BAKIM TAKVİMİ

ŞUBAT 2016 KAŞ BAKIM TAKVİMİ

Kaş Küsmesi Nedir?

Kaş küsmesi,  bu bölgedeki kıl köklerinin çeşitli sebeplerle zarar görmesi ve köklerin yeniden oluşmamasıdır. Böyle bir durumda kaşta kalıcı boşluklar oluşur.

Kaş Küsmesi Neden Olur?

Pek çok nedene bağlı olarak oluşabilir.

 • Stres
 • Kullanılan ilaçların yan etkisi
 • Hamilelik sırasında değişen hormonlar
 • Saçkıran
 • Kaşların ters yönde alınması
 • Kaşları boyamak
 • Kıl köklerinde enfeksiyon meydana gelmesi
 • Ve belki de en önemlisi kaşların yanlış zamanlarda alınması!

Kaş Küsmesi Nasıl Tedavi Edilir?

İlk olarak herkesin bildiği gibi bakım yağları ya bitkisel yöntemlerle evde doğal yollarla tedavi edebiliriz. Badem yağı, zeytinyağı, sarımsak yağı, hint yağı, susam yağı vb. yağları ilk grupta sayabiliriz.

Yağlar yerine sarımsağın öz suyunu kaşlara masajla uygulayabiliriz. Bunun en kolay yolu sarımsağın sivri ucunu biraz açıp bu kısmını kaş bölgesine cilt pembeleşene kadar sürmektir. Böylece hem sarımsağın öz suyunu kullanmış hem de kan dolaşımını arttıracak bir masaj uygulamış oluruz. Kan dolaşımı en az sarımsağın etken maddeleri kadar önemli!

Sabahtan kalan çayın demini de kaşa uygulayabiliriz. Bu uygulamanın kirpiklere büyük faydası vardır. Blogu ilk kez ziyaret ediyorsanız bu uygulama ile ilgili yazımızı ve yorumlarını incelemenizi öneririm. BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yazımın bundan sonraki bölümü kaşların yeniden çıkmasını sağlayacak asıl ve en önemli yöntemi barındırıyor. Ay takvimi yöntemi!

Kaş küsmesinin nedenlerini sıralarken öneminden dolayı sona bıraktığım kaşları yanlış zamanda alma meselesi yani.

Kozmik bakım üyeleri olarak ay takviminin mucizevi etkilerine şahitsiniz zaten. Özellikle son dönemde bu muhteşem etkileri küsen kaşları yeniden hayata döndürmekte de kullanıyoruz. Nasıl ki epilasyon takvimiyle kökleri öldürüyorsak –ki kaşların zamana dayalı küsmesi böyle gerçekleşiyor- aynı şekilde Ay takvimini kullanarak kaşları geri getirmek de mümkün.

Şimdi sıra sadece facebook  twitter ve instagram hatırlatmalarıyla verdiğim doğru zamanlamayı diğer konularda yaptığımız gibi takvimleştirmekte.

Şubat Ayı Koç Günleri

11 Şubat 2016 saat 11.54’ten 13 Şubat 2016 saat 13.35’e kadar devam edecek Koç etkisi küsen kaşları yeniden hayata döndürmek için ideal zamanlardan biridir. Bunun için kaşları bu zaman diliminde almak gerekir

Şubat Ayı Aslan Günleri

20 Şubat 2016 saat 04.17’den 22 Şubat 2016 saat 13.24’e kadar devam edecek olan Aslan burcu etkisi de kaşlarımızın gürleşmesi için tercih edeceğimiz alım zamanı olmalı.

Uyarılar ve Önlemler:

Bu iki zaman dilimi sadece küsen kaşları değil yapısal olarak seyrek ve zayıf olan kaşlar üzerinde de güçlendirici ve gürleştirici etkiye sahiptir; kaşları belirginleştirir.

Eğer ayda sadece bir kez kaş alabiliyorsanız tercihiniz aslan günlerinden yana olabilir. İki kez kaş almaya ihtiyaç duyuyorsanız hem koç hem aslan günlerini mutlaka değerlendirmelisiniz.

İstediğiniz sonucu alana kadar bu günlerin dışında kaş almamanız gerekir. Çünkü daha önceki gibi zamanlamanız yanlış olursa bu sizi başa döndürür ya da var olan kaşlarda yeni küsmelere neden olur.

Bu takvimi kullanırken başta bahsettiğim yağ ve bitkisel yöntemlerle bakım yapmak tedavi sürecini hızlandırıp çok daha etkili sonuçlar almayı sağlar. Takvim tek başına yeterlidir fakat hiçbirimiz daha fazlasına ve daha hızlısına hayır demeyiz!

Yukarıdaki uygulamalar erkeklerde görülen kaş küsmesinde de  aynı şekilde etkilidir!

Sevgiyle ve güzel kalalım!

Şifa olsun..

Tags

Related Articles

33 Yorumlar

 1. Ayda 1 almak yetiyor ve bundan sonrà Aslan günlerinde alacagim, fakat aralarda ortalarda veya kenarlarda çıkanlari alabilir miyiz? Yoksa iyileşme sürecini olumsuz mu etkiler?

  1. aslan burcu dışında alım yaparsanız aslan burcunun etkisi kaybolur ve yerine aldığınız günün etkileri devreye girer sevgili Zeynep. mecbur kalırsanız alacaksınız elbette fakat bu sonuç alma sürecini çok yavaşlatır. bunu kabul ederek hareket etmek gerekir.
   sevgiler 🙂

  1. sorununuz ortadan kalkana kadar her ay vereceğim takvimi dikkate alın ve sadece bu tarihlerde alın kaşlarınızı sevgili simeranya.
   problem büyükse sadece aslan günlerini takip edin hatta. ve mutlaka yukarıda bahsettiğim bakımlarla destekleyin.
   kısa zamanda güzel haberlerinizi almayı diliyorum 🙂

  1. sevgili sinem,
   mart kaş bakım takvimi ana sayfada. cilt bakımı+kaş ve kirpik bakımı menüsünden de ulaşabilirsiniz.
   şifa olsun..

 2. Merhaba kozmik bakım senelrdir seni severek takip ediyorum. Sir konusunda özellikle cok faydan oldu 🙂 fakat kaşlarım çok seyrek napmam geerektiğini bilmiyorum sürekli kaş kalemi kullanmak zorunda kalıyorum. Bu yazını okudum ve denicem fakat aslan günlerinde mi almamz gerekiyor hep onu kestiremedm? Bu ay ki yayınlanmams o yüzden kafam da karıstı simdiden teşkkürler sevgilerle 🙂

  1. merhaba sevgili tuğba, çok mutlu oldum; teşekkür ederim ilginize, sevginize <3 🙂

   evet aslan günlerinde alın.mart kaş bakım takvimi ana sayfada, gözünüzden kaçmış olmalı. cilt bakımı+kaş ve kirpik bakımı menüsünden de ulaşabilirsiniz.
   şifa olsun 🙂

 3. Ben hiç kaş almıyorum kaşlarımdan memnunum aslında ama uçları biraz daha çıksın istiyorum bunun için hangi günleri ya da hangi tedaviyi önerirsiniz

  1. kaşlarınızı almadan, sadece bakım yapmanız yeterli olur. yukarıda "nasıl tedavi edilir?" alt başlığında bahsettiğim yöntemleri uygulamanızı öneririm.
   şifa olsun.

 4. Sevgili kozmik , ben küsen Kaşlarımın yeniden çıkmasını ve gürleşmesini istiyorum ve ayda bir aldırmak bana yetiyor ayrıca Kaş'larım çok seyrek.Koç mu Aslan burcundamı aldırmalıyım ve seyrek olan kaşlarımı Nasıl gürleştirebilirim yardımcı olur musun lütfen.

  1. sevgili minnoş,
   ikisini de deneyin ve hangisinde belirgin bir etki görürseniz o burçta devam edin. bu konuda yeteri kadar geri bildirim yok çünkü.
   şifa olsun ..

 5. Küsen Kaş'lara almaktan başka neler sürülecek acaba bulamadım hiç bir yerde benim o kadar çok dökülme olduki bir ayda orta kısımda nokta nokta açıklıklar büyüyor yeni kan aldırdım herşey normal çıktı çok moralimi bozdu bu durum çok gür olmasada gayet güzeldi neden Nasıl döküldü anlayamadım.Alınacak kaş yok almaya kalkarsam inanın tamamen açıklık kalır lütfen yardımcı olursanız sevinirim

  1. sevgili azra,
   facebokta yazmıştım sanıyorum size.
   yukarıda "Kaş Küsmesi Nasıl Tedavi Edilir?" başlığını sakince bir daha inceleyin.
   endişelenmeyin ayrıca, bu sonuç almanızın önündeki en büyük engel, unutmayın.
   her gün sarımsağın ucunu kesip öz suyunu kaşlarınıza sürün masaj yaparak.
   şifa olsun <3

 6. Merhaba kozmik bakım. Kaşlarımın ortasında altında üstünde olan fazla tüyleri bitirmek istiyorum bunun içinden mi bu takvimi kullanacağım.yani ben kaşlarımın birleşmesini istemiyorum.ayda iki kere kaşlarımı toparlamak şekil vermek için gidiyorum.

  1. elbette sevgili minnoş, yukarıdaki takvimi ve bahsi geçen bakımları uygulayabilirsiniz. saçı gürleştiren, uygun, herhangi bir doğal yöntemi de kullanabilirsiniz.
   şifa olsun.

 7. Selamlar kozmik bakım bende saçkıran var saçlarım ve kaşlarım tamamen döküldü bu takvimlerin bana faydası olur mu? ne yapmalıyım? kirpiklerimde çok seyreldi!!

 8. Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim dün itibariyle alkali su kürüne başladım şifasını görürüm inşallah.
  Bir sorum daha olucak; söylemiştim saçlarım kaşlarım tamamen döküldü. Ay takvimine göre saç uzatma/çoğaltmadan nasıl faydalanabilirim. Saçsız bölgeler jiletle hareketlenir mi acaba. Veya ne kullanabilirim?

 9. merhaba kozmik bakım burçların epilasyon günleriyle ne alakası var anlıyamadım tüm yazıları okuyorum ama kafam çok karıştı .. açıklık getirirseniz çok sevinirim ..=)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close