BAKIM TAKVİMİ

Ay Takvimine Göre Saç Boyama ve Kına Takvimi | Ocak 2019

Ay Takvimine Göre Saç Boyama Nedir, Ne Zaman Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Ay takvimine göre saç boyama deneyimi olmayan arkadaşlarımız için, ilk takvimimize bazı açıklamalar ve zamanlamanın sonucu nasıl etkilediğini gösteren bir fotoğraf eklemiştim. Dilerseniz Ocak 2019 takviminden önce BURADAN görebilirsiniz.

Ocak ayında Ay takvimine göre saç boyama işlemi yaparken de önceki aylarda olduğu gibi kimyasal saç boyası ve kına için farklı günleri kullanacağız. Bunun nedeni boyanın kimyasal, kınanın bitkisel oluşu.

Saç köklerini kimyasallardan korumamız gerektiğinden (saç telinde incelme, saç dökülmesi ve saçta erken beyazlama gibi sorunlara karşı) boyada biraz kısıtlanıyorduk. Buna rağmen ayda iki üç kez boyama fırsatımız oluyor.

Ocak 2019 Ay Takvimine Göre Saç Boyama takvimimiz aşağıdaki gibi:

Ocak Ayı Oğlak Burcu Günleri

04 Ocak 2019 22.55’ten 07 Ocak 2019 08.20’ye kadar devam eden bu sadece kına için uygun, kimyasal boya yapılmamalı. Oğlak günleri cildimizi yönettiğinden, bu günlerde uygulanan kına saç derimizin bakımını da üstlenir.

Ocak Ayı Koç Burcu Günleri 

12 Ocak 2019 12.18’den 14 Ocak 2019 17.55’e kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için uygun.

Boya markaları ile ilgili deneyimlerimizi paylaştığımız sohbetlerimiz olmuştu ve kuaför arkadaşlarımız da önemli tüyolar vermişti bizlere, ihtiyaç duyarsanız bakabilirsiniz buradan👉 En İyi Saç Boyası Hangisi?

Ocak Ayı Boğa Burcu Günleri

14 Ocak 2019 22.32’den 16 Ocak 2019 20.33’e kadar devam eden bu günler sadece kına için uygun, kimyasal boya yapılmamalı.

Ocak Ayı Aslan Burcu Günleri

21 Ocak 2019 07.54’ten 23 Ocak 2019 03.19’a kadar devam eden bu günler SADECE kına için uygun.

Ocak Ayı Başak Burcu Günleri

23 Ocak 2019 07.22’den 24 Ocak 2019 15.50’ye kadar devam eden bu günler sadece kına için uygun, kimyasal boya yapılmamalı.

👉 Özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Ay Takvimine Göre Saç Boyama Neden Önemlidir, Faydası Nedir?

Ay Takvimine göre saç boyama yaptığınızda öncelikle kaliteli bir renk elde edersiniz. (İlk paragrafta verdiğim bağlantıya giderek örneğini görebilirsiniz.) Yani katalogdaki rengi elde edersiniz. Ayrıca rengin birkaç yıkamada akması gibi bir sorun yaşanmaz. Aynı kalite kına için de geçerlidir. Yanı sıra saç kökleri beslenir ve güçlenir.

Regl döneminde saç boyanırmı?

Hayır. Regl döneminde bedenimiz alerjik reaksiyonlara çok açıktır. Özellikle kimyasallara karşı hassas bir yapımız varsa sonuçları çok kötü olabilir. Zaten salgılanan hormonlar nedeniyle saç boyayı tam olarak bünyesine almaz. İlk yıkamada ya da birkaç yıkamada akar. Dolayısıyla bu günlerde saç boyamamak gerekir. Kına için de aynı şey geçerlidir. Tamemen doğal olduğu için, kalitesinden ve hijyenik olduğundan eminseniz renk kalitesini deneyebilirsiniz fakat açıktan aldığınız kınalar için bunu da önermiyorum. Hint kınalarını kimyasal madde barındırdıkları için doğal kına gibi düşünmemek gerekir tabi.

Diğer takvimlere de bakmanız gerekiyorsa BURADAN çabucak ulaşabilirsiniz.

Hatırlatmam hoşunuza gider, işinizi kolaylaştırsa Facebook, Twitter ve İnstagram hesaplarım bunlar.

Tüm yılın Yeni Ay ve Dolunay Takvimi           Tüm yılın Ay Takvimi          Aylık Takvimler

Saç Kesim Takvimi         Kaş Bakım Takvimi           Epilasyon Takvimi

Detoks Takvimi           Arınma ve Diyet Takvimi           Hacamat Takvimi

Güle güle kullanalım, faydalı olsun 🍀 🙂

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close