CİLT BAKIMI

Evde Kendi Doğal Deodorantınızı Yapın

Evde deodorant yapımı

Ter kolusunu önlemek ve cildinizin kokusunu korumak için deodorant kullanıyor, ancak bu kimyasal ürünlerini cildinize uygulamaktan yana endişe duyuyor olabilirsiniz. Oysa evde deodorant yapımı ile siz de hem ter kokusuna hem de istenmeyen bölgelerde terlemeye en doğal yoldan veda edebilirsiniz. Peki evde deodorant nasıl yapılır? Deodorant yapmak için hangi malzemelere gerek var?

Kimyasal deodorantlara son

Evde kendi doğal deorantını yapma fikri aslında oldukça pratik ve de etkili sonuçlar verecek bir tarife sahip. Yalnızca birkaç dikkat etmeniz gereken nokta ile siz de hiçbir kimyasal olmaksızın istenmeyen fazla terlemelere veda edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri kendiniz için hangi kokuyu seçeceğiniz olacak. Parfümünüz ile uyumlu kokular seçebilir ya da parfüm kullanmıyorsanız hangi koku ile imajınızı yaratmak istiyorsanız o aromayı yakalayabilirsiniz. Çilekten kakaoya, lavantadan baharatlara birçok alternatifiniz mevcut.

Evde doğal deodorant yapımı esnasından koku bakımından dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da elbette kokunun yoğunluğu. Tercih ettiğiniz aromayı fazla kullanmak kötü kokuları engellese de yoğunluğu ile sizi ya da çevrenizdeki rahatsız edebilir. Bu nedenle işlemi yaparken azar azar dökülen aromalar ile denemeler yapmakta fayda var.

evde deodorant yapımı

Deodorant yapmaya başlıyoruz!

evde deodorant yapımı

Boş ve yıkanıp temizlenmiş bir krem kutusu temin edin. Bu kutunun metal yerine cam olması tercihen daha sağlıklı olacaktır. Krem kutunuzun içerisinde aşağıda belirtilen malzemeleri koyun ve karıştırın:

  • Cildinizi beslemesi için 2 yemek kaşığı E vitamini yağı
  • Kıvamı ve antibakteriyel etki için 1/3 su bardağı kabartma tozu
  • Cilt bakımı ve kıvam için 1/3 su bardağı mısır nişastası
  • Antibakteriyel etki için 10 damla okaliptüs ya da çay ağacı yağı
  • Hoş koku için toplamda 10 damla nane ya da sandal ağacı yağı gibi istediğiniz bir deodorant esansı
  • Cildi yumuşatması için 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Tüm malzemeleri krem dokusu elde edene kadar karıştırdıktan sonra ev yapımı deodorantınız kullanıma hazır demektir!

Yağ Yakmak Bu Önerilerle Sandığınızdan da Kolay! ile yağ yakmanızı kolaylaştıracak önerileri öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Evde Uyguladığımız ve Memnun Kaldığımız Saç ve Cilt Maskeleri

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close