BAKIM TAKVİMİ

Ay Takvimine Göre Kaş Bakım Takvimi | Nisan 2018

Ay Takvimine Göre Kaş Bakımı Nedir, Ne Zaman Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Çıkmayan kaşlar için ne yapılmalı?

Çıkmayan kaş için ne yapılmalı ve kaç küsmesi nedir sorularına, ilk verdiğim kaş bakım takvimi içerisinde değinmiştim. Dilerseniz Nisan ayının uygun günlerine baktıktan sonra oradaki bilgilere de bakın ki mutlaka bakmanızı öneririm ben. Aynı yazımda kaş neden küser ve küsen kaş nasıl yeniden çıkar, çıkmayan kaşlar için ne yapılmalı gibi soruların yanıtını da konuşmuştuk. Bu nedenle doğrudan Nisan ayının kaş bakım takvimine geçeceğim. Fakat hatırlamak isterseniz ya da Nisan ayında da bu bilgilere ihtiyaç duyarsanız BURADAN inceleyebilirsiniz yeniden. Kirpik bakımı yapmak isterseniz veya denenmiş ve etkili bir kirpik uzatma yöntemi arıyorsanız ona da aynı yerden ulaşabilirsiniz.

Nisan 2018 ay takvimine göre kaş bakım takvimini görecek olursak:

Nisan Ayı Koç Günleri

Bu ay kesim takviminde belirttiğim sebeplerle bu seçeneği kullanmasak iyi olur. Fakat bu sizin için hiç mümkün olmayacaksa sadece 14 Nisan Cumartesi gününü kullanın. Boya takviminde de bahsettiğim gibi bu tek günde de mümkün olduğunca sabah saatlerini kullanmaya çalışın. Ne kadar erken olur ve ilerleyen saatlere kalmazsa o kadar az zararı olur.

Nisan Ayı Aslan Günleri

22 Nisan 2018 21.08’den 24 Nisan 2018 20.39’a kadar devam edecek olan süreç de yeniden kaş çıkarmak ya da kaşları gürleştirmek için tercih edeceğimiz alım zamanı olmalıdır.

 

Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Kaş Küsmesi Tedavisi / Yeni Kaş Nasıl Çıkar?

Bu iki zaman dilimi sadece küsen kaşları değil yapısal olarak seyrek ve zayıf kaşlar üzerinde de güçlendirici ve gürleştirici etkiye sahiptir; dolayısıyla kaşları belirginleştirir, kalınlaştırarak görünür hale getirir.

Çıkmayan kaşlar için ne yapılmalı? Küsen kaş nasıl çıkar?

Eğer ayda sadece bir kez kaş alabiliyorsanız tercihiniz aslan günlerinden yana olabilir. İki kez kaş almaya ihtiyaç duyuyorsanız hem koç hem aslan günlerini mutlaka değerlendirmelisiniz.

İstediğiniz sonucu alana kadar bu günlerin dışında kaş almamanız gerekir. Çünkü daha önceki gibi zamanlamanız yanlış olursa bu sizi başa döndürür ya da var olan kaşlarda yeni küsmelere neden olur.

Bu takvimi kullanırken ilk yazımda bahsettiğim yağ ve bitkisel yöntemlerle bakım yapmak tedavi sürecini hızlandırıp çok daha etkili sonuçlar almayı sağlar. Takvim tek başına yeterlidir fakat hiçbirimiz daha fazlasına ve daha hızlısına hayır demeyiz. Bu nedenle kaş bakım takvimine uygun günlerde kaş alımı yaparken destekleyici bakımlara da yer vermeyi öneririm.

Yukarıdaki uygulamalar erkeklerde görülen kaş küsmesinde de aynı şekilde etkilidir. Aynı şekilde kaş bakım takvimini takip ederek kaşlarını alabilir; yağlar ve çeşitli bitkisel yöntemlerle bakım yapabilirler.

Sevgiyle ve güzel kalalım!

Şifa olsun 🙂

Tags

Related Articles

5 Yorumlar

  1. Ben kaşlarımı epilasyon tarihlerinde alıyorum çünkü tekrar çıkmalarını istemiyorum. Hata mı yapıyorum?

  2. Peki kaşın kusmesi icin hangi gun almamiz gerekir. Küssünde cikmasin aldığımız yerler:)) aslan gunu basak gunu filan ben anlamıyorum hangi tarihe denk geliyo.cok karisik

    1. çıkmasını istemediğiniz kısımları epilasyon günlerinde almanız gerekir sevgili gamze. tarihler yukarıda yazıyor ancak göremiyorsunuz anladığım kadarıyla. bunun için yapabileceğim bir şey yok malesef, başka cihazdan girip bakmayı deneyebilirsiniz. sevgiler..

  3. Siz burda gürleştirmek için epilasyon tarihinden farklı bir tarih vermişsiniz de ben de tabii ki gür olsun istiyorum ama aldığım yerler değil. Yani bu tarihlerde alırsak aldığımız yerler gürleşir o zaman da bayağı kıllı olmaz mıyız? Y

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close