ALTERNATİF TIP

Regl Düzensizliğine Refleks Terapi ile Son Verin

Refleks terapi takvimlerle barıştırabilir mi?

Adet düzensizliği temel olarak hormonlara bağlı gelişen ve birçok kadının hayatını kabusa çeviren bir sorun. Ancak bu sorun için uzmanların geliştirdiği alternatif yöntemler de bir o kadar etkili. Refleks terapi ile regl düzensizliği sorununa nasıl çözüm bulunuyor? Kadınlar için özel olarak refleks terapi nasıl uygulanıyor?

Refleks terapide doğu ülkelerine meridyen teorisinden faydalanır. Bu haritaya göre akapunktur noktaları belirlenir ve bu yöntem ne kadar antik gibi gelse de aslında klinik nörolojide aktif olarak kullanılmaktadır. Birçok sistem için etkileri olduğu keşfedilmiş olan refleks terapiyle tedavinin amacı vücuttaki sinir sonlanmalarını basınç yoluyla uyararak sinirin ilgilendiği kısımda denge sağlamaktır.

refleks terapi

Sinir sonlanmaları genelde ayak altı ve yüzde bulunduğundan dolayı bahsi edilen basınç da bu bölgelerdeki noktalara uygulanır. Hangi bölgenin sorunlu olduğu, hangi bölgenin hangi sinir tarafından uyarıldığı ve şikayetlere göre uyarılması gereken sinir sonlanmasının yeri, haritalar aracılığıyla uzmanlarca tespit edilir.

Adet döngüsü için terapi

Adet döngüsünde değişimlerin ve gecikmelerin görülmesinin altında birçok neden yatabilir. Örneğin stres ya da hormonal bozukluklar benzer sonuçlar doğursa da farklı bir etki sistemine sahiptir. Menstrual döngünün bozulmasının altında yatan neden iyi bir değerlendirme süreci ile tespit edildikten sonra sorunlu olan alana refleks terapiyle müdahale etmek ise hem yan etkisi ve ağrısı minimum, hem de herhangi bir ilaç, kimyasal ya da araç kullanmadan tedavi sağlanması nedenleri oldukça sık tercih edilir.

refleks terapi

Genel ve yoğun bir rahatlatma hissedilecek olan bu uygulama esnasında hormonların dengesine yönelik olarak uygulama el ve ayak içlerinden yapılır. Etkileri ile dolaşım sistemi, bağışıklık sistemi ya da lenfatik sistemi de etkisi altına olumlu şekilde alacak olan refleks terapinin uygulanması esnasında tamamen manuel yöntemler tercih edildiği için haliyle yan etki riski olmayıp genel risk düzeyi ise minimumdadır. Bu noktada önemli olan her konuda olduğu gibi sağlığınız için araştırmanızı iyi yaparak işinde iyi bir eğitim ve tecrübe geçmişine sahip bir terapi uzmanı ile çalışmanız olacaktır.

Mucize Yöntem Mezoterapi ile Cilt Yenileme Vakti ile mezoterapi yöntemi ile veda edebileceğiniz cilt sorunlarını öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close