında birçok hastalığı tek başına tedavi edebilme gücüne sahiptir. Bu konuyla ilgili daha önce birbirinin devamı olan iki yazı yazmıştım. Zaman zaman hatırlamak için buraya bakabilirsiniz.

İçtiğimiz bu suyun kalitesi de takdir edersiniz ki son derece mühimdir. Kaliteli bir suyun pH değeri 8-8,5 olmalıdır. 7 den düşük olması tercih edilmez. Suyun pH değerini evde yükseltmemiz yani suyu alkali hale getirmemiz mümkündür. Nasıl yapabilirim derseniz buradaki yazıma göz atabilirsiniz.

Hem sağlığımız hem güzelliğimiz hem de kilo dengemiz için önemli olan bir diğer konuda spor ya da hafif egzersizler yapmaktır. Bunun için mutlaka bütçe ayırıp salonlara gitmemiz gerekmez. Yapacağımız düzenli yürüyüşler bile çok önemlidir. Ayrıca evde yapılabilen çok basit egzersizler de vardır. Bunların belki de en basiti, en kısa sürelisi ve daha da önemlisi en etkilisi Tibet Egzersizleridir. Buradan anlatımına, görsellerine, videolarına ve uygulayanların yorumlarına ulaşabileceğiniz bu egzersizler biz henüz farkına bile varamadan vücudumuzun dengesini kurmaya başlar. Tıpkı su/alkali su içerken olduğu gibi problemler azalmaya başlar ve işler kendiliğinden yoluna girer.

Yengeç  burcunun temsil ettiği organlar için faydalı olan diğer yiyecek ve içecekleri örneklendireceğimi yazmıştım yukarıda. Hemen birkaç tanesinden bahsedeyim.

Yengeç günlerinde etkisi ve faydaları artan yaprak bitkiler. Ispanak, pazı, marul vb.

Şeker ihtiyacı hissedildiğin de tatlıların yerine koymak için çeşitli meyveler.

Dozunda ve kaliteli bir bal.

Stresi azaltan, daha mutlu hissetmemizi sağlayan mısır, kayısı, şeftali, erik, üzüm, yaban mersini…

Yine stresi azaltan brokoli, pazı, soya gibi sebzeler ile papatya, rezene gibi çaylar.

Öksürük hallerinde balgam söktürerek ciğerlerin de rahatlamasını sağlayan rezene ve turp gibi bitkiler.

Hem stres hem de karaciğer üzerinde önemli etkileri olan lavanta çayı. (Burada lavantanın kullanımıyla ilgili yazılarımı bulabilirsiniz.)

Midede oluşan çeşitli şikayetlere karşı muz, avokado, mango, böğürtlen, limon, kekik, havuç, lahana, ıspanak…

Karaciğer ve safra kesesi problemlerine karşı, elma, armut, turp, enginar, karahindiba…

Anne sütünü arttıran üzüm, incir, hurma, kuru dut, su, maden suyu, rezene, ısırgan vb. (kuru dut ile ilgili yazıma buradan, ısırgan çayı ile ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.)

Bu günlerde sigara tüketimini azaltmaya yardımcı olabilecek patlıcan.

Sigaranın zararlı etkilerini temizleme özelliğine sahip olan tere. (Terenin bu konuda özel bir kullanım şekli vardır. Uygulama biçimine buradan ulaşabilirsiniz. 5 gün uygulanan bu kürü Ay’ın Yengeç burcunda olduğu bu günlerde uygulamak daha iyi sonuç almayı sağlar. )

Yengeç burcunun yönettiği organlara iyi gelen diğer meyve, sebze ve çayları da tüketebilirsiniz.

Ay Yengeç burcundayken saç boyamak ve saç kestirmek olumlu sonuçlar vermez. Aynı şekilde saç uzatma kürlerinden de istediğimiz sonucu alamayız. Bu günler de yapabileceğimiz en etkili bakım türü nemlendirici bakımlardır. Burada ilgili bakımlara örnekler bulabilirsiniz.

Bunların dışında hazır alacağımız nem maskelerini yüzümüze, boynumuza ve ellerimize uygulayabiliriz. Cildimiz Yengeç günlerinde bu nemi en güzel şekilde değerlendirip içine hapseder. Yani nemlendirmenin etkisi uzun
süre devam eder. Bu etkiyi saçlarımız için de aynı şekilde değerlendirmeliyiz.

Ayrıca tüm vücudumuza nemlendirici kullanmak için uygun günlerdir. Özellikle epilasyon sırasında tüylerin kırılmasına neden olan cilt kuruluğuna karşı bu şekilde önlem alabileceğimiz günlerdir.

Doğal ve güçlü bir cilt nemlendiricisi olan ve bu yönüyle cilt kırışıklığı, pürüzleri, hatta cilt lekeleri üzerinde güçlü etkileri olan ayva çekirdeği jeli yine yengeç günlerinin favori uygulamalarındandır. Hazırlanışını ve diğer detayları burada bulabilirsiniz.

Yengeç burcu kadınlarda göğüsleri yönetir demiştik. Dolayısıyla Ay Yengeç burcundayken göğüs güzelliği ile ilgili tüm bakımlar son derece etkili olacaktır. Çeşitli yağlarla yapılacak masajlar, buz masajları, uygun egzersizler ve kürler diğer günlere oranla çok daha etkili olacaktır. Buradan doğal göğüs büyütme kürüne ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Yengeç  burcu günlerinde:

-Havadaki nem miktarı ve yağış ihtimali artar. Evden çıkarken şemsiye almamız iyi olabilir.

-Bu nemden dolayı bu günlerde sebze meyve kurutmak ve kış için çeşitli gıdalar hazırlamak doğru olmaz. Raf ömürlerini kısaltır, hatta daha ilk günlerde küflenip bozulabilir.

-Yine nemin yüksek olması nedeniyle eşyalarımızı havalandırmak ya da ahşap yüzeyleri suyla silmek için yanlış günlerdir. İçeri aldığımız eşyalar küflenebilir, uzun süre nem kokabilir ve ahşaplarımız çabuk kurumayacağı için çok çabuk deforme olur.

-Bu günlerde bitkilerin şifası yapraklarında toplanır. Bu nedenle yaprağı tüketilen sebzeleri ve yaprağı demlenen şifalı bitkileri toplamak için çok uygun günlerdir. Buna imkanınız yoksa bu günlerde pazar alışverişi yapabilirsiniz.
Çünkü  yaprak sebzeler dayanıksızdır ve muhtemelen o gün ya da bir gün önce toplanmış olacaktır.

-Bu günlerde bu bitkilerin ekimi de daha sağlıklı büyümelerini ve daha şifalı olmalarını sağlar.

-Bizlere anaçlık ve evcimenlik gibi özellikler yansıtan Yengeç günlerinde evimizle ilgilenmek, dekorasyonla uğraşmak, yemek yapmak çok keyif verecektir. Bu yemekleri ailemizle birlikte kalabalık bir şekilde yemek, birlikte yürüyüşler yapmak, sohbetler etmek çok hoşumuza gidecek ve bağlarımızın daha güçlenmesini sağlayacaktır.

-Yengeç burcunun getirdiği duygusallığı ve duygusal kararları ise iş yerimize taşımamak çok doğru bir davranış olacaktır.

En yüksek faydayı görmeniz dileğiyle…

Ay takvimine dönmek için tıklayın.

Tags

Related Articles

76 Yorumlar

 1. merhaba,
  sevgili kozmik ben küçülen ve büyüyen dönemde ayın o burçtaki etkisi aynı mıdır diye merak ediyorum.
  teşekkürler ve emeklerine sağlık.
  sağlıcakla kal ve mutlu yaşa:)

 2. sevgili kozmik, uzun zamandır sessiz takipçinizdim… sizi tebrik ediyorum, çok güzel ve başarılı bir blog… bilginiz ve emeğiniz için çok teşekkür ederim….

 3. uygulama macınıza gore değişir sevgili adalp.yazımda bu konuyla ilgili detayları da bulabilirsiniz. dilerseniz daha açık ifade edin sorunuzu.sevgiler:)

 4. evet uygundur sevgili miracle. zaten burçları tüm yıl boyunca sadece büyüyen ay fazında bulmak mümkün olmuyor. saç ve cilt bakımında da böyle. sevgiler:)

 5. Merhaba kozmik ben gecen yil 2014 ocak 10 meme amaliyati olmustum.. bu ay o gun amaliyat icin olumlu bir gunmuydu.. bazi sorunlar çıktı ondan merak ettim. Ben ozaman sizi tanimiyordum..

 6. Eşim sizin en az 2 yıllık takipçiniz bana bugün anlattı sizi çok başarılı buldum tebrikler, bir blogger olarak başarılarınızın devamını diliyorum.

 7. sevgili büşra, bahsettiğiniz dönemde ay büyüyen fazdaymış. bu istemediğimiz bir durum malesef, iyileşme sürecini uzatır ve enfeksiyona açık olur beden. ayrıca ay'ın boğa burcunda olması da çok iyi sayılmaz. bunun dışında ameliyatınızın hemen ardından bir yengeç dolunayı gerçekleşmiş. kısacası tahmin ettiğiniz gibi soruna davetiye çıkartan bir dönemmiş diyebiliriz.

 8. blogger bolat, çok teşekkür ederim güzel cümleleriniz için, çok mutlu oldum:) ben de blogunuza şöyle bir uğradım dar vakitte. fakat zaman buldukça sık sık uğrayacağım gibi görünüyor, çok beğendim. blogunuzu fark ettiğim için mutluyum. en iyi dileklerimle:)

 9. merhaba kozmik bakım saçlarımın gürleşmesi ve dolgun olması için kestirmek istiyorum hangi tarihte kestirmem uygun olur ?

 10. Sevgili kozmikbakım karanfil kürünü yengeç burcu günlerinde uygulamanın faydası var mı? Ben çoğunlukla duş sonrası uygulama yapıyorum. Çok yorgun olmadığım zamanlarda, uygulama yapılmaması gereken günler var mı acaba, Bide bir yorumda okumuştum epilasyon için yasaklı günler varmış sanırım bunlar hangi günler…yorum hangi bölümdeydi hatırlamıyorum o kadar çok zaman geçiriyorum ki, kozmikbakım aşığı oldum resmen. sevgiler…

 11. sevgili aslım nur,
  karanfil kürünü döküle durana kadar hergün uyguluyoruz. sonar yavaş yavaş azaltıyoruz. bu dönemde yengeç,akrep ve balık burcu günlerini bakım tatili ilan edebilirsiniz. daha sonraki dönemde ikizler ve kova günlerini de atlayabilirsiniz. dediğim gibi yavaş yavaş azaltıyoruz.
  epilasyon için yasaklı günleri çıkartıp uygun günleri veriyorum aslında. muhtemelen tatile çıkacak ya da evlenecek bir arkadaşımıza zorunlu olarak yasaklı günlerin arasından kötünün iyisi bir şeyler bulmaya çalışmışızdır. bu da zannederim yanlış bir algıya neden oldu. normalde böyle bir şey yok. kaş yapalım darken göz çıkarmayalım 🙂
  kucak dolusu sevgiler benden de <3 🙂

 12. Karanfil kürünü iki üç ay kadar her gün yapamasamda iki günde bir duş sonraları uyguladım ve dökülmem durdu sayenizde saç çıkışıda gözlemledim..Artık uygun günlerde devam edicem…saç diplerinide çok fazla yormak istemiyorum..Çünkü cildimde saçlarımda çok hassas… Çok teşekkür ederim…kozmikbakım iyiki varsın iyiki tanıdım seni…Emeğine, yüreğine sağlık…

 13. Selamlar kozmik..ben tesetturlu bi bayan oldugum icin saclarimin cabuk uzamasini istemiyorum..hem de saclarim milletin arayipta bulamadigi turde gür ve saglikli..ne gunler kestrsem uygun olur bnm icin..onumuzdeki gunlerde kestirip boyatmak istiyorm..cok cabuk uzuyor,nerdeyse erkekler gibi sıksık gitsem yeri var kuaföre..yazmissindir mutlaka ama yeni kesfettigim icin o kadar cok okuyorumki karistrdm galiba azcik..etrafimdakilerede bulastiriyorum hizla kozmik hastaligi 😉 cevabini bekliyorm..

 14. selamlar, böyle hastalıktan ancak mutluluk duyulabilir 🙂 teşekkür ederim sevginizden, ilginizden dolayı <3
  en ideali küçülen fazdaki başak günleridir sevgili izmirli gelin. fakat bu aralar büyüyen fazda ilerliyor. alternatif olarak 5 haziran oğlak gününü önerebilirim. ancak bu günlerde kimyasal boyalar daha zararlıdır. boyanızı biraz sonra geçeceğimiz aslan günlerinde ya da kesimden sonraki (11 haziran) koç günlerinde yaptırmanız daha sağlıklı olur.

 15. Kozmik Bakım merhaba sizin nereden buldum hiçbir fikrim yok ama cok guzel olduğu kesin.Oncelikle emeklerinize sağlık, cok guzel bir blog. Benim bir sorum var, gliserinin nemlendirici özelliğini yüzümde kullanabilir miyim? Sivilceleye yaktın ve siyah noktalara sahip bir cilt tipim var gliserinin bir zararını görür muyum sizce ?

 16. iyi ki bulmuşsunuz sevgili gamze, hoşgeldiniz 🙂
  çok teşekkür ederim. gliserinin yüze direkt kullanımı iyi bir tercih olmaz malesef. aynısefa merhemini kullanabilirsiniz dilerseniz.

 17. Merhaba kozmikciğim. Ben tibet egzersızlerıne baslayıp 15. tekrara geldiğimde devam edemeyip bıraktım. yenıden baslamak ıstıyorum. acaba istikrarla devam edeceğim hangi gunde baslamam en doğru olur? en uygun gun nezamandır?

  1. sevgili sera,
   bugün saç kesimi için detaylı bir takvim verdim. açıklamalarım doğrultusunda size uygun bir tarih belirleyebilirsiniz kendiniz için.
   beğenmeniz dileğiyle 🙂

 18. Merhaba, ameliyat için ayın büyüyen fazlarını mı, küçülen fazlarını mı tercih etmek gerekir? Her zaman burç olarak takip edemiyorum, balıktı yengeçti… 🙂

 19. merhaba sevgili cadı kazanı, teşekkürler..
  sakıncası yok, ay başında yayında olacak şubat takvimine göre yapabilirsiniz.
  dilerseniz ocak takvimindeki aslan günlerini de değerlendirebilirsiniz bu anlamda.
  sevgiler 🙂

 20. Merhaba,
  Şubat 2016 takviminde 22-23 şubat epilasyon tarihleri olarak verilmiş. Küsen kaşlar içinde aynı tarih verilmiş. randevularımı not ederken farkettim. Kaşlarım küsmüş durumda yanlış bişey yapmak istemiyorum.. Yardımcı olursanız sevinirim..

  1. sevgili Sümeyye bunlar günümüze ait yeni bilgiler değil ki! binlerce yıllık birikim. ve kaynak kişilere ulaşamadığım için sizlere aktaramadığım daha pek çok bilgi mevcut. birkaç konu dışında (onlar üzerinde çalışarak, uzun süren denemeler sonucunda elde ettiğim bilgilerdir) zaten bilinen şeyler.
   size de şifa vermesini dilerim..

 21. Burun amaliyati olcam ins. Et var burnumda nefes almakta cok zorlaniyorum siz bana mayis 28 29 demistiniz ama o gun. Gec. Daha erken bir gun verirmisiniz.doktorum benden daha erken tarih bekliyor 10 gun icinde ay kuculurken yaptirsam.yada bir gun soylermisiniz. Ne yapcam bilmiyorum. Bu ikinci amaliyat

  1. şu an büyüyen fazdayız sevgili sevda. biliyorsunuz ideal günler değil. 22 mayıs ise dolunay. üç gün öncesinden başlar etkisi ve üç gün daha devam eder ki bunu hiç önermem. dilerseniz dolunayın etkisine girmeden önce olun ameliyatınızı.
   şifa dilerim..

  1. sevgili sevda,
   dolunay öncesindeki burçlar arasında koç ve boğa olmadığı için, yani bu iki burç büyüyen faza rastlamadığı için önemle uyaracağım ya da önereceğim bir gün yok. dilediğinizi seçebilirsiniz.
   sevgiler..

 22. Merhaba kozmik bakim bilgilerniz icin cok tskkurler oncelikle. Bnde bu tibet egzersizlere baslamak istiyorum hangi gun baslamaliyim temmuz ayi.daha oncede basladim biraktim.bir turlu tamamlayamiyorum

 23. Merhaba kozmik. Agustos ayi takvimini ozellikle sac kesim gunlerini sabirsizlikla bekliyorum. Ustume vafize degil ancak ufak bir yanlisi duzeltmek istiyorum izninle. Adacayi anne sütünü arttirmaz aksine anne sütünü azaltici etkisi vardir. Ayrica nane cayida anne sutünü azaltir. Dogumdan sonraki gunlerde gögüsleri zorlayan sütlerin geri cekilmesi icin günde birkac bardak adacayi veya nane cayi önerilir. Sayet sütü az olan anneler varsa lutfen birde adacayi icmesinler �� Cok sevgiler. Senem

  1. merhaba sevgili senem,
   tüm yazıları tekrar tekrar okuyamadığım için fark etmem mümkün olmuyor malesef. bu serinin bahsettiğiniz bölümünde hatalar olabilir. uyarınız üzerine baktım ve neden rezene ve ısırgan yok burada diye düşündüm. iyi ki yazdınız, çok teşekkür ederim. hatalı bilgiyi doğrusuyla değiştiriyorum şimdi.
   sevgiler <3

 24. Mrb kozmik bakım çok uzun zamandır aradığım bilgilerdi sizi bulduğum için çk mutluyum geçen ayın epilasyon günüyle bu ayın epilasyon günü arasında çok zaman var �� Arada bir gün daha söyleyenilir misiniz acaba ? Emekleriniz işin çok teşekkürler.

  1. merhaba sevgili pery, hoşgeldiniz 🙂
   bu ay tek seçeneğimiz oldu fakat her ay böyle olmaz. hatta bazen üç seçeneğimiz olur. yani uygun tarih olduğunda mutlaka takvimde görürsünüz.
   faydalı olmasını ve kısa sürede güzel haberlerinizi almayı diliyorum <3

  1. sevgili sevda,
   verdiğim tarihlerden sonra en iyi gün 23 kasım olur. çok zorda kalırsanız 21-22 de olabilir belki fakat dediğim gibi zorluk çıkmazsa 23 kasımı düşünün. bunlar uygun olmazsa aralığa bakmak gerekir artık.

 25. Merhaba kozmik bakım ben yaklaşık 5 ay boyunca düzenli saçlarımı aslan günlerinde kestim ama hep azar azar kestirdim. Çünkü uzamasını istiyorum 5 ayın sonunda artık kestirmeme karari aldım çünkü ayda 1 cm zor uzuuorve ben onu kestiriyorum. Saçlarım uzamiyor yaklasik 4 aydır kestirmiyorum. Aşırı derece de yipraniyor uçları inanılmaz kirik 1 ay kestirmesem kırılıyor hiç bi ısı kullanmıyorum ıslakken tarasam bile böyle bu şekilde. Hala saclarimda dökülmeler oluyor. Çözüm bulamıyorum. Ve cildim çok soluk yüzümde hiç renk yok cildimde hafif beyazımsı ala gibi güneş lekeleri var ve ve siyah noktalar temizlesem de bitmiyor. Cildime ve saçlarima onerebileceginiz şey varsa lütfen yardımcı olun

  1. sevgili Büşra merhaba,
   kan değerlerinize mutlaka baktırın, sorun var gibi görünüyor.
   benim size önerim, daha önce de yazmadıysam alerjiniz yoksa polen kürü (dahili kullanım), tibet egzersizleri ve bol su içmeniz olacak.
   şifa diliyorum.

 26. Merhaba kozmik bakım, iki sorum olacaktı benim. Birincisi önümüzdeki haftalarda demire bağli olarak devam eden kansızlık durumum için kan tahlili yaptırmayı düşünüyorum. Sonucun olumlu olması için ay takvimi takip etmeli miyim bir tarih verebiliyor musun. Öğrenmek istedim sadece.
  İkinci olarak kumaş boyama yapıyorum. Rengin kalıcı olması için bugünlerde boyama yapmam doğru mudur şimdiden teşekkürler

  1. merhaba sevgili ida22,
   doğru günde tahlil yaptırmak sonucun olumlu ya da olumsuz olmasını etkilemez maalesef.
   boyama yaparken ayın su grubu burçlarda olduğu günleri tercih etmeyin. bunun için en güzeli toprak grubu burçlar olur herhalde. boğa, başak ve oğlak yani.
   sevgiler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close