AY TAKVİMİ

Ay Terazi Burcunda

Ay Terazi burcunda iken tüm canlılara bu burcun özelliklerini yansıtır. Yani hepimiz biraz Terazi burcuna sahip kişiler gibi davranırız.

Terazi burcu uyumu, dengeyi, sevgiyi, nezaketi, güzelliği, keyif ve ince zevkleri temsil eder. Bu nedenle Ay Terazi burcuna geçtiğinde hayatımıza tüm bu özellikler yansır. Bunların dışında daha neşeli ve esprili bir enerji sarar bizleri bu günlerde.

Terazi günlerinde hayatımıza yansıyan bu özellikler hem sosyal hem de ikili ilişkilerimize destek verir. Aşk duygusu ve romantik anlar ön plana çıkar. Yani romantik saatler planlamak için mükemmel bir zamandır.

Tüm bu olumlu enerjilere rağmen bazen daha hassas, daha uçarı, daha az güvenilir ve daha az dengeli davranabiliriz.

Ay Terazideyken olumlu enerjilerle ilişkimizi güçlendirmek ya da karşıt nedenlerle bitirmek mümkündür.

Terazi burcunun bedenimizde temsil ettiği bölgeler kalçalarımız, basenleriniz, böbreklerimiz, mesanemiz, salgı bezlerimiz ve göbek bölgemizdir. (Yeni yazım “Böbrek Tası En Kolay ve Ağrısız Bir Biçimde Nasıl Düşer? ” için tıklayın.)Ayrıca Terazi Burcu, Oğlak burcunun temsil ettiği cildimizi de etkisi altına alır. Bu nedenle Ay Terazi burcuna geçtiğinde bu organlarımız ve bölgelerimizde hassasiyet oluşur.

Ay Terazi burcundayken bu bölgelerimize zarar verecek şeylerden kaçınmalı, faydalı olacak tedavi ve bakımlara yönelmeliyiz. Çünkü bu süre boyunca bu bölgelere verilecek zarar ve yarar iki kat olacaktır. Örneğin cildimizdeki
yara ve sivilcelerle oynamamalı, iz kalmasına sebep olmamalıyız. Böbreklerimizi tuzdan korumalı, bol su tüketmeliyiz; idrarımızı uzun süre tutmamalıyız. Soğuk ya da nemli zeminlerde oturmamalıyız. Bu hem böbreklerimize hem de idrar  yollarımıza zarar verir.

Bu günlerde büyük bölümü kalça, basen ve göbekte toplanacak yağlara sebep olacak türden besinlerden uzak durmalı; aşırıya kaçmadan bu bölgeleri şekle sokacak egzersizler yapıp yine bol su tüketmeliyiz. Bu suyun büyük bölümünün 15:00-19:00 saatleri arasında içilmesini öneririm. Böylece böbreklerimizi, idrar yollarımızı daha kolay arındırır; bedenimizden daha fazla toksin ve yağ atabiliriz.(Özellikle küçülen ay fazındaki terazi günlerinde daha da etkili olur.)

Görüldüğü gibi her zaman karşımıza su tüketimi çıkmakta. Suyun önemini ve bilinmeyen faydalarını bloğumuzda üç farklı başlıkta işlemiştim. Aynı şekilde çok basit fakat oldukça etkili sonuçlar veren Tibet egzersizlerine de yer vermiştim. Terazi  burcundan Balık burcuna kadar olan önümüzdeki süreçte her iki konu da kalçalarımızdan
ayaklarımıza kadar olan bölgenin sağlığı ve güzelliği için çok önemli. Suyla ilgili yazılarıma buradan, egzersizlere ise buradan ulaşabilirsiniz. Bu günden itibaren kalçalarımızı daha kolay inceltip şekle sokabilir, selülitlerimizle ve varislerimizle daha kolay savaşabiliriz. Varislerin bitkisel tedavisi için etkili bir yöntem arıyorsanız bu yazılarıma göz atabilirsiniz.

Ay Terazi burcundayken temsil ettiği bölgelere yapılan tedavilerin önemine karşın ameliyatları için uygun günler değildir. Bu nedenle eğer zorunlu değilsek ameliyatımızı biraz ertelememiz daha iyi olur.

Terazi burcunun temsil ettiği besin türü yağlardır. Bu etki ile farkında olmadan yağlı yemeklere yöneliriz. Bedenimiz bu süreçte yağları daha kolay sindirir fakat bu yağın bedenimize iki kat etki edeceğini de aklımızdan çıkarmamalıyız. Bu kural çerçevesinden bakacak olursak kızartmaların, yanmış yağların ve özellikle kalp ve damar hastaları için katı yağların zararının da iki kat olacağını kolaylıkla tahmin edebiliriz. Ayrıca yağlı besinlerin kiloya neden olan etkisi de bu günler de iki kat olacaktır. Yani biz bu tür bir yiyecekten bir porsiyon yediğimizi düşünürken bedenimiz iki porsiyon yediğini hissedip öyle davranacak.

Bu günlerde zeytinyağı ve tereyağ gibi faydalı yağlarla; içerdiği omega 3 nedeniyle balık tüketmek ise bedenimizi güçlendirecektir.

Terazi burcundan yansıyan bu özellikleri ve kendi bedenimizin ihtiyaçlarını göz önünde tutarak güne uygun sofralar hazırlayabiliriz. Böylece zarara karşı önlem alırken aynı zamanda avantajlarını da en doğru şekilde değerlendirmiş oluruz.

Diyette olanlarımızın bu kurala uygun davranmalarını önemle vurgulamak istiyorum.

Terazi burcunun temsil ettiği organlar için faydalı olan yiyecek ve içecekleri aşağıdaki gibi örneklendirebiliriz.

Çok değerli yağ asitleri barındıran avokado.(cilt maskesi olarak da değerlendirilmeli)

Yağ metabolizmasını dengeleyen lahana turşusu.

Vücuttaki yağı çözen ve zayıflamaya yardımcı olan limon, lahana, su/alkali su…

Selülit önleyici enginar, portakal …

Hormonlar ve salgı bezleri üzerinde etkili olan zeytin, mercimek, patates, portakal, böğürtlen…

Böbrek ve mesane sorunlarına karşı faydalı ya da koruyucu özelliklere sahip olan baklagiller, mercimek, kereviz, domates, salatalık, turp, üzüm, armut…

Vücuttan su atılmasını sağlayan domates, karnabahar, enginar, mercimek, ısırgan çayı …(Isırgan çayı tarifi için tıklayın.)

Ayrıca çiçek bitkilerin çayları ya da çiçeği tüketilen sebzeler.

Yukarıda adı geçen bazı bitkilerin kürlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu günlerde etkisi artan bu besinler sadece sağlığımızı değil, güzelliğimizi de korur.

Terazi burcu yağları temsil ettiğinden Ay bu burçtayken yağlarla yapılan tedavilerden ve bakımlardan çok hızlı sonuç alırız. Terazi burcu aynı zamanda enerjisiyle saç uzatma kürlerini de destekler.

Ay Terazi burcundayken etkisi yükselen kürler aşağıdakilerdir:

Ayva Çekirdeği Maskesi: En doğal cilt bakım ürünü olan ayva çekirdeği jeli cildi onarır ve yeniden yapılandırır. Güçlü bir nemlendiricidir. Cilt kırışıklığı, pürüzleri, hatta cilt lekeleri üzerinde etkili bir maskedir. Uygulanış şekli için tıklayın.

Maya maskesi: İçerdiği yüksek miktardaki protein, vitaminler ve mineraller sebebiyle cildi besleyip onararak sağlıklı, güçlü ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Aynı etkileri saçlar üzerinde de gösteren maya maskesi Ay Terazi burcunda iken sadece cilde uygulanmalıdır. Saçlar üzerinde büyük bir etkisi olmayacaktır. Uygulanış şekli için tıklayın.

Diğer cilt bakım kürleri ya da maskeler:  Ay Terazi burcundayken sevdiğiniz tüm cilt bakımlarını uygulayabilirsiniz. Tabi yağ içeren bakımların etkisi daha yüksek olacaktır. Cilt bakımı kategorisine buradan ulaşabilirsiniz.

Masajlar: Aromatik yağlarla yapılan masajlar bu günlerde tüm cildimiz için daha etkili olacaktır. Özellikle selülitli bölgelere ayrıcalık tanınmalı. Çünkü yukarıda da belirttiğim gibi kalça ve basenler terazi burcunun etkisi altındadır.

Sığır İliği Maskesi: Saç köklerini besleyen sığır iliği yeni saç oluşumunu sağlarken aynı zamanda işlem görmüş ve yıpranmış saçları kökten uca onararak pürüzsüz, sağlıklı, güçlü ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Yine bu yönü ile saçların normalden daha hızlı uzamasını sağlar. Uygulanış şekli için tıklayın.

Havuç Kürü: Hızlı saç uzatma konusunda ün yapmış etkili maskelerden biridir. Ortalama olarak ayda 4 cm uzama sağlar. İçerdiği protein (*keratin);  yağ;  fosfor, kalsiyum, demir, sodyum, potasyum, magnezyum, folik asit;  A, B1, B2, B3, B6, C, E vitaminleri nedeniyle diğer saç uzatma kürlerinden bir adım öne çıkan havuç kürü saçları hızla uzatırken aynı zamanda başta keratin olmak üzere saçın diğer ihtiyaçlarını da karşılar. Uygulanış şekli için tıklayın.

Sinameki Kürü: Saçların ayda 4 cm kadar uzamasını sağlayan bir diğer ünlü ve etkisi kanıtlanmış saç uzatma kürüdür. Saçın ihtiyaçlarını karşılama konusunda daha zayıf olduğu için haftada bir gün de saç köklerini besleyen bir maske (örneğin maya maskesi)uygulayarak desteklenmelidir. Uygulanış şekli için tıklayın.

Siyah Turp Kürü: Saçın ayda 4 kata kadar daha hızlı uzatılması amacıyla kullanılan bir diğer kürdür. Sinameki kürü gibi bu maske de haftada bir gün saç köklerini besleyen bir maske ile(örneğin maya maskesi) desteklenmelidir. Uygulanış şekli için tıklayın.

Karma ya da tek başına kullanılan yağlar: Terazi burcunun yağlara verdiği gücün avantajı kullanılarak cilt ve saçlara yağ maskeleri ya da yağ masajları uygulanmalıdır. Selülit masajları, saç maskeleri, avokado maskesi, kirpik ve kaşlara uygulanacak yağ bakımları bunlara örnek olarak verilebilir.

Saç uzatma kürleriyle ilgili birkaç hatırlatma:

* Çok hızlı uzayan saç yeterince beslenemeyeceğinden artan ihyacı karşılamak için mutlaka beslenmenize dikkat edin ve maya maskesi gibi saç köklerini beslemeye odaklı bir maskeyi haftada bir kez uygulayın.

* Yukarıdaki saç uzatma kürlerinin etkisi kanıtlanmış olsa da bireysel farklılıklardan dolayı hepsi herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Kürlerden birini seçmeli ve birkaç hafta uygulamalısınız. Sonuç aldığınızı gördüğünüzde devam edin. Etkisi yüksek günlerde uygulamanıza ve kan değerleriniz normal olmasına rağmen sonuç almıyorsanız seçtiğiniz kür sizin kürünüz değildir, alternatif bir kür deneyin.

Deneme yapacak kadar vaktiniz yoksa yani kısa bir süre içinde saçlarınızı uzatmanız gerekiyorsa saç uzatma kürlerinden birini seçmek yerine dönüşümlü olarak hepsini kullanmanızı öneririm.

* Saç uzatma sabır gerektirir. Sürekli saçınıza odaklanıp uzamadığını düşünmek bilinçaltınıza yanlış mesaj verir ki bu da uzamayı engeller. Kürünüzü uygulayın ve saçınızı unutun.

* 1,5 – 2 aylık bir uygulamanın ardından iki haftalık bir ara verin, saç ve saç dipleriniz dinlensin. Bir kürü hiç aralıksız aylarca kullanmak etkiyi giderek zayıflatır. Bu iki haftalık arayı küçülen ay fazında vermeniz en doğrusudur. Büyüyen ay fazı ise saç uzatma konusunda bizim için en kıymetli dönemdir.

Yukarıda  bahsi geçmeyen kürlerden birini sürekli uyguluyorsanız (maya kürü ve karanfil kürü gibi) bu günlerde uygulama yapmamanız ve kürlerin kendilerine özel, etkilerinin arttığı günleri beklemeniz kesinlikle daha üstün sonuçlar almanızı sağlayacaktır..

Ayrıca Ay’ın Terazi burcunda olduğu günlerde:

-Ev işleri yapabiliriz. Çünkü bu günlerde işlerimizi zahmetsizce halledebiliriz. Mekanları havalandırmak için de son derece uygundur.

-Sinema, tiyatro ve konser gibi sanatsal etkinliklere katılmak ayrı bir keyif verir.

-Moda etkinliklerine katılabilir, alışveriş yapabiliriz. Terazi burcundan aldığımız ince zevk doğru alışveriş yapmamıza yardımcı olacaktır.

-Beceri ya da titizlik gerektiren işleri bu günlerde halledebiliriz. Daha çabuk ve daha güzel sonuçlar alırız.

-Bahçe işleri için pek uygun değildir fakat çiçek açan bitkiler ekilebilir.

En yüksek faydayı görmeniz dileğiyle.

Ay takvimine dönmek için tıklayın.

Tags

Related Articles

75 Yorumlar

 1. farklı bir yöntem yok sevgili elif. once saç diplerinize masajla uygulayın. bu sırada saç boylarına da yayılacaktır. sonar kuru kalan kısımlara da uygulayıp sarın saçlarınızı. ne kadar sıcak tutarsanız etksi o kadar artar. şifa olsun:)

 2. sevgili aslı henüz nisan takvimini hazırlayamadım fakat tahminen 8-10 nisan arası olacak. ay başında blogta olur. sevgiler:)

 3. Kozmikcim mrhaba nereye yazicagimi bilemedim de buraya yazayim dedim kuculen ayda 7 gunluk bir protein diyeti yapmak istiyorum acaba bu surecten en iyi yararlanabilmek icin hangi tarihte baslamaliyim diyete yardimci olursan cok sevinirim

 4. 16 nisan uygun olur sevgili şeyma. ilgili yazım da sabah saatlerinde blogta olacak. alkali sudan ve Tibet egzersizlerinden de yardım almayı unutmayın:)

 5. Kozmikcigim cok çok onemli bi sorum olucak, Yardimci ol lutfen, Benim ablam Mide kesme ameliyati olucak bu sali randevusu var doktorda kontrol icin sonra ameliyat için tarih verecek, Benim sorum bu ameliyati ne zaman olsa en uygun zaman olur sonuç acisindan. Ay kuçulurken olacagini biliyorum tek, en uygun tarihi istiyorum ek olarakta o tarih olmazsa baska hangi tarih olur, ve ortalama saat istiyorumm simdiden çook çoook coook tesekkur ederimmm

 6. çok verimli günlermiş bu terazi günleri kozmikim yaa ben de hiç kaçırmadım dün saçlarıma yağ bakımı yaptım badem yağı zeytin yağı ve hint yaüından oluşan bir karışım sürüp 2 saat sonra yıkadım bugün de yüzüme bir maske yapacağiım cilt lekelrine iyi gelen maske tarifin var ya onu uygulamayı düşünüyorum ama şuan işteyim eve gitmek için sabırsızlanıyorum çok sağol kozmik bakımım cildim hiç bu kadar kadife yumuşaklığında olmamıştı …

 7. sevgili tekin berna, 18-25 mayıs aralığı uygun olur. randevu alamazsanız yine haziranın buna yakın tarihleri olacaktır. onu duruma gore yine değerlendiririz. saat konusuna çok takılmayın fakat 23 mayıs cuma günü eleyebilirsiniz. eleyemezseniz de büyük problem olmaz. şifa diliyorum:)

 8. sevgili nur, önümüzde güzel bir dönem var. büyüyen ya da küçülen ay diyerek ayırmadan düzenli bir biçimde uygulayın bakımınızı. yengeç, terazi, balık ve boğa günlerini ise hiç atlamamaya çalışın. bu sure önemli, bu günler daha da önemli. bence zaman kaybetmeden başlayın bu gece.fayda sağlamanız dileğiyle:)

 9. sevgili zeynep, saç boyamak için koç burcu günlerini beklememiz gerekiyor aslında fakat bu ay bayram dolayısıyla daha erken boyamamız gerekecek. yine de terazi ve akrep günlerini tercih etemeliyiz. yay ve oğlak günleri daha iyi bu iki burçtan. oğlak günlerinde saç derisi ve kökleri kimyasallardan daha fazla etkilenir. isterseniz ay sonundaki yaya günlerini tercih edin.

 10. SEVGİLİ KOZMİK YİNE MÜKEMMEL BİLGİLER 🙂 ben 2gündür karanfil kürünü uyguluyorum saçlarıma şimdi ay teraziye döndü saç uzatma ile ilgili olan havuç kürünü yapmayı istiyorum bu akşam yapsam havucu karanfili uygulamayı bırakıyım mı devam ediyimmi ne önerirsiniz..

 11. çok teşekkür ederim sevgili HI808-ES 🙂 ben geç kaldım sorunuzu yanıtlamak için fakat bundan sonrası için bilgi vermiş olayım. karanfil yeniden yıkama gerektirmediği için uygulayabilirsiniz fakat zaten güçlü bir maske yaptığınız için uygulamasanız da olur. fakat maske uygulamadığınız günlerde atlamamaya çalışın.

 12. Kozmik verdiğin bilgiler sayesinde bir çok konuda rahat ettim. Epilasyon, saç bakimi ,saç kesimi maya kürunu inceliyorum şimdi hersey icin cok tesekkur ederim. Benim sana bir sorum olacak kulak çınlaması tinitus için herhangi bir bilgin var mi ? İşin gücün rast gitsin.

 13. sevgili zeyno rica ederim, çok mutlu oldum faydalanabildiğiniz için. kulak çınlaması için şu an önerebileceğim bir şey yok malesef. yardımcı olmayı çok isterdim, acil şifa diliyorum size. ilginiz ve dualarınız için ayrıca çok teşekkür ediyorum<3 sevgiler:)

 14. Merhabalsr ben sizi biraz geç keşfettim kürlerinize önerilerinize bayıldım ay takvimini tam olarak anlayamadım henüz ancak takipteyim:-) başlangıç için ufak bir sorum var saçlarım yandı çok kısa kestrmek zorunda kaldım boyamıyorum artık sadece kına yapıyorum ve yağ bakımları..şimdi nerden nasıl başlasam acaba yarım saatte siteyi okudum kafam çok karıştı:(

 15. hoşgeldiniz sevgili duygu su, çok sevindim:)
  ben size ilk olarak arı poleni maskesini önereceğim. konuyu okuyunca sebebini daha iyi anlayacaksınız. bu maske içeriğinden dolayı pek çok güne uygun.yengeç, akrep ve balık günleri dışında her zaman uygulayabilirsiniz. bu günlere ana sayfadaki mart ayı takviminden ulaşabilirsiniz.
  uygulayabilirseniz sığır iliği maskesi de yanık saçlar üzerinde oldukça etkilidir. dönüşümlü olarak uygulayabilirsiniz. şifa olmasını diliyorum:)

 16. Super bilgiler gercekten! Bir sorum olucak kozmikcim. Sacimi kestirmek istiyorum. En yakin dogru zaman buay icinde nezaman? Cevap icin cok tesekkurler.

  Senem

 17. 26 nisan aslan günleri uygun sevgili unknown. nisan takvimi ana sayfada şu an; detayları inceleyebilirsiniz. şifa olmasını diliyorum:)

 18. Kozmikcim faceden sordm ama cvp alamadim.haziranin 2 3 4 gunlerine randevu verdi dis doktorum.Basit bi dis cekimi olamayacagindan israrla ogrenmek istedim.ay takvimine uygunmudur kucuk operasyonlar.degilse ne zaman ayin hangi evresini bekleyeyim.sevgileeeeer

 19. sevgili gelin84 gelin,
  bildirimler gelmeyebiliyor bazen, göremiyorum.
  sorunuzu başka bir başlıkta cevapladım, yeniden yazmayım.
  şifa diliyorum, sevgiler:)

 20. Sevgili Kozmikcim verdiğiniz bilgiler muhteşem hepsini harfiyen uyguluyorum. Sana minnettarim. Kızım 7 yaşında doğduğundan beri saçlarını kestirmedim. Fakat artık bakımı çok zor oluyor genelde yağ bakımı yapıyordum. Ayrıca uzat uzat nereye kadar ☺ okullarin tatile girmesiyle birlikte kuaföre gidip kestirmek istiyoruz. Ben de kestiricem mecburen çünkü ancak öyle ikna oldu. Saçlarımızi da saklayacagiz bu arada☺ Kozmikcim 12 Haziran tarihi uygun mu değilse hangi tarihte kestirelim.

 21. kozmikçim öncelikle kolay gelsin başarılarınızın devamını diliyorum sizi takip ediyorum.benim cildimde koyulaşma var önce boynumda sırtımda oldu.şimdi yüzümde oluyor ben hafif hafif farkediyorum .doktora gittim expigment ve ürederm verdi.sizin hangi kürden uygulamalıyım bilemedim şimdiden teşekkürler kolay gelsin

 22. çok teşekkür ederim sevgili filiz.
  akşam saat altıdan once olmak koşulu ile 21 haziran günü kesim yapmanız çok faydalı olur. günün sonraki saatlerinde ay burç değiştirecek.
  ikinize de şifa olmasını diliyorum <3 🙂

 23. Sevgili nuray,
  bu ilaclar cildinizi hassaslastiracagi icin bunun disinda bir sey kullanmamanizi oneririm, tahrise neden olabilir. Zaten gerek kalacagini da sanmiyorum. Sifa olsun 🙂

 24. MERAHABA,SİTENİZ ÖZGÜN VE FAYDALI.SÜREKLİ OKUYORUM.BİR RİCADA BULUNACAĞIM.BEN ANLAMIYORUM ASTROLOJİDEN FAKAT OKUDUĞUM HERGÜN SİTELER VAR BURÇLARI.MARS'IN HANGİ BURÇTA OLDUĞUNU VE DE HANGİ BURÇLARIN DAHA KOLAY ZAYIFLAYABİLECEĞİNİ VE DESTEK İÇİN NE YAPMALARI GEREKTİĞİNİ ZATEN YAZIYORSUNUZ DEĞİŞİK ÖNERİLERİDE YAZABİLİRMİSİNİZ.

 25. çok teşekkür ederim sevgili asrelena.
  kilo vermek için egzersizler ve arınma kürleri ve dönemleri veriyorum biliyorsunuz. hatta burçların besin kalitelerini de. fakat kastettiğiniz diyet listesi gibi bir şey ise bu tamamen diyetisyenlerin uzmanlık alanı olduğu için benim bir şey yapmam mümkün değil malesef. söylemek istediğiniz bu değilse düzeltin lütfen.

 26. mesela aslanlar daha hızlı kilo alabilirler-verebilirler gibi kastetmistim. doğum haritası da kilo ve hastalıklar için çok mu önemli. Bazı insanlar aniden zayıflayor. evet Burçların besin kalitesini veren ve de detosklar çok faydalı ve eğitici. teşekkür ederiz. bilginiz, ışığıniz açık olsun. iyi çalışmalar.

  1. evet, daha iyi anladım sevgili asrenela. benzer bir çalışma planlıyorum, inşallah beklentilerinize cevap verir.
   sevgiler <3

  1. bende cevap vermekte geç kaldım ama o gün boyadım şu anda saçlarım mat duruyor rengi ve 1 ay sonra tekrar boyamaya karar verdim.Yalnız şunu farkettim takvime uyarak hareket ettiğimde -bi kaç defa mecburiyetten takvim dışına çıkmak dışında- saçlarım inanılmaz sağlıklı haldeler.Sayende ayrı bi saç takvimi de çıkarman çok iyi olmuş teşekkürler 🙂

 27. Merhaba kozmik bakim, bir suredir sizi takip edip, verdiginiz bilgiler dogrultusunda uygulamalari yapmaya calisiyorum. Bu bilgiler icin cok tesekkurler.. Benim kaslarimla ilgili sorunum var. Cok seyrek ve daginik, bir türlü kalinlastiramiyorum.bakimlarin yani sira sac kesimi gunlerinde alsak gurlesmesinde faydasi olur mu?

 28. Merhaba kozmik,
  Saclarimi kisaltmadan sadece percem/kahkul kestirecegim. Bu yeni bir imaj olacak. Saclarimin gurlesmesi ya da incelmesi gibi bir istegim yok. Sadece yeni modelin istedigim gibi olmasini, kullanisli ve guzel olmasini istiyorum. Bunun icin ay hangi burctayken yaptirmaliyim? Bu aralar ne zamandir?

  1. ben bu soruyu yanıtlamıştım sevgili ilayda, sanıyorumüstteki yorumu sildiğiniz için görünmüyor şu an. okuduğunuzu tahmin ediyorum cevabımı. sevgiler..

 29. Merhaba kozmik bakım! Her ne kadar arasam da tam bir cevap bulamadığım için sormak istedim.Kirpik perması yaptırmak ve kalıcılıgını uzatmak istiyorum.Bu sebeple hangi burc zamanları en uygun olur?? Şimdiden çokk teşekkürler :))

  1. merhaba sevgili aysenur,
   daha önce hiç üzerinde düşünmemiştim 🙂
   aslan ve koç günlerinde olmamalı diye düşünüyorum fakat hangi burç uygun olur inanın bilemedim şimdi 🙂

  1. sevgili gamze merhaba,
   blogta hemen her hastalığın adı geçiyor fakat elimizde o kadar uzman yok maalesef; olsa ne hoş olur değil mi? 🙂 (dileyelim yeri gelmişken)
   selülitle ilgili bir şeyler düşünüyorum. önceki akşam bir duyuru yapmıştım bu sorunu yaşayanlar için. bu ay bir uygulama deneyeceğiz sonuç alırsak sizlerle de paylaşacağım. dilerseniz bir an önce selülit başlığıyla bir mail gönderin ve hemen sizi de dahil edelim bu gruba. bugün başladı arkadaşlarımız fakat en geç yarın da başlanabilir. hamile değilseniz, emzirmiyorsanız ya da ağır ilaçlar kullanmıyorsanız hemen gönderin.
   sevgiler:)

 30. ELİNİZE EMEGİNİZE SAGLIK. ÇOK GÜZEL BİLGİLER İÇEREN HARİKA BİR BİLGİLENDİRME ,ŞAHSEN TEŞEKKÜR EDİYOR ,YAZILARINIZIN DEVAMINI OKUMAK İÇİN BEKLİYORUM.SEVGİYLE KALIN …..

 31. Saç epilasyon için ayrı takvimler hazırlamanız inanılmaz harika bir şey, teşekkürler size!
  Bir de dişler için en azından ayrı notlar düşebilir misiniz, ayrı bir takvim de süper olur. Pazartesi günü diş çektirdim, hem çok zor oldu hem de iyileşmiyor bir türlü, aksine yeri iltihaplandı filan, diş çekimi için uygun gün değilmiş diye anlıyorum ben bunu.
  Ah diyorum durup durup, takvime uygun olsaydı ne büyük kolaylık olurdu!..

  1. büyüyen ay fazında bu işlemleri istemememizin nedeni tam olarak bu sevgili aysenur. tecrübe olmuş diyelim, bununla geçmiş olsun.
   adaçayı ile gargara yapın sık sık. blogta var demleme şekli.
   diş konusu hep aklımda, aylık takvim şeklinde değil de genel bilgi olarak.
   acil şifa diliyorum<3

 32. merhaba 🙂
  instagramdan size yanıt verdim sanıyorum. buraya da yazayım. alkali su kullanabilirsiniz. uyarıları da dikkat inceleyin yazımda.
  ısırgan kürünü de uygulamanızı öneririm 2-3 dönem. yarın başlıyoruz.
  şifa dilerim..

 33. Merhaba kozmik bakım .benim sorum saçlarım aşırı dökülüyor. Ve cok üzülüyorum bu duruma .kan testi yaptirdim demirim çok düşük çıktı.ben koç burcuyum .hangi burcu beklemeliyim. Teşekkür ediyorum

  1. merhaba,
   aslan günlerini tercih edebilirsiniz tüm sorunları gidermek adına fakat demir eksikliğinizi gidermeye öncelik verin. ayrıca bu sorundan dolayı sonuç almanız biraz uzun sürebilir. yani en az üç kesim desem de sizin biraz daha devam etmeniz gerekebilir. demir eksikliği benim de yaşadığım bir sorun, aralıktan bu yana hiç aksatamadan kesim yapıyorum. 4. ayda ilk kez azalma hissettim, ardından belirginleşmeye başladı sonuç. bunları dikkate alarak istikrarlı uygulamanızı öneririm.
   şifa diliyorum.

 34. Kozmik bakım merhaba:)
  Tibet egzersizlerine başlamak için uygun tarih ne zaman? çok aradım ama bulamadım sitede mayıs ayı için uygun olan zamanı. Başlayıp, bırakmak istemiyorum:) Teşekkürler

 35. Sevgili kozmik sizi takip etmek ve biçokşey Kazandırdı bana çok.teşekkürler varis tedavisi ile ilgili bi sorum olacak krem ile yapılan tedavide yürüyüş sonrasımı öncesindemi uygulanmalı

  1. ne mutlu bana sevgili diyala <3
   yürüyüşe başlamadan önce uygularsanız daha faydalı olur.
   kısa sürede güzel haberlerinizi almayı diliyorum <3

 36. merhaba kozmikcim nasılsın umarım iyisindir. benim bu sefer ki sorum; yukarıda yazmıssınya ay teraziden balık burcuna gecene kadar kalçadan ayaklara kadar incelme ve bakım için en etkili zamanlardır diye diycektimki hani ay büyürken incelmek zordu ya bu durumda yinede spor ve diyet yapsam yinede ay büyurken bu gunlerde basenlerimi inceltebilirmiyim yani küçülen ay fazındaki kadar etkilimi. eger öyleyse dolunaya kadar sıkı bi egzersiz programına giricem bide dolunaydan sonra diyet ve ısırgan kürüne başlıycam fazla 5-6 kilom var onlarda sadece basenlerimde malesef. yani bir ay boyunca bunları yapsam 6 kilo kadar gidermi. birde tibet egzersizleride basladım bugun 6. günüm. birde karbonatlı su içiyorum hep ama ben günde çok su içiyorum yani 5- 6 lt kadar ama hepsi karbonatlı olmuyo genelde 1-2 lt si karbonatlı oluyor. tibetle birlikte karbonatlı su için demendeki maksat gün içindeki içilen tüm suya koymamızmı yoksa benim yaptıgımda yeterlimi? şimdiden teşekkürler

  1. merhaba sevgili mavi yeşil, çok teşekkür ederim 🙂 sizin de iyi olmanızı diliyorum.
   ay büyürken göze çarpan bir incelme göremeyebilirsiniz (istisnaları da var) fakat bu dönemde yapacağınız egzersiz diyet dönemine hazırlık olur. en önemlisi de ay büyürken bizi de genişlettiği için bu egzersizler bu durumun önüne geçerek dolaylı bir fayda sağlar.
   ilk bahsettiğiniz terazi-balık aralığı geçtiğimiz dönem küçülen fazdaydı ve büyük bir avantajdı. aynı avantajı yıl sonunda tekrar yaşamaya başlarız, ilkbaharda daha da güçlenir.
   egzersizleri uygularken basen bölgesinin daha fazla terlemesini sağlayın. streçfilm yardımcı olabilir ya da benzer bir şey, yaratıcılığınıza bırakayım 🙂 çok fazla olmamak şartıyla egzersizden önce vicks de kullanabilirsiniz bu bölgeye 🙂
   alkali su miktarı sizi bu şekilde mutlu ediyorsa değiştirmeyin. sadece diyet dönemlerinde yani ay küçülürken biraz daha arttırabilirsiniz.
   faydalı olmasını diliyorum ve güzel haberlerinizi en kısa sürede bekliyorum <3

 37. merhaba sevgili ece,
  evet, güzel bir dönemdeyizbu açıdan. hatta bu gece herhangi bir şey uygulama başlamanızı öneririm, güzel bir başlangıç günü olur. (masaj vb.)egzersiz ya da bitki çaylarıyla ilgili bir yazım yok henüz maalesef. şimdilik diğer internet sitelerinden bilgi edinmeye çalışabilirsiniz. blogtaki yazılarımdan tibet egzersizleri bu konuda yararlı oluyor. ona da bu gece başlayabilirsiniz. bir de cilt bakım menüsünde göğüs büyütme maskemiz var fakat kesin geri dönüşler olmadı henüz.
  güzel bir süreç yaşamanızı diliyorum 🙂 <3

 38. merhaba, burç olarak sorun yok fakat büyüyen fazda olacağımız için ameliyat sonrası normalden daha özenli olun lütfen. enfeksiyona karşı örneğin. ya da kendinizi iyi hissetseniz bile hemen harekete geçmeyin. tedbirli olarak, çıkabilecek sorunların önüne geçin yani.
  acil şifa diliyorum <3

 39. Merhaba kozmikcim. 28 ekim de saçıma rofle yaptirmam gerek. Ancak ay terazi burcunda küçülüyor olcak ve sac boyamaya elverisli gunlere koç ve aslan a daha çok var. Ne yapmamı önerirsiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close