BAKIM TAKVİMİ

Epilasyon Takvimi | Ağustos 2023

Ay Takvimine Göre Tüy Almak Nedir, Ne Zaman Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Ay takvimine göre tüy almak tüylerden kurtulmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak Ay’ın bu etkisinden faydalanmak istiyorsak tüyleri kökten alan yöntemler kullanmak gerekir! Tüyleri kökten almayan hiçbir yöntem ne uygulanırsa uygulansın geçici ya da kalıcı bir fayda sağlamayacaktır. Çünkü tüylerin zamanla azalmasını ya da tamamen bitmesini sağlayan en önemli şey tüylerin köklerine müdahale etmektir. Ancak kökler zedelenirse, başka bir ifade ile zarar görürse gücünü yitirir ve giderek zayıflar; hatta yok olur. Böylece başlangıçta zayıflayarak gelişimini daha uzun sürede tamamlayabilen yani daha uzun sürede çıkan tüyler, süreç sonunda kalıcı olarak biter. Dolunay epilasyonu olarak düşünülen Ay takvimine göre tüy almak ise köklere tam zamanında dokunarak yani güçlenecekleri dönemde onları engelleyerek bu süreci gözle görülür bir şekilde kısaltır.

Ay takvimine göre epilasyon yapmayı tercih edenler için Ay’ın Boğa burcunda küçüleceği günler, bu ayın etkili epilasyon günleri.

Tüylerinizin alırken kırıldığını düşünüyorsanız muhtemelen kuru bir cildiniz vardır. Bu olumsuz durumu en aza indirmek için iki epilasyon dönemi arasında epilasyon yapacağınız bölgeleri günlük kullandığınız bir nemlendirici ile sık sık nemlendirmelisiniz.

Yöntemi lazer epilasyon ya da iğneli epilasyon randevularınızda da dikkate almanız seans sayısını düşürerek size maddi ve manevi kazanç sağlayacaktır.

TEK.SEÇENEK: 07 Ağustos 2023 09.40’tan 09 Ağustos 2023 12.40’a kadar olan zaman diliminde etkileri güçlü bir epilasyon yapabiliriz.           Özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvimi son bir kez kontrol etmeniz faydalı olur.

AY İLE YAŞAM, ve PÜF kategorilerinde bu tarihlerde yapabileceklerinizle ilgili başlıkları bulabilirsiniz. Epilasyon yaptığınız bölgelerde batıklar oluşuyorsa BURADAKİ yöntemi uygulayabilirsiniz. Önceki aylarda yöntemi uygulayanların yorumları için MUTLU HABERLER sayfasını ya da İSTENMEYEN TÜYLER kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Tüy sorununuz normalin çok üzerindeyse ya da tüylerinizde sonradan artış olduysa BU YAZIYA göz atmanızı öneririm. Bunun dışında hormon bozukluğu söz konusu ise çözümünü BURADA ve BURADA bulabilirsiniz. Diğer takvimler için kısa yollar ekledim. İstediğiniz takvime gitmek için dokunmanız yeterli.

Tüm yılın Yeni Ay ve Dolunay Takvimi

Tüm yılın Ay Takvimi

 Aylık Takvimler

Saç Kesim Takvimi

Saç Boyama ve Kına Takvimi 

Kaş Bakım Takvimi 

Detoks Takvimi 

Arınma ve Diyet Takvimi

Hacamat Takvimi

Ameliyat ve Sünnet Takvimi

Tuvalet Eğitimi ve Emzirmeyi Sonlandırma Takvimi

Hatırlatmam hoşunuza gider, işinizi kolaylaştırsa Facebook, Twitter ve İnstagram hesaplarım bunlar. Herkesin deneyimlemesi ve size de faydalı olması dileğiyle Önümüzdeki ayın ilk günü, yeni takvimde görüşmek üzere

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close