BAKIM TAKVİMİ

Ay Takvimine Göre Saç Boyama ve Kına Takvimi | Şubat 2019

Ay Takvimine Göre Saç Boyama Nedir, Ne Zaman Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Ay takvimine göre saç boyama deneyimi olmayan arkadaşlarımız için, ilk takvimimize bazı açıklamalar ve zamanlamanın sonucu nasıl etkilediğini gösteren bir fotoğraf eklemiştim. Dilerseniz Şubat 2019 takviminden önce BURADAN görebilirsiniz.

Şubat ayında Ay takvimine göre saç boyama işlemi yaparken de önceki aylarda olduğu gibi kimyasal saç boyası ve kına için farklı günleri kullanacağız. Bunun nedeni boyanın kimyasal, kınanın bitkisel oluşu.

Saç köklerini kimyasallardan korumamız gerektiğinden (saç telinde incelme, saç dökülmesi ve saçta erken beyazlama gibi sorunlara karşı) boyada biraz kısıtlanıyorduk. Buna rağmen ayda iki üç kez boyama fırsatımız oluyor.

Şubat 2019 Ay Takvimine Göre Saç Boyama takvimimiz aşağıdaki gibi:

Şubat Ayı Oğlak Burcu Günleri

01 Şubat 2019 04.58’den 03 Şubat 2019 13.52’ye kadar devam eden bu sadece kına için uygun, kimyasal boya yapılmamalı. Oğlak günleri cildimizi yönettiğinden, bu günlerde uygulanan kına saç derimizin bakımını da üstlenir.

Şubat Ayı Koç Burcu Günleri                                                                                               

08 Şubat 2019 18.38’den 11 Şubat 2019 02.45’e kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için uygun.

Boya markaları ile ilgili deneyimlerimizi paylaştığımız sohbetlerimiz olmuştu ve kuaför arkadaşlarımız da önemli tüyolar vermişti bizlere, ihtiyaç duyarsanız bakabilirsiniz buradan👉 En İyi Saç Boyası Hangisi?

Şubat Ayı Boğa Burcu Günleri

11 Şubat 2019 05.32’den 13 Şubat 2019 01.25’e kadar devam eden bu günler sadece kına için uygun, kimyasal boya yapılmamalı.

Şubat Ayı Aslan Burcu Günleri

17 Şubat 2019 19.25’ten 18 Şubat 2019 18.30’a kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için uygun. “Fakat yine de kimyasal boyayı yarına bırakmamakta fayda var. Kına kullanıyorsak sürenin tamamını dilediğiniz gibi kullanabiliriz tabi.”

Şubat Ayı Başak Burcu Günleri

19 Şubat 2019 18.58’den 21 Şubat 2019 04.52’ye kadar devam eden bu günler sadece kına için uygun, kimyasal boya yapılmamalı.

Şubat Ayı Oğlak Burcu Günleri

28 Şubat 2019 10.52’den 02 Mart 2019 21.48’e kadar devam eden bu sadece kına için uygun, kimyasal boya yapılmamalı. Oğlak günleri cildimizi yönettiğinden, bu günlerde uygulanan kına saç derimizin bakımını da üstlenir.

👉 Özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Ay Takvimine Göre Saç Boyama Neden Önemlidir, Faydası Nedir?

Ay Takvimine göre saç boyama yaptığınızda öncelikle kaliteli bir renk elde edersiniz. (İlk paragrafta verdiğim bağlantıya giderek örneğini görebilirsiniz.) Yani katalogdaki rengi elde edersiniz. Ayrıca rengin birkaç yıkamada akması gibi bir sorun yaşanmaz. Aynı kalite kına için de geçerlidir. Yanı sıra saç kökleri beslenir ve güçlenir.

Regl döneminde saç boyanır mı?

Hayır. Regl döneminde bedenimiz alerjik reaksiyonlara çok açıktır. Özellikle kimyasallara karşı hassas bir yapımız varsa sonuçları çok kötü olabilir. Zaten salgılanan hormonlar nedeniyle saç boyayı tam olarak bünyesine almaz. İlk yıkamada ya da birkaç yıkamada akar. Dolayısıyla bu günlerde saç boyamamak gerekir. Kına için de aynı şey geçerlidir. Tamamen doğal olduğu için, kalitesinden ve hijyenik olduğundan eminseniz renk kalitesini deneyebilirsiniz fakat açıktan aldığınız kınalar için bunu da önermiyorum. Hint kınalarını kimyasal madde barındırdıkları için doğal kına gibi düşünmemek gerekir tabi.

Diğer takvimler için kısa yollar ekledim. 👇 İstediğiniz takvime gitmek için dokunmanız yeterli.

Tüm yılın Yeni Ay ve Dolunay Takvimi          Tüm yılın Ay Takvimi           Aylık Takvimler

Saç Kesim Takvimi          Kaş Bakım Takvimi           Epilasyon Takvimi

Detoks Takvimi           Arınma ve Diyet Takvimi           Hacamat Takvimi

Hatırlatmam hoşunuza gider, işinizi kolaylaştırsa Facebook, Twitter ve İnstagram hesaplarım bunlar.

Güle güle kullanalım, faydalı olsun 🍀 🙂

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close