ALTERNATİF TIPGENEL SAĞLIKSAĞLIKŞİFALI BİTKİLER

Böbrek Taşı En Kolay ve Ağrısız Bir Biçimde Nasıl Düşer?

Eksikliğini hissettiğim konulardan biriydi böbrek taşı doğal tedavisi. Biliyorum ki ağrısının tarifi mümkün değil ve bu ağrıyla yaşamak çok zor. Yani aslında çok daha önce yer bulmalıydı bu konu blogta.

Ben bu kez öyle saatlerce, günlerce süren araştırmalar yapmadan yazacağım. Bildiğim ve çevremde tecrübe edilmiş en kolay, en ağrısız yöntemi… Fakat öncesinde biraz bilgi vermek, önemli birkaç husustan bahsetmek istiyorum böbrek taşlarıyla ilgili. Elbette, kıymetli hekimlerin yayınladığı makalelerden derleyerek.

Böbrek taşı nedir?

Böbrek taşı; böbrek kanalları içerisinde oluşan mineral içerikli sert kitlelerdir. Oldukça sık görülmekle birlikte erkeklerde kadınlara oranla üç kat fazla rastlanır.

Böbrek taşı neden olur?

Hangi etkenlerden dolayı oluştuğu ve oluşum mekanizması tam olarak bilinmemektedir. Fakat, ailevi yatkınlık, doğuştan idrar yolları anomalileri ve bazı sistemik hastalıklar (Gut, Sistinüri vb.) neden olabilir.

Böbrek taşı oluşumunu artıran faktörler nelerdir?

 • Genetik Faktörler
 • Aile taş öyküsü ve kişisel öykü
 • Yaş cinsiyet ve ırk: Böbrek taşı hastalığı çoğunlukla 30-50 yaş aralığında ve erkeklerde daha fazla görülür.
 • Gün içerisinde yeterince sıvı almamak
 • Az hareket etmek ya da hareketsizlik
 • Diyet

Böbrek taşının belirtileri nelerdir?

 • Değişik şiddette ağrılar
 • Bulantı / Kusma
 • İdrarda kan

Böbrek taşı olan kişi ne yapmalıdır? Böbrek taşı oluşumu nasıl önlenir?

 • Her gün bol su tüketmeli. Özellikle yaz aylarında buna çok daha fazla dikkat etmeli.
 • Çay, kahve ve asitli içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmalı.
 • Limonatadaki sitrat böbrek taşına karşı etkili olduğundan, sıvı gereksiniminin bir bölümünü limonata şeklinde alabilir.
 • Tuz tüketimini kısıtlamalı.
 • Düzenli bir biçimde egzersiz veya yürüyüş yapmalı.
 • Ani kilo kayıplarından kaçınmalı.

Çevremde böbrek taşlarıyla ilgili en çok konuşulanlardan yola çıkarak derlediğim bu bilgilerin bizim için yeterli olduğunu düşündüğümden daha fazla detaya girmiyorum.

Peki bu kür nasıl uygulanıyor?

Şimdi çok basit bir biçimde hazırlanabilen, uzun süreli kullanım gerektirmeyen ve daha da önemlisi böbrek taşını ağrısız, acısız, yani siz hissetmeden düşürecek olan bu karışımın nasıl hazırlandığına geçelim.

 • 1 adet küçük boy ve bol sulu bir limonu temiz bir şekilde yıkayıp kuruluyoruz.(Limonumuz yeterince sulu değilse  ayrıca bir limonun suyunu sıkıp ilave edebiliriz.)
 • Çekirdeklerini ayıklayarak kabuklarıyla birlikte ince nice dilimliyoruz ve sonra bu dilimleri tekrar küçük küçük dilimliyoruz. (Kalın ve küp küp doğramıyoruz çünkü sadece bir gece bekletiyoruz ve bu kısa zamanda birbirine kolayca karışması gerekiyor.Bunu demlenme gibi düşünebiliriz.)
 • İnce ince doğradığımız limonu bütün suyu ile birlikte temiz bir cam kavanoza alıyoruz. Üzerine 1 çay bardağı zeytinyağı ilave edip ağzını yine temiz bir kumaş parçası ile kapatıyoruz. Kumaşla kapatıyoruz, çünkü karışımın hava alması gerekiyor fakat bu esnada içerisine girme ihtimali olan çöp ve tozu engellememiz gerekiyor.
 • Gece hazırladığımız bu karışımı sabaha kadar dışarıda bekletiyoruz. Eskilerin dediği gibi ayazda bekletmek gerekiyor yani.
 • Sabah kahvaltı etmeden en az yarım saat önce yağ ve limonu karıştırarak kaşık kaşık yiyiyoruz. Bu kısmı biraz zor gibi görünse de limon zeytinyağının ağırlığını alıyor. Fakat dediğim gibi sürekli karıştırarak yenmeli. Zor olmadığını göreceksiniz, midesi hassas biri olarak tecrübeme güvenin 🙂
 • Yine de zorlanırsanız robottan geçirin. Bu şekilde tüketmek daha da kolay oluyor. Hatta daha hızlı etki ettiğini de burada deneyimleyerek gördük. 
 • Yarım saat ya da bir saat sonra afiyetle edin kahvaltınızı.
 • Uygulama yaptığınız günlerde bol su içerek daha fazla idrara çıkmak önemli. Aşağıda da birkaç önemli uyarıda bulundum ama bu kısma ekleyeceklerim bunlar.

Bu uygulamayı birkaç gün tekrarlıyoruz. Süre taşın büyüklüğü ile doğru orantılı.Genellikle ikinci gün olmakla birlikte 1-3 gün içerisinde böbrek taşı düşüyor. Bu süre içerisinde idrarınızı sürekli kontrol etmenizi öneririm. Ağrı hissetmeyeceğiniz için taşın düşüp düşmediğinden emin olmak istersiniz muhtemelen.

Taş büyük olduğunda, kanaldan geçebilecek boyuta gelene kadar küçülmeyle geçiyor süreç. Bu nedenle bazen 3 günden fazla sürebiliyor; endişelenmeyin ve devam edin.

Küçük bir ilave: Alternatif bir yöntem ararsanız yeni yazımı incelemenizi öneririm. fakat bu yöntem taşı düşürmez, eritir!  Tabi bu süreçte kendiliğinden de düşebilir. Buradan okuyabilirsiniz.

Ben sizin için hazırlayıp fotoğraflamaya çalıştım, daha anlaşılır olması için. Limonu olması gerekenden az oldu, sizin hazırladığınızda daha fazla görünecek.  Bunu muhtemelen sos olarak kullanacağım:)

bobrek tası nasıl duser limon zeytinyagı kürü

Yukarıda derlediğim bilgi ve önerilerin dışında ben de birkaç şey söylemek istiyorum.

Ay takvimiyle hareket etmenin hızlı ve etkili bir şekilde sonuca götürdüğünü, işimizi gerçekten çok kolaylaştırdığını tekrar tekrar tecrübe ederek öğrendik artık. Bu nedenle böbrek taşınız varsa ya da risk altında iseniz ya da önlem almak istiyorsanız:

1-Bol bol su için! Fakat özellikle Ay’ın yengeç, akrep ve balık burcundan geçtiği günlerde vücudun her zamankinden daha fazla susuzluk çektiğini ve bu günlerde daha özenli davranmak zorunda olduğumuzu lütfen unutmayın. Buradan Ay takvimine ulaşabilirsiniz.

2-Tuzdan uzak durun! Ama özellikle Ay’ın boğa, başak ve oğlak burcundan geçtiği günlerde vücudun tuzu diğer günlere oranla iki kat fazla algıladığını –dolayısıyla iki kat fazla zarar vereceğini- ve bu günlerde tuzdan uzak durmak için daha fazla çaba sarf etmemiz gerektiğini de unutmayın. Buradan Ay takvimine ulaşabilirsiniz.

3-Herhangi bir nedenle uzun yürüyüşlere ya da spora zaman ayıramıyorsanız en azından birkaç dakikalık hafif hareketlerden oluşan Tibet egzersizlerini uygulayın. Buradan Tibet egzersizlerine ulaşabilirsiniz.

4-Acil bir durumunuz yoksa, bu tedaviyi Ay’ın terazi burcunda olduğu günlerde uygulayın. Sonuç almanızı olumlu yönde etkileyeceğinden şüpheniz olmasın! Buradan Ay’ın Terazi burcunda olduğu günlere ulaşabilirsiniz.

5- Şimdilik şiddetli ağrılarınız yoksa bile, şu an sizi zora sokmuyorsa bile son ana kadar beklemeyin. O an geldiğinde pişmanlık duymayın!

Önemli bulduğum farklı hususlar hatırlarsam yazıma ilave edeceğim. Taşla mücadele zordur biliyorum ama imkansız değildir.

Eğer “benim böbreklerimdeki taşlar büyük, bu yöntem bende işe yaramaz” gibi bir düşünceye kapıldıysanız hemen silin o düşünceyi zihninizden. Çünkü en kısa zamanda safra kesesi taşı ile ilgili yazacağım yazım sizler için de önemli olacak.

Son olarak; sıradan bir hasta değilseniz, özel ve acil bir durumunuz varsa lütfen alternatif yöntemlerle zaman kaybetmeyin. Bu, hayatınızı tehlikeye sokabilir.

Şifa olmasını ve güzel haberlerinizi peş peşe almayı diliyorum:)

Safra Kesesi Taşı Ve Polipten Nasıl Kurtuluruz?  (Böbrek taşları için de kullanılan bir yöntemdir. Hatta çıkış noktası böbrek taşlarıdır.)

Kendinize iyi bakın!

Sevgiyle ve sağlıkla kalın!

Ayak Mantarı Tedavisi 

Tags

Related Articles

314 Yorumlar

 1. hamilelikte taş dökme konusunda çok sıkıntılar çekmiş biri olarak konu çok dikkatimi çekti ve deneyeceğim
  yanlış anlamadım değil mi?-(-akşam yapıyoruz,sabah içiyoruz ?)

 2. taş gerçekten zora sokan bir sorun sevgili ceylin. ben de iki yıldır safra kesesi taşı yüzünden mücadele veriyorum. doğru anlamışsınız gece hazırlayıp balkonda bırakın. sabah için. hatta 17 kasımda gece 22:00-23:00 gibi hazırlayın 18 kasım salı sabahı için. ay terazi burcunda olacak, çok güzel bir zaman. şifa olmasını diliyorum. bize mutlak haber verin olur mu? sevgiler 🙂

  1. Sevgili kozmik benimde safra taşm var 11mlim en büyüğü siz sonuç aldnzmı lütfen banada yardmcı olurmusunuz .taşlk küründe taşlğn sarı zarndanmı bahsediliyor acaba

 3. sevgili zeru, uygulayanları okudum. doğal besin aynakları olduğu için sakıncası olduğunu da düşünmüyorum fakat hamilelik hassas bir konu ve her hamilelik birbirinden farklı. doktorunuza sizing için bir sakıncası olup olmayacağını danışmanız en doğrusu olur. sağlıkla bebeğiniizi kucağınıza almanızı diliyorum:)

  1. Merhaba sayın kozmik. İnternete dolaşırken denk geldim konuya. Güzel bir konu acmissiniz. Faydali olacagini dusundugum bir olayi soylemek istedim. Annem kardeşime hamileyken böbrek taşı oluşmuş. Birinin tavsiyesi uzerine Bir çay bardağının yarısı oranında zeytinyağı ve limonu karıştırarak sabahları aç karnına içmiş. Bir hafta sonra kontrole gittiğinde böbrek taşlarına rastlanmamış. Aynı şekilde komşumuzun Oglu böbrek taşı oluştu birinci seansta taşın yarısını kırmışlar, diğer yarısı için 15 gün sonraya randevu vermişler. Bu sürede zeytinyağı ve limon kürunu uyguladi. 15 gun sonra doktora gittiginde bobrek tasindan eser kalmamis. Uygulanan kur bir cay bardaginin yarisina zeytinyagi diger yarisina limonun suyu sikilarak sabah ac karnina icilmesi seklinde. Zeytinyaginin hakiki olmasi cok onemli. Hamilelikte mutlaka doktora muracaat edilmeli. Insallah herkese sifa olur.

 4. sevgili mariposa her gün için yenisini hazırlayın ve tamamını tüketin. bu şekilde kullanımı daha etkili olduğundan yayını güncelledim. ölçü de değişti. 1 limon değil, 2-3 limon kullanmanız daha iyi olur. güzel haberlerinizi bekliyorum:) şifa olsun..

 5. sevgili esma, alkali suyun zararı olur mu bilemiyorum fakat ben bu konuda yararını görmedim.dört hafta kadar en yoğun şekliyle kullandım alkali suyu. safra kesesinde oluşan polipten kurtuldum fakat taşın boyutunda bir küçülme olmadı. ancak bana mail adresimden ulaşırsanız bu konuyla ilgili bazı önerilerim olabilir. sevgiler:)

  1. Sevgili kozmikcim bugun öğrendim ki malesef bende de 4 tane safra kesesi taşı var 🙁 bana tavsiye verirsen minnettar olurum ❤️

 6. merhaba kozmık. benım sol böbrekte 5-6 mm buyüklugunde taş var. bırde 7mm çapında genışleme yapmış .. bunun düşme ıhtımalı nedır.. ? tşkrler

 7. merhaba ömer bey,
  bu uygulama küçük taşları hemen düşürüyor. daha büyük taşları once eritip düşebilecek ölçüye getiriyor. böyle bir durumda düşene kadar uygulamayı sürdürmeniz gerekiyor. buna ragmen çok uzun sürmez sonuç almanız.
  acil şifa diliyorum.

  1. teşekür sayın kozmik,
   tahmınızce ne kadar sürer bu süreç içinde böbrek zarar görmez degıl mı ? çunku 7mmlik çapında bır genışleme var . bide iki gundur yanma var, aşirı ıdrara cıkıyorum.

 8. organla ilgili kısmı hakkında bir şey söylemem mümkün değil ömer bey. bunun için bir an once doktora danışmanızı önerebilirim ancak.

 9. slm sag böbrek içerisinde 8mm ve 20 mm iki tane taş var faydasını görürmüyüm ,

  birde eritiyormu kırıyormu,

  çünkü 20 mm kırılıncaa tehlike olurmu tşkler ,

 10. mustafa bey,
  bu kürün eritme özelliği olduğunu biliyoruz. yani taş büyükse hemen düşmüyor. once küçülüyor. dolayısla sizin düşene kadar her gün uygulamanız gerekir. bu durumda bir su bardağı yağ çok gelebilir, yarın su bardağı olarak hazırlayın.
  şifa olmasını diliyorum.

 11. Merhaba benimde bobregimde tas var 2 haftadir acilde surunuyorum, tas kucuk marifeti buyuk 🙂 bir kavanoz cok degilmi hergun nasil icilir zaten yag sevmiyorum 🙁 daha az icemezmiyiz hemen cevap verirseniz sevinirim ..

 12. Merhaba,
  Bu yöntemi ilk defa gördüm ve ilgimi çekti.
  Denemeyi düşünüyorum ama kafama takılan bisey var. Bu tedaviyi uygulamak isteyen birçok kişi yorum atmış ama sonrasında taşı dusurdugune dair kimse bi yorum yazmamış bu biraz garip değil mi?

 13. merhaba sadık bey.
  aslına bakarsanız bende sizing kadar merak ediyorum. konu bakımlar olduğunda geri dönüşleri alıyoruz fakat bu tür uygulamalarda nadiren geliyor. uygulayıcı kitlenin farkından olsa gerek. üyelerimiz uygulasalar sonuçları okuruz mutlaka. yorum bölümüne sadece blog üyeleri yazabiliyor, bu da sebeplerden biri olabilir.

 14. sevgili gizem merhaba.
  geçmiş olsun öncelikle, acil şifa diliyorum. ben fotoğraflayacağım için kavanoza hazırladım. su bardağına hazırlayın. en küçük su bardağıyla mesela. biraz eksik olabilir hatta yağı. fakat limonu eksiltmeyin.

 15. Tesekkur ederim insallah gecer hergun igne olmaktan canim acidi 😀 bide avokado yapragini 2 su bardagi ole kaynatip gunde 1 kere icmekte iyi geliyormus agriyida kesiyomus tvde bi doktor soyledi bilginizee

 16. çoşkun bey, ayırmadan tamamı tüketilmeli. yani hem limon hem yağ. yukarıda da cevaplamıştım fakat görmediniz sanıyorum. tekrar şifa dilerim.

 17. Tekrar merhaba hocam.
  Yukarıda bahsettiğiniz karışımı hazırladım ramazan ayında olduğumuz için iftardan önce hazırlayıp dışarıya bıraktım. Sahurdan yarım saat önce içtim fakat hepsini bitiremedim hatta yarısının yarısını ancak yiyebildim 🙂
  Bence normal bi insan tek seferde bunu bitirmez.
  Ölçeği azaltıp 3 gün değil de bi hafta kadar kullansam gene faydalı olur mu acaba?

 18. sadık bey merhaba,
  limonu değil ama yağı biraz azaltın. fakat çeyreği kadar da olmasın bahsettiğiniz gibi. zaten oranlar değişince yağı daha az algılarsınız yoğun limondan dolayı. yani en azından yarım bardakyağ ve 2-3 adet limonla deneyin. denedikten sonra yön verin kullanım şekline.

 19. Merhabalar. Kürünüzü görür Görmez Yaptım, hatta şu an serin bi yerde yarın için yenmeyi bekliyor 🙂 fakat bi Yanlışlık Yaptım sanırım. Limonun kabuğunu soymadan dilimledim. Bu etkisini kaybettirir mi?yoksa bı şekilde de yenir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

 20. merhaba sevgili nuriye orta.
  geç cevapladığım için kusura bakmayın lütfen. bu şekilde de kullanılabilir diye düşünüyorum fakat bir daha hazırlamanız gerekirse kabuklarıyla hazırlayın.
  acil şifa diliyorum.
  sevgiler:)

 21. Merhaba kozmik hiç şikayetim yokken dayanılması zor bir sancıyla beraber 26 temmuzda sağ böbregimde 3mm bir taş olduğunu öğrendim aynı gün içinde hastanede 3 tane ağrı kesici iğne oldum ertesi gün idrar yolunda bir acıyla idrarımı bir kaba yaptım küçük bir taş düşürdüm acaba nasıl bu kadar çabuk düşürdüm şimdi sizin yaptığınız bu kürü icmelimiyim acaba daha taş varmidir? şimdiden teşekkürler

 22. geçmiş olsun sevgili ayşen. sadece bir adet taş tespit edilmiş. onu da düşürdüyseniz sorun kalmamıştır. kürü uygulamanıza gerek yok. bol bol su tüketin tekrarlamaması için. yeniden oluşursa kürü uygulayabilirsiniz. düşürmeniz büyük şans olmuş. arada bir control ettirin yine de.
  sevgiler:)

  1. acil şifa diliyorum sevgili ciğdem. salatalık kabuklarını atmayıp beş dakika kadar demleyin ve çay gibi içirin sık sık. hem taşı eritme hem de oluşumunu engelleme özelliği var.
   sevgiler.

 23. 15 aylık bebeğimde 2,5 mm çapında taş oluşumu (kum ) olduğu tespit edildi. bu karışımı kullanabilirmiyiz yaş itibari ile veya başka bir tavsiyeniz varmıdır.

  1. Bu konuda uzmana gittik. Acil ameliyat gereken hastamiz, tas kirma fiyatindan daha ucuza, 12 gunde butun taslarindan kurtuldu.(2,8 cm ve bircok tas vardi )
   bu sanciyi ceken bilir, herkese tavsiye ediyorum. [email protected] dan ulasin bence.. Alternatif Tip doktoru dur.35 yillik lokman hekimdir aynizamanda.

  2. Yegenim 9 aylikken bobrek kumlari tespit edildi. Tavsiye uzerine uzman alternatif tip doktoruna mail ile ulastik. Bizden hastane raporunu istedi.Tamamen dogal tedavi uyguluyor. Şükürler olsun hastaneye tekrar konrole gittik.15gun sonra bu taslari düşürmüştü, burada tesadufen karsilastim.biz memnun kaldik. Neden herkes faydalanmasi devadoktor @hotmail.com. mailadresi .

 24. Bunun için hakiki zeytin yagımı kullanmak gerekir bu kavanov için kaç tane limon gerekli sabah aksammi kullanmak gerekir birde hangi ölçümde ve AC Karninami tokmu kullanmaliyiz bilgilendirseniz çok mutlu olcam şimdiden çok tş ederim

  1. zeytinyağının hakikisi her zaman önemlidir sevgili ilknur. yaklaşık 1 su bardağı yağa 2-3 limon kullanıyoruz. sadece sabahları kahvaltıdan yarım saat once tüketiyoruz. taşın düşüp düşmediğini control edin, düştükten sonar devam etmeyin.
   şifa olmasını diliyorum.

 25. selamlar…Benim sağ böbreğimde 10,1mm büyüklüğünde taş tespit edildi…böbreğin tam ortasında henüz kanala falan gelmemiş dediler…sizin dediğiniz gibi zeytinyağlı limon olayına bugün sabah başladım…yarım su bardağı zeytinyağına 2 adet limon doğrayıp gece ayazda beklettim ve bugün sabah biraz zorlansamda içtim…sizce nasıl napmam gerekiyor başka bişey gerekiyormu ve tahminen ne zaman sonuç alırım…saygılar…

  1. geçmiş olsun..

   karışımın içindeki limonu da tüketiyorsunuz değil mi? bu önemli çünkü. sürekli kaşıştırarak tüketirseniz daha kolay oluyor.

   büyük taşlarda hemen düşmesi mümkün değil. karışım once taşı eritecek, 4-6 mm ye kadar küçüldüğünde de düşmesini sağlayacak. bu tahminen bir haftayı bulabilir. yine de control edin her gün.

   bu dönemde salatalık kabuklarını katnatarak sıcak sıcak için. kesin bir tarifi yok fakat 1 salatağın kabuklarını bir bardak suda 5-10 dakika arasında kaynatmanız yeterli olacaktır. süzüp soğutmadan için.
   bunu taş düştükten sonra koruyucu olarak aklınıza geldikçe yapabilirsiniz.
   takip ettiğimiz ay takvimine gore önümüzdeki beş gün bu uygulamayı önemli ölçüde destekliyor.
   umarım bu desteği en güzel şekilde hissedersiniz.
   acil şifa diliyorum.

  2. evet limonla beraber tüketiyorum..Şuan ikincisini yaptım ve onu tüketiyorum…salatalık kabuklarınıda hemen yapıcam…ilginiz ve önerileriniz için allah razı olsun…inşallah hayırlısıyla düşürücem sayenizde…iyi çalışmlar diler saygılar sunarım..

 26. selamlar…Bu salatalık kabuklarınada başladım dün ve günde bu işlemi kaç defa yapmalıyım…Ayrıca herhangi bir ağrı yoktu ama bugün 3.gün ve ufak ufak ağrı başladı böbrek kısmımda…nedir ve yapmam gereken başka birşey varmı..

  1. günde iki kez yeterli diye düşünüyorum salatalık çayı için. taşınız küçülmeye ve hareket etmeye başlamış olabilir bulunduğu yer dolayısıyla. şimdi durumunuz nedir merak ettim. inşallah güzel haberler verirsiniz.

 27. Üf ya neden kimse kullandıktan sonra sonucu yazmamış. Ne ilginç bir durum. Sonuç olumluysa teşekkür için, değilse de diğer insanların görebilmesi için bir yorum atmak çok mu zor?

  1. kesinlikle aynı şekilde düşünüyorum sevgili trınty. ben ne kadar ilk ağızlardan duysam da sonuçları bunların sayısı buradaki kitleyle kıyaslanamayacak kadar az. bu yazıyı her gün yüzlerce kişi okuduğuna gore uygulayan sayısı da fazladır. çünkü çok basit bir uygulama. ben de gerçek oranları görmek istiyorum.
   fakat yine de size önerim şu: kullanacağınız karışım limon ve zeytinyağından ibaret. üstelik limonun taşlar üzerindeki etkisi kanıtlandığı için doktorlarda her fırsatta telaffuz ediyor adını. dolayısıyla sonuçları göremeseniz bile uygulayabilirsiniz. kaldı ki ben size cevap verene kadar bu akşam sonuç bildiren bir arkadaşımız olmuş.
   acil şifa diliyorum size de.

  1. evet sevgili berati2010, kabukla birlikte küp küp doğrayıp hazırlamalısınız. yerken yağ ve limonu sürekli karıştırın. ayrışınca çok ağır oluyor tadı ve yemek zorlaşıyor.
   şifa olmasını diliyorum.

 28. nihayet hepimizin beklediği haberi aldık. ben teşekkür ediyorum dönüp bilgi verdiğiniz için. zamanınız olursa biraz detay almayı isterim. bir tanemiydi taşınız? taş düşürmek ağrılı bir durumdur fakat bu uygulama ağrıyı çok azaltır. sizde de normalden ağrısız mı oldu?
  sizin gibi pek çok hastanın merak ettiği ve cesaret etmek için bilmeye ihtiyaç duyduğu cevaplar olduğu için soruyorum bunları. dediğim gibi zamanınız olduğunda yanıtlayabilirseniz çok mutlu oluruz.
  tekrar geçmiş olsun.

 29. Açıdan bagirmaktan gucumun tükendiğini hayatım boyunca unutamam çok büyük bir acı herkeze acil sifalar taş su an mesaneme düştü bundan sonra ne zaman düşer tekrar aynı acıları yasiyacakmiyim yoksa şiddeti dahada mi fazla ol ucak

  1. geçmiş olsun.
   yukarıdaki uygulamaya devam edin engin bey. çünkü bu uygulama taşı bir taraftan küçültüyor bir taraftan geçişini kolaylaştırıyor. yani acı çekmeyi engelliyor.

 30. arkadaşlar ben uygulamayı bugün yapıcam ve yarın deniyeceğim doktor ameliyat dedi ama herhabngi bir rahatsızlık yapmıyor bana taşş atar damarla üreter borusunun keistiği yerde sıkışmış dedi bakalım sonuc ne olacak . birde hocam bu motoru bozma olasılığı var mı

  1. konumu dolayısıyla riskliyse doktorunuzu dikkate almanız daha iyi olur sevgili ygungorr. yine de uygulamak isterseniz dikkatli ve tedbirli olun. genellikle ishale sebep olmuyor (limonun engellediğini düşünüyorum) fakat yine de her bünye farklıdır. dolayısıyla kesinlikle yapmaz demek mümkün değil.
   acil şifa diliyorum.

 31. arkadaşlar şuan içmiş bulunuyorum karışımı 3 tane limon kestim ve 1 limonun suyunu sıktım burnunuzu tıkayarak içerseniz hiç bir şey hissetmiyorsunuz hersey güzel içtim ama son 2 kaşık kaldı daha içemedim umarım işe yarar gün gün haber vericem size

 32. sadece limon içmeniz belki taşı yıratır fakat buradaki sonucu alamazsınız. üstelik ağrısız düşmeyi sağlayan zeytinyağı. en azından yarım bardak hazırlayarak devam etmenizi öneririm.

 33. Merhaba Kozmik Bakım, annemin de safra kesesinde taş var. Tavuk taşlığı uygulaması ile birlikte bunu da yapsak olur mu? Bir de ay takvimine göre 7 kasım da terazi burcuna geçiyor, doğru mudur?
  Şimdiden teşekkürler…

  1. merhaba sevgili pınar.
   doğrudur fakat bunu uygulamanıza gerek yok bana kalırsa. buna benzer bir uygulamanın işe yaradığını duydum fakat denememe ragmen sonuç alamadım ben.
   acil şifa diliyorum.
   güzel haberlerinizi almayı diliyorum 🙂

  2. Bnm sol alt karnim bastirinca agrio cekince agrimio afedersiniz kabizim ama bn 1sene once tas dusummedim ondan once 2 sene dusurdum 4mm bn suan 16 yasindayim sizce bise varmidir kürü kullanammi bide erkeğim

 34. Merhaba sevgili kozmik

  Limon suyunu sıkıp zeytin yağıyla karıştırıp tüketsem faydası olur mu yemede sıkıntı yaşıyorum

  Teşekkürler

  1. merhaba,
   kabukları önemli olabilir sevgili mesut, ben genellikle orjinal uygulamaya müdahale etmeme taraftarıyımdır. fakat hiç mümkün değilse kesinlikle söylediğiniz şekilde de faydası olacaktır.

 35. Merhaba Sevgili Kozmik,
  Bir terazi burcu olarak bobreklerimde henuz tasim yok:)ins olmaz ama kronik bir sistit sorunum var.Isin enterasani tum tahlillerim ve dr konrtollerim temiz cikiyor.Onerebilceginiz bir kur var mi acaba?

  1. merhaba sevgili arzudemet,
   çok şanslısınız, olmasın da inşallah 🙂
   malesef sistit için bir kür öneremiyorum şimdilik.
   acil şifa diliyorum.

 36. güzel tarif teşekkür ederim. Hemen uygulamaya başlayacağım. Sayfayı sık kullanılanlara ekledim. Çözüm olrsa ya da olmazsa buraya eklerim millette faydalansın. gerçi bendeki 2 taş ufacık ama acillik etmeye yettiler. Hayırlı akşamlar.

 37. Merhaba Kozmik Bakım… Sitenizin sessiz takipçilerindenim. Uzun süredir (3 yıl) epilasyon,saç bakımı bilgilerinizden faydalanıyorum. Henüz nihayete eremesemde güzel sonuçlar alıyorum.Emeğimiz için çok teşekkürler. Kolaylıklar diliyorum… Son 15gündür eşimin böbrek taşı şikayetiyle ilgili sitenizde uzun vakit geçiriyorum.Ve dün limon zeytinyağı kürünü hazırladım. Eşim sabah beşte kalkıp bir kaç kaşık aldı ancak devam edemedi… Konu ile ilgili kasım ayı sonundaki ameliyatını hatırlattım ancak nafile.Sonra da karışımı hiç böbrek şikayetim olmadığı halde öfkeyle oyurup ben yedim… Ki bende grip başlıyordu hissediyordum boğazımda yanma baş ağrısı halsizlik. şimdi çok iyi hissediyorum.Galiba bu karışım her dede deva 🙂

  1. ben teşekkür ederim sevgili desert.
   iyi ki yemişsiniz, şifa olmuş :))
   paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. eşinize de acil şifa diliyorum.

 38. Merhaba
  son 3 gündür şimdiye kadar geçirdiğim en şiddetli ve en değişik taş sancısı yaşıyorum
  bir umut nette araştırma yapmaya yöneldim ve karşıma sizin bloğunuz çıktı kürü hazırlayıp deneyeceğim
  Şimdiden teşekkür ederim umarım yarın bugünden güzel bir gün olur benim için

  1. merhaba sevgili hayat.
   kısmen tahmin edebiliyorum çektiğiniz acıyı. iki gün olmuş yazalı, inşallah iyisinizdir.
   bilgi verin, merakta bırakmayın lütfen.
   acil şifa diliyorum.

 39. Merhaba bende 6mm tası duşurmenin derdindeyim.3gündür mesane gieişinde konaklamış bulunuyor.karışımı yaptım yarın sabah içecegim.merak ettiğim şudur ki sabah aç karnına alınan bu kür tansiyonu çok düşürürmü?genelde 7_10 tansiyona sahibim..bilgi verebilirseniz memnun olurum..teşekkürler

  1. böyle bir yan etki hiç duymadım sevgili banu. fakat bana bildirilmemesi olmadığı anlamına gelmez. tedbirli ve gerekli önlemleri alarak tüketmek; risk almamak en güzeli.
   acil şifa diliyorum.

 40. merhaba bende böbregimde 15i gecik tas var ve idrar yolunda 1 tane suan idrar yolundan böbrege bir tel takildi idrari kolaylastirmasi icin ama tas ordan kayip düsemez dendi acaba bu kürü yapsam düsebilirmi yoksa telin cikartilasinimi beklemem gerekir?

  1. sevgili tülin geçmiş olsun!
   bahsettiğiniz uygulama hakkında hiç bir bilgim yok. doktorunuzla konuşmadan kesinlikle risk almayın.
   acil şifa diliyorum!

 41. Sevgili Kozmik Bakım 🙂
  Bu rahatsızlığın üstesinden nasıl gelicem diye düşünürken yine sayfanda şifa tarifimi buldum 🙂 Geçen hafta karın ağrısıyla doktora gittim ve böbreklerimde 7 tane taş olduğu görüldü 🙁 Verdiğin tarif doğal olduğu için çekinmeden deneyeceğim. İlk sorum 7 taş için 3 gün uygulamak yeterli mi? İkinci sorum limonun kabuğunu soyduktan sonra dilimleyip küp küp doğramaya başlıyoruz değil mi? Üçüncü sorum ise ay takvimine göre bunun uygulanması gereken herhangi bir tarih var mı?

 42. sorunuzu görmemiştim, iyi ki yeniden yazıp dikkatimi çektiniz sevgili necla 🙂
  limonun kabuklarını soymuyoruz; halka şeklinde dilimleyip, çekirdeklerini temizliyor ve küp küp doğruyoruz.
  üç gün yeterli olur mu bilemiyorum, yedinci taşı düşürene kadar devam edin. taşlar büyükse üç günden uzun sürebilir. bu nedenle yağı birazcık azaltabilirsiniz.
  ilk uygulamanızı 5 aralık terazi günlerinde yapabilirsiniz. o kadar beklemek istemezseniz koç ve yengeç burrçlarında başlayabilirsiniz. anasayfadaki ay takviminde tarihleri görebilirsiniz. koç burcuna yarın akşam geçiyoruz, pazar sabahı ilk uygulama için uygun olur yani.
  şifa olsun, güzel haberlerinizi en kısa zamanda bekliyoruz 🙂

 43. Allaha hamdolsun. Bugün 6mm bir taş düşürdün. Allah razı olsun bu verdiğiniz yöntemi kullandım. Ama bunun yanında bol su ve spor. Birde tabiki dua. Hangisi iyi geldi bilmiyorum ama bu açıdan kurtulmak güzel Rabbim herkese kurtulmayı nasip etsin.

  1. geçmiş olsun abdulkadir bey.
   uygulama işe yarar fakat birkaç günde sonuç almanız zor olabilir. bir hafta on gün sürebilir, taş oldukça büyük, önce küçülmesini sağlayacak karışım.
   uzun süre kullanacağınız için yağın miktarını birazcık azaltabilirsiniz, limon aynı kalmalı.
   acil şifa olmasını diliyorum.
   şimdiye kadar en büyük 6 mm bildirildi, siz de sonucunuzu bildirirseniz çok seviniriz.

 44. İyi akşamlar benimde kızımın sağ üreter alt uçta 5mm bir taş var .kızım 8 yaşında limon tarifinizi yapıyoruz ama yarım ölçü yapıyorum sizce doğru mu yapıyorum

 45. Ben denedim. Bugün ilk günümdü. Yemesi oldukça zordu. Her kaşığa muhakkak bir parça limon almadan yiyemiyorsunuz. Çünkü zeytinyağını içmek çok zor oluyor. Bol bol da su içiyorum bununla beraber. İlk günden etki göstermiyor tabi ama birkaç gün içinde Allah'ın izniyle etkisini göstereceğini umuyorum. Buraya yazacağım yine inşeAllah.

 46. sevgili tuğçe limonsuz tüketmek çok zor gerçekten, denediğim için biliyorum. yazalı üç gün olmuş, inşallah güzel haberlerinizi çok yakında alırız.
  acil şifa diliyorum.

 47. merhaba sayın kozmik;
  verdiğiniz tarifi hazırlarken limonların kabuklarını soymadan mı hazırlıcaz.
  limonları kabuklarıylamı yiyicez ?kabuklarıyla yemek biraz zor olabilir diye düşündüm.
  bugun hazırlamayı düşünüyorum tarifiinizi.

 48. Merhaba benim 4 yasinda çocukta böbrek ttaşları cçıktı. Kum da var. 6 mm lik ve 2.5 cm lik kısımda ne yyapmalıyım. Teşekkürler.

  1. denemenizi öneririm hasan bey. eğer riskli ve acil bir durum yoksa. gelen mesajlar olumlu yönde. safra taşıyla ilgili konunun yorumlarında da bu kürle ilgili sonuç bildirimi var, inceleyin dilerseniz.
   şifa olmasını diliyorum.

 49. sevgili Seda'nın kızının sonucunu buraya aktarıyorum:
  "Seda9 Aralık 2015 17:24

  İyi akşamlar bugün limon kürünün 3.kez uyguladık ve ultrasona gittik akşam üzeri taş yok hatta 2 ayrı Dr gittik taşı goremediler.5mm taş yok ve kızım hiç bir ağrı acı hissetmedi ayrıca Dr bir ilaç vermişti onuda kullandık birlikte ve bitki çayları bol su ip atlama sıcak suya oturma ve bolca dua çok teşekkürler ederim paylaştığınız bilgilerden dolayi"

  orijinal mesaj linkte: http://kozmikbakim.blogspot.de/2015/10/safra-kesesi-tas-ve-polipten-nasl.html

  size de şifa olması dileğiyle..

 50. Arkdaşlar Herkeze merhaba, Öncelikle basıma gelen olaylardan bahsedeyım ınsallah sızlerede faydası olur. Yasım 30 Ben bu bobrek tası agrılarını yaklasık 8 – 9 senedır yasıyorum dusuruyorum sende 4 5 defa oldugu zamanlar da oldu 2 yıl boyunca hıc olmadı ESWL kırdırdım. gıtmedıgım proflar dr ler kalmadı hangı doktora gıttıysem bunye yapıyor vucut olusturuyor vs gıbı seylerle karsılastım gunde 2 defa buscopan dıkloron ıgne yaptırıyordum son zaman onlarda fayda etmedı morfın yapıyordum kendıme ınanılmaz hale geldı sonra bırısının tavsıyesıyle bu ıste tek denılen prof dr ye gıttım AYDIN TÜRKMEN benı 8 aylık bır kontrola aldı bellı tahlıller ve tetkıler yaptırdı. nukleer tıp en sonunda hiper paratroid hormanlarının yuksek calıstıgını tespit ettiler ve paratroit bezlerini aldılar bu vucutdun kalsuyum oranını dengeleyen bır hormon ark. suan cok sukur ıyıyıım yaklasık 1.5 ay oldu masallahı var hıc bır sıkıntı kalmadı detaylı bılgı ıcın [email protected] Yardımcı olacagım… TŞK.

 51. Merhabalar. Ben biraz önce kürü yemeye çalıştım. Ama beşinci kaşıkta kustum. Yiyemiyorum.midem i bulandirıyor. Taşının biri idrar yoluna düşmüş ve böbrekte şişme yapıyor. Sanırım 6 mm lık bir taş. Şişme yaptığı için doktor pazartesi te kadar düşmezse ameliyat diyor. Bana önerebileceğiniz başka birşey var mi?

  1. merhaba sevgili öznur,
   yanıtlamıştım ama her ihtimale karşı yeniden yazayım.

   hazırladığınız karışıma biraz daha limon ekleyip azar azar da olsa tüketmeye çalışın. bitince yeniden hazırlayıp yine yapabildiğiniz kadar tüketin. bu arada sıcak suda oturma banyoları yapın sık sık. başka bir kür yok maalesef fakat bu şekilde ameliyata gerek kalmadan düşürmeye çalışın.

   acil şifa diliyorum.

 52. Slm. Benim 7 mlm tas vardi. Kirma operasyonu yapildi. 3.83 veya 4 mlm buyuklugunde ve 2.5 mlm buyuklugunde ikiye kirilmis. 4mlm e yakin olan bobrekten cikip kanala dusmus. Dr lar her an tikanma olabilir.bu durumda acile gelip stend takilmasi lazim yoksa bobrek yetmezligine bile yol acabilir dediler. Sizce bu tas kanala girmisken duser mi? Limonlu su dediler. Sizin yazdiginiz yontemi ilk duydum. Ne yapacagimi bilemedim. Ne tavsiye edersiniz

  1. merhaba İbrahim bey,
   böyle acil durumlarda beklemenizi ya da alternatif yöntemler arayarak zaman kaybetmenizi önermem. fakat zaten bekleyecekseniz bir süre bu zamanı bu kürü uygulayarak değerlendirebilirsiniz. belki ameliyat tarihinize kadar düşer ve operasyona gerek kalmaz.
   acil şifa diliyorum.

 53. Merhaba benim yaklaşık 4 aydır aynı yerde idrar kanalı başında duran ve düşmeyen 5mmlik bir taşım var bunun dışında böbreğin içinde yok.Bu akşam bu kuru yaptım şimdi soğukta bekletiyorum.Ureter kanalındakı taşın da düşmesine etki eder mi ?

  1. merhaba sevgili rabia,
   ikinci gününüzü uyguluyor olmalısınız. faydası olacaktır devam edebilirseniz. yukarıda örnekleri mevcut. size de şifa olmasını ve en kısa zamanda iyi haberlerinizi almayı diliyorum 🙂

 54. Sevgili Kozmik ;
  Bu uygulama ile 7 olan taşlarımın 3 tanesi düşmüş. Tabi bunu ben hissetmedim doktora kontrole gittiğimde ultrason sonucunda öğrendim. Ağrısız bir şekilde bu sonuç beni çok mutlu etti, minnettarım sana 🙂
  Midem biraz hassas olduğu için biraz ara verdim. Kürü tekrar uygulamaya başlayacağım en kısa zamanda. Bütün taşlar yok olana kadar :))))

  1. ne güzel bir haber bu sevgili Necla <3 her duyduğumda çok mutlu oluyorum çünkü çok ağrılı bir süreç normalde.
   muhtemelen kalan taşlar da küçülmüştür ve bir sonraki uygulamanızda tamamı düşer.
   ay takviminden destek almak isterseniz; terazi günleri ay sonunda olduğu için alternatif olarak oğlak,koç ve yengeç günlerinde uygulamanızı önerebilrim.
   keşke biraz detay verseydiniz uygulamanız hakkında. kaç gün kullandınız, ne zaman uyguladınız (ay takvimine göre mi yoksa herhangi bir günde mi?) gibi detaylar örneğin.
   yukarıdaki mesajlarımızı okudum fakat nasıl uyguladığınız hakkında yeni bir mesaj olmadığı için soruyorum.

  2. Sevgili Kozmik;
   Büyük zevkle cevaplıyayım 🙂
   Ay takvimine göre yapamadım ne yazıkki bi an önce başlamak istedim çünkü.
   İlk etapta 3 gün uyguladım 2 gün ara verdim ve 3 gün daha uyguladım.
   Tekrar yapmaya başladığımda ara vermeden en az 10 devam etmeyi düşünüyorum 🙂 Hangi tarihte başlamalıyım ? Tam olarak tarih verme şansınız var mı?
   Bir sonraki uygulamayla beraber umarım hepsinden kurtulurum 🙂 Bunun haricinde enginar yaprağı kaynatılarak içildiğinde de taş düşürmeye yardımcı imiş bu konuda bilginiz var mı tam olarak ne şekilde ve kaç gün uygulanmalıdır?

 55. 9-15 ya da 22 ocak sabahlarından birinde başlamak destekleyici olur sevgili Necla:) enginar yaprağını duymadım fakat bu kür oldukça etkili ve en güzeli de ağrısız sonuç alabilmemiz. on gün kullanmanıza gerek olacağını bile düşünmüyorum.
  idrarınızı takip etme şansınız olursa dördüncü taşı gördüğünüzde bırakabilirsiniz.
  idrar yolları ile ilgili bir kür yok fakat akciğer temizliği için kullandığımız tere kürü idrar yollarını da temizliyor.
  güzel haberlerinizi en kısa zamanda bekliyoruz hep birlikte <3 🙂

 56. Merhabalar . daha önce yiyemedigimi yazmıştım. Bu sabah kürü tekrar denedim.ama yine yiyemedim. Yiyemeyince kavanozdaki karışımı ince tülbentten süzdüm.posasi ayrıldı. Kalan zeytin yağı limon karışımını burnunu kapatıp içtim. Yaklaşık bir su bardağına yakın çıktı. Bu şekilde uygulayayim diyorum. Umarım bir faydasını gorurum

  1. merhaba sevgili öznur,

   sonucu görmeden bir şey söylemek doğru olmasa da hiç uygulayamamaktan iyidir diye düşünüyorum ben de. yarın üçüncü gününüz olacak sanıyorum. umuyorum bize iyi haberlerle dönersiniz de sizin gibi zorlanan hastalar için güzel bir çözüm sunmuş olursunuz <3

 57. merhaba kozmik bakım,
  benim eşimde 3 adet böbrek taşı çıktı ,kürünüzü deniycem fakat anlamadıgım birsey var bu kür taş düşene kadar her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yapılıyor degilmi yani günde 1 defa cevabınızı bekliyorum cok tesekkürler

 58. Merhabalar.. Ben de 26mmlik tastan dolayi ameliyat oldum ve suan 3mm lik taş var onun düsmesini istiyorum kendim de hemsireyim ama moralim cok bozuk bu taslar beni birakmiyor hic.. bu kürle agrisiz düsürecegimi bilsem hemen yaparim kesin agri olmadan düser mi 🙁

  1. hiç kuşkunuz olmasın sevgili morocco, bildiğim herkes ağrısız düşürdü şimdiye kadar.
   sevgili Seda'nın 8 yaşındaki kızı bile ağrısız düşürdü. seda hanım başka bir sayfaya yazmıştı sonuçlarını, dilerseniz bir göz atın:

   https://www.kozmikbakim.net/2015/10/safra-kesesi-tas-ve-polipten-nasl.html

   bu ay 29 ocak cuma sabahı yani daha da kolaylaştırması için ay terazideyken başlıyoruz, yarın facebookta hatırlatacağım tekrar. belki karar vermenize yardımcı olur.

   size de şifa olsun dilerim <3

 59. Nurşen
  Sağ böbrekte 11 mm ve 6 mm olan iki taş var.Her sabah 4 yemek kaşığı zeytinyağına bir limonun suyunu sıkıp aç karna içiyorum. Etkili olur mu sizce.

  1. sevgili nursen,
   bu şekilde uygulama örnekleri olmadığı için bir şey söyleyemiyorum. fakat şöyle düşünüyorum:bu kürün bir gece ve hava alır biçimde- geleneksel ifade ile- ayazda bekletilmesinin özel bir amacı var. bu uygulama yerine kürü yukarıdaki gibi hazırlayıp bekleterek her gün azar azar tüketmeniz daha doğru olur. yine aynı ölçüde tüketmiş olursunuz fakat en azından doğru şekilde hazırlamış olursunuz.
   sonuç hakkında bizi bilgilendirirseniz diğer hastalar için çok faydalı olur çünkü fazla miktarda tüketemeyen yetişkinler ve özellikle de çocuklar var. olumlu sonuç alırsanız onlar için de umut olur.
   bu şekliyle de sonuç almanızı yürekten diliyorum <3

  1. elbette mümkün sevgili kaya. üstelik taşınız da çok büyük değil. yukarıda olumlu örnekleri mevcut.
   sizden de aynı güzel haberleri bekliyoruz üç güne kadar 🙂
   şifa olsun..

 60. Merhaba Ocak Ayı İlk Haftası Eşimin Yanında refakatçi kalırken kantine çay içmek için içmiştimki 1 yudum aldıkdan sonra karnımda şiddetli ağrı hissettim hemen acile gittim genel cerrahiye sewk edildi bağırsakta balon olma ihtimali olabilir gibisinden sonrasında tomografi çektirmek istedi doktorumuz daha sonra 5mm kesitinde taş olduğu ve taşın birleşme noktasına 5 cm civarı kaldığı söylendi.. neyse serumdu vs eve geldim yapım itibariyle biraz sinirliyim sinirlenince kaslar malum kasılıyor ve ağrım geçiyordu ve öksürük şaka gibi ama herhalde kasıldıkça vücut ağrılarıma iyi geliyordu
  . Her neyse p.tesi teşhiş konuldu çarşamba bu kürü yaptım perşembe uyguladım. Bir sonraki p.tesi dr. Kemik dozajında flimde ve ultrasonda ve idrarda birşey göremedi şaşırdı tabiki.. düşürdünmü dedi bende farkında değilim dedim neyse birkaç gün takip et dedi ertesi günü kuskus tanesi kadar taşım çıktı hafif sızı hissettim sifonu bilerek çekmedim baktımki taş çıktı.. böylelikle doğal yöntemle atlatmış oldum çok şükür kürü yaptığımın ertesi günü ağrılarım taş düşene kadar olmadıgı için rahattım paylaşım ve emeği geçen herkes için teşekkürler sağlıcakla taşsız kalın

  1. merhaba süleyman bey,
   bedeninizi dikkatle dinlediğinizi çıkartıyorum yazdıklarınızdan, bu çok güzel gerçekten.
   faydalı olması beni çok mutlu etti, bilgi verdiğiniz için asıl ben teşekkür ederim. örneklerin bulunması hastalar için çok önemli ve değerli.
   yanlış anlamadıysam sadece 1 gün uygulayıp beklediniz. eğer öyle ise bu bile başlı başına önemli bir bilgi.
   ağrısız, zahmetsiz ve ameliyatsız kurtulmanız, taş sorununun ne demek olduğunu bilen biri olarak beni çok mutlu etti 🙂
   sevgiler, saygılar..

 61. Merhaba ben sizin karisiminizi yiyemedim bu yuzden ayni olculerle suyunu sıktim limonun ve ictim 3gun boyunca daha dusmedi ve midem bozuldu kusuyorum bulantim var igrenc yaa aklima geldikce basim donuyo cok agir

  1. sevgili miranaz,
   kür bekletiliyor biliyorsunuz. bence bu aşamada değişime uğruyor. çünkü bekletmeden içip mide bulantısı ve kusma yaşayan ikinci örneksiniz. bu sadece bir tahmin tabi ama dikkatimi çekti.
   sanmıyorum fakat bir daha cesaret ederseniz kürü yukarıdaki gibi hazırlayıp her sabah iyice karıştırarak 1 yemek kaşığı tüketmeyi deneyin. tam karışmadığında yağ ve limon çabucak ayrılıyor ve gerçekten çok zor oluyor yemek.
   acil şifa diliyorum.

 62. Merhabalar, bende bugun gordum bu siteyi ve hemen kuru yaptim.benim 5mm tasim sag bobrekte insallah sifa olur.
  Tesekkur ederim bu arada cok guzel bilgiler paylasmissiniz.

  1. merhaba, beğendiğinize sevindim, inşallah en iyi şekilde faydalanırsınız:)
   bence çok kolay olacak sizin için, 5 mm olması büyük avantaj.
   mutlulukla dönüş yapmanızı diliyorum 🙂

 63. Merhaba ben karışımı beklettim ayazda sonra içtim 2 gün önce doktora gittim taş düşmüş dediler bu karışımın faydası olduğunu düşünüyorum ama dedigim gibi ben suyunu sıkarak hazırladım midem bozuldu ama değdi sanırım☺teşekkürler oneriniz için

 64. merhaba,
  bugüne dek sitenizden alıp kullandığım tüm öneri/tedavi/tavsiye/kür uygulamalarından olumlu sonuç aldığımdan bu kez işe yaramayınca hatayı kendimde aradım, ki haklıymışım!
  biraz önce oturup yazıyı ve yorumların hepsini okudum.
  ben kürü şu şekilde anlamış ve öyle uygulamıştım: 1 limon + 1 bardak zeytinyağı. 3 gün uygulanacak. ve karışım 3 güne yayılarak yenilecek.
  oysa ki şu şekildeymiş: 2-3 limon + 1 bardak zeytinyağı. karışımın tamamı yenilecek ve her gece yeniden hazırlanacak. etkisini gösterene kadar kullanılacak.
  bu gece yeniden başlıyorum uygulamaya. inşallah işe yarayacak, inanıyorum.
  yoksa 19'unda ameliyat olmam gerekiyor.yani karşımı yemeye yarın sabah başlayabileceğime göre 4 günüm var.
  ameliyatı hiç istemiyorum ama düşmezse mecburum, çünkü maalesef hem taşım çok büyük (10 mm x 3 mm ) hem de üreterde olduğu için böbreği tıkama ve organ kaybı ihtimalleri mevcut.
  dualarınızı, iyi dileklerinizi beklerim 🙂
  sonucu muhakkak paylaşacağım,
  tüm paylaşımlarınız için çok teşekkürler.
  sevgiler.

  1. sevgili Zeynep merhaba,
   uygulamaların hepsinden de şifa bulduğunuzu bilmek beni çok mutlu etti 🙂
   aslında geçtiğimiz günlerde misafirlerimizden biri sizin anladığınız şekilde güne yayılarak kullananlardan da bahsetti fakat bu küçük taşlar için geçerli olabilir ancak. tarifi verirken limon sayısını 4-5 olarak belirtmişler ona da.
   kendisi benim tarif ettiğim şekilde kullanmış.
   uzun sürecek kullanımlarda ben de yağın miktarını biraz esnetebiliriz diye düşünüyorum fakat limondan taviz yok!
   ameliyat öncesinde mutlaka kontrol ettirin. önünüzde kısa zaman var fakat duruma göre planınızı değiştirebilirsiniz. ben 3 mm taşın bu sürede düşeceğini ya da eriyeceğini düşünüyorum yukarıdaki örneklere bakarak. büyük olan için de böyle bir ihtimal var fakat kötüsünü düşünsek bile küçülmüş olacak. bence ameliyattan önce durumu mutlaka görün.
   tüm kalbimle şifa diliyorum <3 taşın ve kitlelerin ne demek olduğu bizzat deneyimliyorum çünkü.
   sevgiler<3

 65. Evet bulantım 2 gün sürdü ve geçti şimdi iyim ama şöyle bişey var demekki limon suyu ile yapılıncada ise yarayabiliyor öyle değilmi benim hala böbreğimde 1tas daha duruyor kanala inen düştü yada eridi ben eminimki eğer bu karışıma devam edersem diğerine düşecek ama tahammül edemiyorum daha rahat içen arkadaşlar devam etsinler hepsinden kurtulana kadar çok işe yarıyor teşekkür ederim

 66. tekrar merhaba,
  cidden ne olsa ilk buraya bakarım, bilirim ki bir öneri varsa %100 çalışıyor 🙂
  belki bu tam inanma halinin etkisi de oluyordur elde edilen olumlu sonuca.
  benim taş bir adet, ve 10×3 mm boyutlarında. yani boyu 10mm. ve eni de 3 mm. doktorum pirinç şeklinde olduğunu söylemişti. düşme ihtimali için ise %5 dedi. yine de umudum var 🙂
  ameliyat öncesi ultrasonda eğer küçülme var ise ve acil bir durum yoksa 1 hafta daha zaman isteyeceğim.
  bu arada limonu da zeytinyağını da çok sevdiğimden olsa gerek kaşık kaşık yemek bana zor gelmiyor. mide bulantısı, yanma ya da ishal de yapmadı.
  tekrar çok teşekkürler,
  hepimize sonsuz şifa diliyorum ben de <3
  sevgilerimle.

  1. inanmanın en güzel tarafı, sizi, direnen bir zihinden koruması. direnen zihin inanmamaktan bile kötüdür. şanslısınız 🙂
   taşın şekli açısından da şanslısınız aslında. yuvarlak bir taşın erimesi/küçülmesi daha uzun zaman alabiliyor.
   bana kalırsa operasyona gerek kalmayacak; bakın buraya yazıyorum!:))

  2. Herkese yeniden merhaba,
   5 aylık böbrek taşı (1 cm üzeri bir tosuncuk) maceram dün itibariyle sona ermiş bulunuyor, sizlerle süreci paylaşmak isterim.
   Bu 5 ay içerisinde 2 kez ameliyat günü alıp son anda kaçtım. 4 kez kan ve idrar aldırıp böbreklerin durumuna baktırdım, çünkü taş hayli büyüktü ve böbreğe zarar verme ihtimali bulunuyordu. 3 kez acillik oldum, 4 kez ultrasona girdim, sayısız kez ip atladım, zıpladım, koştum, parmak uçlarımda yükselip yükselip indim :))
   Maydonoz suyu, yoğurt suyu, avokado çayı ve turp suyundan ben herhangi bir fayda sağlayamadım. Emin olarak söylememin sebebi bu uygulamaların ardından çektirdiğim ultrasonda taşımın aynı yerden, aynı boyutta, gülümseyerek( 🙂 ) bana baktığını görmüş olmam.
   Limon-zeytinyağı karışımını uygulamaya başladım. Önce yanlış anlayarak karışımı bir kez hazırlayıp her gün 3-4 kaşık yedim, ancak -Komzik Bakım sağ olsun- sonra doğrusunu öğrendim ve karışımı her gece yeniden hazırlayıp her sabah tamamını tükettim. Bu arada bir yakınım Kayseri şehrine ait ve böbrek taşında etkisi olduğu söylenen gilaburu adlı bir meyveden 3 bidon salamura yolladı, o da sabah aç karnına içildiğinden limon zeytinyağına ara verip gilaburu suyu içmeye başladım (Pek çok yerde tadının iğrenç olduğu vs yazıyor, inanmayın. Ekşi sevenler gayet de severek tüketebilir.) ve bidonlar 15 günde bitince tekrar limon zeytinyağına geri döndüm. Bu arada 1 litresi limonlu olmak üzere günde 4 litre su içmeye de devam ettim. Her idrar çıkışında taşın düşüp düşmediğini kontrol ettiğim için ve düşen de bir şey olduğunu görmediğimden -doktor yakınlarımın da yoğun ısrarıyla- artık ameliyat olmaya karar verdim ve geçen gün 3. kez ameliyat günü almak için hastaneye gittim. Dünkü tomografi sonucum: Taş erimiş! Düşmemiş, erimiş.
   Doktorum (mesleğinde oldukça başarılı bir ürolog) limon zeytinyağı, günde 4 litre su ve gilaburunun bunu başardığını düşünüyor. Avokado çayı, yoğurt suyu vs. nin bir faydası olmayacağını da belirtti.
   Herkese hem limon-zeytinyağı karışımını hem de bulabiliyorlarsa gilaburu suyunu tavsiye ederim. Gilaburunun nektarını değil salamurasını almalısınız. Her sabah bir avuç meyveyi kevgirde mıncıklayıp suyunu çıkarın ve aç karnına 1 çay bardağı için. Limon-zeytinyağını da her gece kabuklarıyla küp küp doğradığım 3 limon+1 bardak zeytinyağını balkonda bekletip sabah aç karnına tamamını yiyerek uyguladım ben.
   İkisini uygularken de midemde en ufak bir rahatsızlık olmadı. Severek, vücudum için faydalı bir şey yaptığımı düşünerek, gönül rahatlığıyla, hiçbir şey olmazsa vitamin olur diyerek tükettim. Siz de öyle yapın bence 😉 Ve bol bol su için, bol bol hareket edin. Yine doktorum taş problemi olmayan insanların günde 3 litre, olanların ise 4 litre su içmesi gerektiğini söyledi. 1 litresine 1 limonu sıkıp kabuklarını da sürahinin içine atarak içmeye devam ediyorum ben.
   Umarım okuyan birilerine faydam olur.
   Sevgili Kozmik Bakım, çok teşekkür ederim.
   Yeni paylaşımlarda buluşmak üzere, sevgiler.

  3. geçmiş olsun sevgili Zeynep, kurtulmanız çok güzel bir haber. ekstra bilgiler için de teşekkür ederiz 🙂
   bu karşımı çok daha az miktarda hazırlayıp özellikle ay terazideyken zaman zaman tekrarlayabilirsiniz. koruyucu olur.
   yukarıdaki sorunuza gelince, bir türlü hatırlayamadım neden öyle bir cevap yazdığımı. belki de diğer limon kürüne ait sayfada olduğumu düşündüm. ya da hüseyin beyle gerçekten o kür hakkında bir ön görüşme yaptık fakat burada yazıştık, bilemiyorum. yoksa hem tarifte, hem kendi hazırladığım karışım fotoğrafında hem de yorumlarda çok net tarif. yine de yanlış anlamalara sebep olmamak için yorumu sildim fakat sizin yorumunuzda silindi aynı anda. sanıyorum sildiğim yoruma yanıt olduğu için. kusura bakmayın başka bir nedeni yok 🙂

  1. hayır, soymuyoruz. kabuklarıyla birlikte küp küp doğruyoruz aydın bey. sadece çekirdekleri ayırıyoruz.
   şifa olmasını diliyorum.

 67. Ahmet Bey'in bu gün bildirdiği sonuç:

  "Ahmet Kerim

  Sevgili Kozmik, bakım böbrek taşı için limon yağ karışımı uyguladım 2. gün sabah 7 mm olan taşı parçalar halinde ağrısız bir şekilde düşürdüm. Teşekkürler Kozmik Bakım

  Beğen· Yanıtla · 1 · 11 saat önce "

  aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  size de şifa olmasını dilerim.

  https://www.facebook.com/130819960405840/photos/a.221401514681017.1073741839.130819960405840
  /387017891452711/?type=3&comment_id=585736251580873&reply_comment_id=586191894868642&notif_t=photo_comment

 68. Kozmik Bakım
  hayır, soymuyoruz. kabuklarıyla birlikte küp küp doğruyoruz aydın bey. sadece çekirdekleri ayırıyoruz.
  şifa olmasını diliyorum.

  hangisini yapmalıyız kabuklar soyulacak yazmışsınız yukarıda

  1. sevgili tuba,
   bu ifadeyi nerede kullandığımı bulamadım, belki yanlışlıkla yazmış olabilirim. bana tam olarak yerini yazarsanız düzeltmek istiyorum. yorumda ise, yorumun tarihini verirseniz sevinirim.
   fotoğraftaki karışımı ben hazırladım örnek olarak ve kabukludur dikkatle bakarsanız. tarifi dikkate alın sevgili tuba.

 69. Vay Allah razı olsun sizden. Karışımı 2 gün içtim. 3. gün sabahı mercimek tanesi kadar(5mm boyunda,3mm eninde) taş düşürdüm. Neredeyse hiç hissetmedim diyebilirim. Ben şanslıyım aslında. Çünkü ilk kez taş düşürdüm ve sizin yazınıza denk gelip uyguladım. Elbette öncesinde taş böbrekten inene kadar sancılarım oldu ama şükür doktorluk olmadım.(Biraz da sabırlıyım aslında. Acı toleransım yüksek.) Bugün de düştü kurtuldum. Anne baba akraba olunca, her ikisinde de olunca bende de olması normal zaten. Bu karışımı herkes uygulayabilir. Denedim, Öneririm… Allah tüm hastalara acil şifa verin.

  1. çok güzel bir haber bu Alper bey 🙂
   sonuçlarını çevremde gördükçe daha fazla duyulması için çaba gösteriyorum.
   sonuçlar geldikçe de daha fazla güven veriyor ve daha hızlı duyuluyor. bu nedenle ben teşekkür ederim size 🙂
   kürü öğrendiğinize göre ve genetik olarak tekrarlama riski olduğunu düşünüyorsanız, acı verecek noktaya gelmeden, dönem dönem uygulayın. bu şekilde bir uygulama için bu miktarın yarısını bile hazırlasanız yeter.
   saygılar 🙂

 70. Merhaba ben sevgi bu limonlu ve zeytinyagli karışımı sabahleyin aç karnınına tek seferdemi yiyoruz yoksa akşama kadar bitirsekte olurmu vede tek seferde yenecekse eger her gün bu karışımdan hazırlamamız gerek birde benim sag böbregimde taş ve5mn olarak ölçtüler bu uygulamayla düşermi acaba?

 71. Merhaba bu karışım sabahları aç karnına tek seferde mi yenilecek yoksa akşama kardar bitirsekte olurmu ve benim sag böbregimin orta kısmında taş ve5mm olarak ölçüldü acaba bu karışımla taşı düşürebilirmiyim?

 72. sevgili seher merhaba,
  sabah aç olarak tüketilecek. eğer tek seferde yiyemezseniz ertesi sabah devam edin, aç olmak önemli. ilk karışımı bitirdikten sonra yenisini hazırlayın. zannediyorum üçüncüyü hazırlamanıza gerek kalmaz.
  dikkatimi çeken bir durumu da aktarayım, belki faydası olur. yukarıya Ahmet Bey'in sonuç bildiren yorumunu kopyalamıştım. Ahmet bey yemeden önce robottan geçirdi karışımı. 7 mm lik taşa rağmen çok hızlı sonuç alması dikkatimi çekti. limonun parçalar halinde değilde öğütülmüş olarak tüketilmesi, bedenin karışımı daha kolay ve hızlı şekilde kullanmasını sağlamış, bu da etki sürecini kısaltmış olabilir.
  daha homojen bir karışım olacağı için, bu şekilde daha rahat tüketilebilir ayrıca.
  dilerseniz bu yolu deneyin.
  acil şifa dilerim.

 73. Merhaba ben üniversite öğrencisiyim ev ortamı olmadığından bez ile kapak yapıp kapatmak sağlıklı olmaz düşünüyorum bunu normal bi kapak ile kapatsam karışıma bi manisi olur mu ?

  1. merhaba sevgili mustafa.
   normal kapak kullanmamamızın nedeni karışımın gece boyu hava alması. kumaşla kapatmamızın nedeni de hava alırken aynı zamanda karışımın temiz kalmasını sağlamak. tarifin orijinal hali bu. belki aynı etkiyi veriyordur fakat denenmediği için bilmiyoruz.
   bu nedenle hava almayacak şekilde kapatmanız ne kadar doğru olur bilemiyorum. durumunuz çok ağır değilse, zaman probleminiz yoksa deneyebilirsiniz. birkaç gün içinde belli olur zaten. sonuç almazsanız orijinal haliyle hazırlarsınız yeniden.
   arzu ettiğiniz şekilde hazırlayıp sonuç alırsanız bizleri de bilgilendirin lütfen.
   şifa olmasını diliyorum 🙂

 74. Benim sağ böbreğinde 6 mm tasim var bu tas kanal yolunda düşürmeye calisiyorum sizin bu karisimi yaptim ama yasini saba ac karnına yedim yarisinida ertesi sabah yedim ama dusene kadar hazırlayıp yerim bu 6 mm taşım duser mi sizce allah icin

  1. bu şekilde kullanmaya devam edin kemal bey. çok uzun sürmez, yukarıda örnekleri var.
   iyi haberlerinizi bekliyoruz en kısa zamanda 🙂

 75. merhabalar bendede var bobrek tasi ve surekli tekrarliyor 2 sene once ameliyat oldum su uc gundur gene cekiyorum bu agriyi bu kurude burda okudum yeni haberim oldu deneyecegim illa bi gece beklemesi sartmi su an agridan duramiorum yapip hemen icsem olurmu

  1. merhabalar.
   geçmiş olsun. tarifteki gibi bekletmeniz gerekir. aksi durumda sonuç alındığına dair örnek durum yok maalesef. bu nedenle size güvence veremiyorum.
   acil şifa diliyorum.

  1. elbette sevgili Zeynep. fakat çok büyükse birkaç gün uygulamaya devam etmeniz gerekebilir, düşecek küçüklüğe erişmesi için. 7-9 mm taşlar aşağı yukarı 3 günde düşüyor.
   şifa olmasını diliyorum..

  1. ilerisi için ne olacağını bilemeyiz elbette sevgili Zeynep. sizin de gereken önlemleri almanız gerekir. bol su içmeyi ihmal etmeyin. yeniden oluşursa da hissettiğiniz anda kürü yarı ölçüde hazırlayıp kullanın.
   sevgiler..

  1. evet kabuğuyla birlikte hazırlıyoruz karışımı sevgili Zeynep. sadece çekirdekleri koymuyoruz karışıma.
   şifa olmasını dilerim 🙂

 76. mustafa Bey'in sonuç bildiren yorumu:

  "öncelikle Allah'a hamdolsun. ve bu karışımı icat edenden ve bunu insanlara duyurandan da Allah razı olsun.benim kanalda takılı kalan ve gittiğim doktorların da hemen ameliyet dediği 9mm taşı 3. gününde düşürdüm.karışımı ilk gün zor yedim fakat sonra robotta çekince yemesi kolay oluyor.bence mide de daha kolay hazmediyor.Allah herkese şifa versin."

  sizlere de şifa olmasını diliyorum.

 77. sevgili Zeynep, kürü tam olarak anlayamadığınızı düşünüyorum. yanlışsa affedin. 3-4 adet limonu yıkayıp küçük ve küp şeklinde doğrayıp kavanoza alıyoruz. bunu yaparken çekirdekleri ayırıp atıyoruz. üzerine 1 bardak zeytinyağı ilave ediyor ve fotoğraftaki gibi kapatıp bir gece bekletiyoruz. ertesi sabah kavanozun içindeki karışımın tamamını tüketiyoruz. (yani limonun suyuyla değil tamamıyla hazırlıyoruz. ancak doğrama aşamasında su kaybederse o zaman fazladan bir limonun suyunu sıkıp ilave edebiliriz.)
  yağın içindeki limonlar küp şeklinde olduğu için yemekte zorlanabilirsiniz. bu yüzden karışımı robotta öğüttükten sonra yiyebilirsiniz. örneklere bakılırsa bu şekilde öğütülerek kullanım, sonucu da hızlandırıyor.
  şifa olsun.

 78. Teşekkürler hepsini anlatmanız gerek yoktu sadece sadece limon kapunu da yiyecez mi diye sordum ama evet yani herşeyi teşekkürler ♡♡♡

  1. merhaba,
   evet, hazırlık aşamasında limon parçalar halinde oluyor, yemeden önce robottan geçirebilirsiniz.
   şifa olmasını dilerim..

  1. Onerilen karisimin tek seferde tuketilmesi sevgili garip. Fakat cok zorlanirsaniz ikiye bolup yarisini ertesi sabah tuketebilirsiniz. Uygulamadan once yukaridaki son yorumlara da goz atin. Kolay tuketim ve hizli etki uzerine yorumlarimiz bulunuyor. Bir de yagi birazcik azaltabilirsiniz ya da bir limin daha ilave edebilirsiniz kolaylik olmasi acisindan.
   sifa olsmasini diliyorum.

  1. Idrarin kontrol edilmesi yani gozlenmesi gerekir fakat bazen tas dusmeden eriyebiliýor bulunďugu yerde. Boyle bir durumda sonucu gormek icin muayene gerekir. Aslinda yogun bir agri varsa, ortadan kalkmasiyla da anlasilabilir.

 79. kullanicilardan biri olarak sonucunu yazayim . ilk defa böbrek tasi düşüren biri olarak herkese derman olmasini diliyorum çok zor . tomografi sonucunda 0.9mm taş bobrekten kanala düşmüştü doktor lazerle kirmayi önerdi zorda olsa düşme ihtimali oldugunu söyledi.kirdirmadim kendim düşürmeyi seçtim 3gün boyunca uyguladim karışımı ozellikle zeytinyagin cok midemi bulandirdigini soyleyebilirim daha fazla tuketemedim. bunun dışında eşim evde kendisi limonata hazirladi her gün 1.5 litre de limonata içtim (kabuklu limon portakal ve limon tuzuyla) 1hafta sonra(yani bugün) kontrole gittim zaten son 3gün hiç ağrım kalmadi röntgende taşın görünmediğini söyledi ancak kesinlikle taşı düşürmedim hep kontrollu ciktim idrara . 2hafta sonrasi icin tekrar ultrasonla bakacakmis doktor rontgende taş bazen görünmeye bilir dedi. teşekkür ederim yardiminiz için. çok ağrı çekenler için sıcak su torbasi öneririm sicak gecici olarak rahatlatıyor.:)

  1. muhtemelen erimiz taşınız, geçmiş olsun 🙂
   paylaşımınız da pek çok kişiye yardımcı olacaktır, teşekkür ederim. bir daha yaşamamanızı dilerim. olur da çevreniz de benzer bir sorunu olan olursa iki gün önce yazdığım şekilde oranı değiştirebilirsiniz. bu tüketim kolaylığı sağlar zor durumlarda. bir de tüketmeden hemen önce robottan geçirmek kolaylık sağlıyor yerken deneyimlere bakarsak. bu etkiyi de hızlandırıyor aynı zamanda.
   tekrar geçmiş olsun 🙂

 80. Kozmik bakım Allah razı olsun bundan 2 ay önce sol böbreğimde 4-5 adet taş olduğunu öğrendim en büyüğü 9 mm idi iki ay ağrı kesici ilaçlar ile acıyı geçirmeye çalıştım Mayıs 18 de 9 mm taşın mesaneye düştüğünü öğrendim doktor kanal çapının 8 mm olduğunu taşın ďüşmeyecegini cerrahi müdahele olması gerektiğini söyledi bende müdahale den korktuğum için yaptırmak istemedim sizin kürünüzü gördüm kullanmaya başladım 4. Gün aksami 9 mm lik taş düştü herkes bana düşme sırasında ağrı acı ve yanma olacağı söyledi ama ben hiçbirşey yaşamadım takip etmese düştüğünü bile hissetmedim şimdi DİĞER taşlar için küre devam ediyorum ÇOK TEŞEKKÜRLER

  1. faydalı oluyorsa ne mutlu bana, dularınız için ben teşekkür ederim asıl haydar bey. diğer taşlar küçükse erimiş bile olabilir bu süreçte. fakat yine de takip edin, kontrolünüzü yaptırın.
   sonuç hakkında bilgi verdiğiniz için herkes adına çok teşekkür ederim.
   diğer taşlarla ilgili olarak en kısa zamanda iyi haberinizi almayı dilerim.

  1. merhaba,
   geç yanıtladım, kusura bakmayın. yorumları incelediyseniz 2. günde de düşüren var 4. günde de. kullanmaya başlandığında ağrının kesildiğini bildiren yorumlarda var.
   taşlar çok küçük, uzun süreceğini düşünmüyorum. yine de yukarıdaki yorumlarda bahsettiğimiz gibi tüketmeden önce robottan geçirin ki daha da hızlansın sonuç.
   acil şifa dilerim..

 81. Bende tasvar yaz aylarindan dolayi mi bilmem bir haftadir hafif hafif bulanti var bu kuru uygulasam oruca bi zarari olur mu kusarmayim acaba

  1. sevgili suskun, zararı olmaz fakat yemeden önce robottan geçirin ki daha rahat olsun. doğranmış halde biraz zorlayabilir, evet.

 82. Merhab bende yaklasik on gundur dusurmeye calisiyorum denemedigim sey kalmadi. Dun internette gezerken paylastiklarinizi gordum ve gece hemen hazirladim bu sabah koca bir kavanozu yedim zorla da olsa. Fakat once parca parca beklesin sonra robottan geciniz demisiniz de ben robottan gecip dolaba koydum fark yoktur heralde

  1. merhaba sevgili elif,
   orijinal tarifin dışına çıkarken pek emin olamıyoruz sonuç konusunda. zararı olmaz herhalde. sonuç konusunda bizi bilgilendirirseniz çok seviniriz. en azından bu şekilde kullanımı da aynı etkiyi gösteriyor mu öğrenmiş oluruz.
   acil şifa ve güzel haberle dönmenizi diliyorum 🙂

 83. Merhaba 11 yaşındaki oğlumun sol böbreğinde 3.5 mm sağ üreter kanalındada 3.6 mm taş var. Buradaki yorumları okuduktan sonra kürü hemen hazırladım. Bu iki taş da 3-4 gün içinde düşer mi? Bide ben kürü hazırlarken çekirdeklerini çıkarmamıştım. Sabah çekirdekleri çıkarıp içirsem sorun olurmu?

  1. merhaba erol demirci,
   elbette olur. taş henüz çok küçük, kısa sürede sonuç alacağınızı düşünüyorum.
   sonuçla ilgili bizi de bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.
   acil şifa diliyorum..

  2. Slm benim sol bobregimde 4.5 ml tas var ve dr uca geldini soyledi ilac verdi haftaya cuma kontrolum var ve dusmese ptesine ameliyat olacagimi soyledi. Boyle sey ilk defa basima geliyor korkuyorum dedklerinizi uygulamk istyrum onumde 5 gun var kontrole acil cvp dusermi tas aylarla alakaki bisey yzayrsnz ben nasl yapmaliyim peki.

  3. merhabalar,
   hemen bu gece hazırlayıp yarın sabahtan itibaren kullanmaya başlayın. terazi günlerini tercih ederiz öncelikle fakat sizin durumunuz acil. şanslısınız ki oğlak burcunda olduğumuz bu günler de tedaviyi destekleyici özellikte.
   acil şifa diliyorum..

  1. merhaba yavuz bey,
   yukarıdaki yorumlara dayanarak bir haftanın sonuç için fazlasıyla yeterli olduğunu söyleyebilirim. genellikle 2-4 gün içerisinde düşüyor istisnalar bulunsa da.
   acil şifa dilerim..

 84. Merhaba benim sağ böbrekte 6 mm taş vardı Dr taş kırdırmaya göndermek istedi ben istemedim ve arada 3 ay geçti tekrar kontrole gittim taş büyümüş oruç tutuyorum ağrı yapıyor arada büyüklüğü 9.5 mm olmuş bu söylediğiniz kürü uygularsam düşermi tam olarak tarifi tekrar yazarmısınız sonucunu gördüğüm an burada yazıcam.. Cvp vermeniz uzun sürermiş..

  1. sevgili arzu,
   diğer sayfadaki sorunuzu daha önce gördüm ve orada yanıtladım. ayrıca buradaki son cevaplarımı da incelemeniz faydalı olur.
   acil şifa diliyorum 🙂

  1. İlyas bey,
   karışımı hazırlayıp ertesi gün sahurdan önce kullanın fakat birkaç saatlik açlık gerekir, unutmayın.
   şifa olmasını diliyorum.

 85. Merhaba,
  Öncelikle herkese Allahtan acil şifalar diliyorum.
  Bende ramazana başladığımızdan beri oruç ile birlikte başıma gelen böbrek taşımın olduğunu öğrenmek oldu 4 gündür anlatamıyacağım şiddetli bir sancı ile kendimi hastanede buldum .ve yapılan tahliller ardından 2 böbreğim de de taş saptandı 7-8mm oranında ve doktor ameliyatlı bir durumun olmadığını belirtip ilaç tedavisini uygun gördü bu durumda oruç ta tutamıyorum ve nette araştırmak istedim ve sizin blog çıktı karşıma bu anlatılan mucizevi karışımı Allahını izniyle bende deneyip çıkan sonucu burada paylaşacağım dualarınızı eksik etmeyin .

 86. Merhaba bu tarifin yağsız yöntemi yokmu akşam 12 gibi yedim sahura kalktığım da çok kötü midem bulanıyordu sonra kusmaktan bittim yani oda bünyem yağı kaldırmadı yağsız olsa olmazmı..

  1. bu sonuç için yağ gerekli sevgili arzu fakat bol limonata tüketmeyi deneyin. daha az miktarlarda limon suyu ve biraz yaz karıştırıp deneyebilirsiniz. bu kürü günlük 1-2 yemek kaşığı şeklinde bölerek kullanabilirsiniz. bu gibi uygulamalar yavaş olmakla birlikte zamanla eritir.
   şifa dilerim..

 87. Merhaba benim sag bobrekte 8mmtas oldugunu bundan bir ay once ogrendim dr iki ilac ve agri kesici igne verdi bol su icin dedi fakat hic faydasi olmadi fakat sizin kurunuzun degisini yaptim sade limon sutu ve zeytin yag kum halinde biraz dokuldu fakat biraktim simdi yine sancilar basladi bu kurun yaradigini dusunuyorum ve yaptim insallah sonuc alirim

 88. Merhaba sizin tarif ettiginiz kurun bir degisini uyguladim ve sonuc aldim kum seklinde geldi fakat biraktim benim 8 mm tasim simdi sizin tarifinizi uygulayacagim kuru dolaba koydum serin olsun diye malum yaz dogrumu yaptim acaba

  1. bozulmaz emin bey, dışarıda bekletin. eger ramazan dolayısıyla sahuru beklemeniz gerekirse yine serin bir yerde ya da gerekirse dolapta bekletebilirsiniz gün içerisinde.
   iyi haberlerinizi çok kısa sürede almayı dilerim..

 89. Merhaba benim sag böbreğimde biri 7mm ve biri 6mm capinda iki adet tas tesbit edildi sizin önerdiğiniz formülü kullanmayi düşünüyorum kac gun kullanayim ve bununla beraber doktorun yazdığı ilaçları da kullansak sıkıntı olur mu sizce ve bu gece hazirlayip yarin başlayayım mi

  1. merhaba,
   ilaçlarla etkileşime gireceğini sanmıyorum fakat yine de doktorunuza ya da eczacınıza danışın.
   taşlar çok büyük değil, birkaç gün yeterli olur uygulama için. dilediğiniz zaman başlayabilirsiniz elbette, varsa ağrınızı da giderecektir çünkü.
   şifa diliyorum..

  1. yağı tüketmeniz özellikle acısız ve kolay düşürmeniz için önemli sevgili evren. aynı yağ ile yeniden hazırlayıp kullanabilirsiniz. taşınız oldukça küçük, bir iki gün içinde düşecektir.
   şifa dilerim.

  1. İsmail bey çok üzüldüm inanın. oysa pek çok kişiye faydası oldu, yorumlarda da görüyorsunuz. normalde bu süre içerisinde düşmesi gerekirdi. fakat kür sonlandıktan sonra düşürüldüğüne dair örneklerde var. diliyorum sizin için de böyle olur.
   acil şifa diliyorum.

 90. Babamda 8 mm bobrek tasi oldugunu dusuremeyecegini ameliyat olmasi gerektigini soylediler bu kurun faydasi olur mu birde yapilan bu 2 3 limon tek seferdemi yememiz gerekiyor tesekkurler

  1. istisnalar olsa da hemen herkeste faydalı oldu, size de olacağını düşünüyorum. tüketebilirse tek seferde tüketemezse ikiye bölüp kullanabilirsiniz.
   iyi haberlerinizi almayı diliyorum 🙂

 91. Merhaba 19 yaşındayım ve bir hafta önce sol böbreğimde ki 5×2.5 mm taş kanala düştü ve şuan üreterde .
  Bir haftadır ağrım sancımda yok kontrole gittiğimde taş hala oradaydı acaba taşı düşürmek için ne yapabilirim bide bu taşın orda kalmasında bir sorun var mı ne kadar süre orada kalabilir
  Şimdiden teşekkürler. ..

  1. merhaba sevgili volkan,
   taşın orada ne kadar sorunsuz kalabileceği konusunda bir şey söyleyemem fakat yukarıdaki uygulamayı yapmanızı öneririm. sayısı fazla olsa da taşlar çok küçük, çabucak eriyecek ya da düşecektir.
   birkaç gün devam edin. yarım ölçü olarak devam edebilirsiniz, yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
   şifa olsun..

 92. merhaba hocam benım sol bobregımde kucuk bır taş goruldu faakat bunla kalmadı bir büyügüde mesanemdeymıs 9 yad 10 mm buyuklugunde cıkaramam dıye korkuyorum agrıdan duramıyorum faydası olup cıkarırmı formulunuz yoksa taş cokmu buyuk sımdıden yardımınız ıcın teşekkurler.

 93. yorumlarda bahsetmiştik aykut bey, taşı düşecek seviyeye getirene kadar eritiyor zaten kür. yani önce küçültüyor. bir an önce başlamanızı öneririm. yağı biraz azaltıp limonu çoğaltabilirsiniz hazırlarken. birkaç gün devam edin. ayrıca, kullanmaya başlandığında ağrının da yok denecek kadar azaldığını duyuyoruz kullananlardan.
  size de şifa olmasını diliyorum.

 94. Sevgili kozmik, eşim şeker ve tansiyon hastası. ameliyatına 15 gün kala bu yazıyı tesadüfen gördüm ve uyguladım. kesinlikle ağrıları kesici özelliğini gördük ve 4.gün çok büyük bir taş düşürdü. Ameliyat olmaktan kurtuldu. önce Rabbimin izniyle sonra sizin sayenizde Allah razı olsun. Rabbim şifa arayan tüm iyilere acil şifalar versin diliyorum. Burada şunu da söylemeden geçemeyeceğim. çok şiddetli ağrıları olduğu zaman hastaneye gidip ağrı kesici iğne vurduruyorduk. çok zararlı imiş arkadaşlar. Bu kür ü uyguladığımız gün ağrılarında kurtuldu . bugünde kalan taşlar varsa diye Çankırı ya şifalı suyu için gideceğiz. Allah, izin verirse. Sağlıcakla kalın.

  1. merhaba sevgili sultan, çok mutlu oluyorum böyle haberleri alınca 🙂 çok sevindim sizin için de <3
   kalan taşlar varsa onlar da düşebilir ilk taşın ardından. kürü tekrar da edebilirsiniz gerekirse fakat ihtiyaç duyacağınızı sanmıyorum.
   zaman bulursanız yazmak için nasıl kullandığınızı da yazabilirsiniz diğer hastalara örnek olması açısından. her gün takrar mı ettiniz, tek seferde mi tüketti vb gibi?
   deneyiminizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim <3

 95. Ölüyorum sancıdan daha önce bir kere idrar kanallarım dar olduğu için düşüp tıkayan taş ameliyatla alındı şuan 3 tane daha var sabahladım ve o stresle internetten araştırma yaptım düşürmeyi 5 yıldır göze alamadığımdan ağrı çekip duruyodum bütün hayatım böbreğimin ağırmamasına dikkat ederek şekilleniyor yıllardır olur DA bu günü devirebilirsem bu gece yapmaya başlayacağım .. 3 gün sonra doktora bilim sınavım var inşallah o zamana kadar rahatlarım taş boyutlarım küçük zaten size mutlaka bilgi vereceğim

  1. sevgili gizem,
   bir an evvel başladığınızı umuyorum. hemen üstteki yorumları okuduysanız ağrıyı da kestiğini görmüşsünüzdür mutlaka. bu yöntemle düşürmekten korkmayın çünkü tamamen ağrısız gerçekleşiyor. sınav gününüzde de size yardımı olacaktır ağrıyı giderdiği için.
   acil şifa diliyorum ve sınavınızda da başarılar diliyorum <3

 96. üç yorumu yayınlamadım,
  yazan arkadaşlar, sebebi şu: aynı gün içinde bu üç yorumda da aynı sitenin linki vardı. hızlı bir reklam kampanyası yaptılar demek ki. fikrimi sormuşsunuz, yazayım yine de yardımı olsun. ben bu tür sitelere ve ürünlerine güvenmiyorum. yıllardır kaç kez karşılaştık. satış sonrası ortada yoklar. hop, sonra başka isimde bir ürün başka bir internet sitesi. yine de inandıysanız kullanın tabi, kullanmayın diyemem. tabi içeriğine mutlaka bakın, onaylarına mutlaka bakın. bu inceleme sırasında da yukarıdaki tarifi uygulayın. nasılsa evinizdeki basit iki malzeme. muhtemelen siz henüz araştırırken taş bedeninizi terk etmiş olacak 🙂
  acil şifa diliyorum hepinize <3

 97. Merhaba bu karışımı bende hazırladım ama korkularim var annemde ayrıca polikistik böbrek rahatsızlığı da var bunu icmesinde bir sakinca olurmu lütfen cevap yazarmisiniz

  1. merhaba murat bey,
   bilinen bir yan etkisi yok. zaten soframızda kullandığımız iki temel gıda maddesiyle hazırlanıyor.
   acil şifa diliyorum.

 98. Ben iki defa yazmıştım ama yorumları mı göremedim. tekrar yazıyorum. iyi ki Allah sizi karşımıza çıkardı. ve tarifi uyguladım. Eşim için şeker ve tansiyon hastası ameliyatına 10 gün öncesinden iki gün bu kürü uyguladım. Sonuç 4 gün en büyük taşı düşürdü ameliyattan kurtuldu. TAŞI doktora gösterdik hayretler içinde kaldı ameliyata gerek kalmadı Allah sizden razı olsun.

  1. sevgili sultan, yorumlarınız geliyor fakat sayfa sonundaki "daha fazla yükle" kısmına tıklamadığınız için göremiyorsunuz. bu uyarı dikkatinizi çekene kadar bunu da okuyamayacaksınız gibi. ben ve pek çoğumuz güzel haberinizi aldık ve çok mutlu olduk. paylaştığınız için çok teşekkür ederim; benim için büyük mutluluk, hastalar için umut sebebi <3 🙂

 99. Mrb benim cumartesindn beri agrım var.acıllerdeyim serumlar iqneler. Bugun kürünüzü kullandım ama az az.tamamen mümkün deqil.zaten su içsem kusuyorum.sag tarafımda kanalda 6mm taş varmış.doktor lazerle kırdırma önerdi.bes gunum zehir oldu.tatilimi iptal ettim.umarım bayram zehir olmaz.umarım düşer.tek umudum bu. Bise bile yiyemiyorum gunde bes kez kusuyorum

  1. sevgili nur,
   kullanmadan önce robottan geçirin ve hiç bekletmeden tüketin. yağ ve limon çok hızlı ayrılıyor birbirinden ve yutmak zorlaşıyor. ben bir yandan hızlıca karıştırıp bir yandan da tüketmeye çalışmıştım. böyle çok kolay oluyor. böbreğinizdeki taş örneklerle kıyasladığımda çok küçük, eminim kısa sürede sonuç alacaksınız. acil şifa diliyorum <3

 100. mesaneye dusmek uzere mesane girisinde 5ve 5.4 mm tas icin bu kuru uygulamak mumkun mu. bu kur tas mesaneye dusunce etki eder mi bobrekten ayrildigi icin?

 101. Merhaba.Benimde sol böbrekte 18 mmlik bir taş var ve böbreği genişletmiş durumda.Ameliyat olmak istemiyorum kürünüz ilgimi çekti fakat limondan dolayı mideye zarar gelmesinden korkuyorum bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim..

  1. merhaba sevgili müjde,
   ben de bir süre kullandım bu karışımı. yağ ile birleştiğinde tek başına gösterdiği rahatsız edici etkiyi göstermiyor.
   ancak böbreğinizdeki taş oldukça büyük. kesin olmamakla birlikte normalden uzun sürebilir düşmesi. bu nedenle kullanım şeklini biraz değiştirmeniz iyi olabilir. günlük yarım su bardağı yağ – 2 limon olarak tüketebilirsiniz. bardağı ve limonları küçük seçebilirsiniz.
   bir hafta kadar devam edin fakat yine de her gün kontrol edin. daha erken de düşebilir.
   acil şifa diliyorum <3

  1. taner bey,
   istisnai durumlar her zaman vardır, demek ki sizin için bir çözüm olmadı. belki de taşın yapısı farklıdır. başka bir yol deneyebilirsiniz. ya da ay takvimine uygun günlerde arada bir uygulama yapabilirsiniz.
   acil şifa diliyorum.

 102. sevgili İbrahim,
  yorumunuz arada bir yerde sanıyorum bulamadım, buraya yazıyorum.
  bu yöntemi uygulayın mutlaka. fakat öncesinde son yorumdan başlayarak geriye doğru yorumları okuyun. (sadece benim yanıtlarımı okusanız da olur.) daha kolay tüketim ve daha hızlı etki şeklinden bahsetmiştik.
  acil şifa diliyorum.

 103. Merhabalar 37 yaşındayım ve sol ureter alt kısımda mesaneye düşmek üzere plan 15 mm büyüklüğünde taşım mevcut ve şimdilik böbreğime her hangibir sıkıntı vermediğini doktor hayret ederek söyledi. Bu aşamaya gelene kadar 2 yok içersinde 4-5kez şancı çektim en sonuncusu geçen yıl ramazan sonrasiydi. Yani böbrek çıkışı idi tahminin. Bu süre zarfında 5-6 kerede Ekşina balığın daki taş kürünü kullandım. 5 ay önce kırdırma ıslemide sonuç vermedi. Son gittiğim doktorda açık ameliyat ile alabileceğini söyledi. Ameliyat taraftari değilim.Sizce nasil bir yol izleyeyim. Bugün sizin kürünüzü kullanmaya başlayacağım. Şimdiden ilginize teşekkürler

  1. Bu yönteminizi de okudum fakat taşlık zarı teğmin etmede sıkıntı yaşıyorum. Taşlık var ama zar onun üzerinde mi değil mi bilmiyorum. Var ise tam olarak neresi bilmiyorum. Devamlı alışveriş yaptım kasapta bilmiyor.(tavuk firmalarını yanında aradı onlarda bilmiyor). Bulabilseydim iki yöntemide beraber kullanacaktım. Ben istanbuldayım tavsiyeniz varsa sevinirim. Tekrar çok teşekkürler…

  2. yasin bey,
   kasaptaki taşlık temizlenmiş yani zarı alınmış halde. bu taşlığı nereden temin ediyorsa orayı aramalı alışveriş yaptığınız yer. çünkü orada bu temizleme işlemi yapılıyor ve söz konusu zarlar çöpe atılıyor. satış noktasına pişmeye hazır halde geliyor. sadece bir yere sormayın. nerede tavuk ve sakatat satan yer gözünüze çarparsa girip sorun.
   şifa diliyorum, umarım gerek kalmaz 🙂

 104. Merhaba sitenizi tesadüfen keşfettim, çok faydalı bilgiler paylaştığınızı gördüm,size teşekkür ederim bunun için,bundan sonra sıkı takipçiniz olacağım 🙂 bu konu ile ilgili sormak istediğim her gün 1 bardak zeytin yağı benim gibi kolesterolü olanlar için sakıncalı olmaz mı

  1. merhaba sevgili g.güneş, hoş geldiniz 🙂
   zeytinyağının böyle bir etkisi olmadığı açıklanıyor. fakat yine de sizi endişelendiriyorsa yarım ya da üçte bir ölçüyle hazırlayın. zaten çok uzun sürmüyor sonuç almak. 21 ekimde başlarsanız daha da iyi olabilir.
   acil şifa diliyorum <3

 105. sevgili lawyer,
  deneyiminizi ve bu güzel bilgiyi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. paylaşımınızı yönetim panelinde görüp okudum ve yayınladım ancak burada bulamadım. sanıyorum eski yorumların arasına yazdınız. çok fazla yorum olduğu için de gözümden kaçıyor olmalı.
  siz de bir kontrol edin yazdığınız yeri lütfen, görünüyor mu?
  sevgiler <3

 106. Merhaba kozmik bakim 3mm böbregimde 6mm kanalda 2 adet tasim bulunuyor.ciddi gögus ve karin agrisi yasiyorum.doktor kanaldaki tastan kaynaklandigini soyledi tarifini yapmis oldugunuz karisimi simdi hemen hazirliyorum umarim te zamanda şifa bulurum zira 10 gundur agri icinde kivraniyorum.sonucu size tekrar bildirecegim.

  1. merhaba, geçmiş olsun.
   taşların küçük olması iyileşme açısından büyük avantaj. iki gündür uyguladığınızı anlıyorum. inşallah en kısa zamanda iyi haberlerinizi alırız. belki de düşmeden erirler küçük oldukları için.
   acil şifa diliyorum.

 107. Merhaba kozmik bakım ben 32 haftalık hamileyim gittiğim üroloji doktoru sağ böbreğimde en az 3 sol böbreğimde 1 tane 6mm taş olduğunu söyledi bu kürü yapmamin bana yada bebedime bir zararı olur mu acaba doğuma kadar düşürmek istiyorum

  1. merhaba,
   bu uygulayabileceğiniz en doğal kür. fakat hamilelik de kendi başına bir durum.
   yukarı da bahsettiğim bir uygulama daha var, görmüşsünüzdür mutlaka. dilerseniz bu iki uygulamayı da doktorunuzla konuşun. izin verirse zaman kaybetmeden birine başlayın. limonla hazırlananı bu kadar yoğun kullanmasanız da olur. hemen alttaki yoruma yazdığım şekilde de sorabilirsiniz doktorunuza.
   acil şifa diliyorum <3

 108. Merhaba kozmik bakım 3 mm sol böbreğimde bi taşım var bir bardak yağa 3 limon katarak tarif ettiğiniz şekilde tüketim fakat ilk günde ishal e neden oldu sizce ne yapmalıyım nasıl devam etmeliyim

  1. dilerseniz ara verin düzelene kadar. ya da karışımın üçte biri kadarını hazırlayın akşamları. 1,5 limon ve yaklaşık 1 çay bardağı yağ gibi.. böyle az miktarda kullanırsanız yan etkisi azaları diye tahmin ediyorum. zaten taşınız da oldukça küçük. yeterli olacaktır bu şekli de muhtemelen.
   acil şifa diliyorum.

 109. Sol böbrekte 4 mm, sağ böbrekte 6 mm taş varmış. İlk ağrılar başladığında dişimi sıktım dayandım. 5-6 saat sonra geçti. Gecenin bir yarısı tekrar dayanılmaz bir şekilde başladı. Üşüttüğümü falan düşünüyordum. Durumu acil serviste öğrendim. 45 yaşındayım böyle bir şey başıma gelmemişti. Bir hafta iğne ve ilaçla geçtiği halde değişen birşey olmadı. Sonra sizin siteyi buldum. Limonu severim, zeytinyağına bayılırım. Hemen küre başladım. Sancıyı azaltmadı, onu ağrıkesici ile hallettim. Şunu söyleyim ki önce ağrıyı kesin, yoksa kürü yerken mide bulantısı iyice azar. Neyse sadede gelelim, 4. gün taşlar yalan olmuş. 🙂 Ne ağrı kaldı ne sancı. Hastaneye gittim, doktor ultrasonda taşları göremeyince şaşırdı. Ben de şaşırdım. Çünkü taşların düştüğünü hiç hissetmedim. Belkide taşlar erimiştir, bilmiyorum. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim, soru sormayı bırakın ve uygulayın. Ben 3 limon ve 1 su bardağı zeytinyağı ile geceden hazırlayıp balkona koydum. Sabah kahvaltıdan 1 saat önce de yedim. Blendırdan falan geçirmedim. Ama tahminim Blendırdan geçirirseniz çok daha rahat içebilirsiniz. Sevgili Kozmik kardeşim, Allah senden razı olsun. Allah'a emanet olun.

  1. çok mutlu oldum mesajınızı okuyunca 🙂 geçmiş olsun diyelim.
   ağrı sırasında tüketirken mide bulantısı yapması konusunda çok haklı olabilirsiniz. bazı hastaların midesinin kabul etmemesinin nedeni bu olsa gerek. ben de taşların eridiği kanaatindeyim, zaten oldukça küçüklermiş. ve yine dediğiniz gibi blenderdan geçirildiğinde daha kolay tüketildiğini ve daha hızlı sonuç alındığını gelen yorumlarda destekliyor. çok bilinçli, farkındalığı yüksek bir hasta olduğunuzu hissettim yazdıklarınızı okurken.
   bu son olsun, bir daha ihtiyaç duymayın dilerim.
   güzel dilekleriniz, dualrınız için ayrıca teşekkür ediyorum, sağ olun 🙂

 110. Mrb. Bu yazıyı yeni okudum. Ben 8 gündür sabahları aç karın ile bir su bardağına limon sıkıp 2 yemek kaşığı zeytin yağı döküp karıştırıp içiyorum. Bunun faydası olmazmı. Deneyenler düşürmüş. Ama brn 8 gündür kullanıyorum ve büğün son. Düşmedi yada hissetmedim

  1. merhaba,
   yukarıda benzer bir uygulamaya dair olumlu sonuç bildirilmişti. bu nedenle uygulanabilir diyebiliriz. sizdeki taşların eriyerek düşmüş olma ihtimali de var, mutlaka kontrol ettirin.

  1. selam,
   evet uygundur. yukarıda, yorumlar arasında bir örneği de var hatta. günlük hazırlamanızı öneririm. ayrıca yarım ölçü ya da üçte bir gibi hazırlayabilirsiniz yaşı küçük olduğu için. vermeden önce mutlaka robottan geçirin, tüketimi kolaylaşsın.
   acil şifa diliyorum.

  1. daha büyüklerinde de faydalı oldu Abdullah bey. fakat zaman vermem mümkün değil maalesef. bir haftada düşen de oldu, 4 günde düşen de, 2günde düşen de. hatta bakın alttaki habere göre 1 günde de düşebiliyor. taşın büyüklüğüne ve yapısına göre değişebilir. ayrıca ay takvimini dikkate alarak uygulamak da etkiler.
   şifa diliyorum.

  1. çok sevindim, geçmiş olsun 🙂 fırsatınız olursa bu yorumunuzun altına taşınızın büyüklüğünü de yazarsanız çok faydalı olur. merak edilecektir az miktarla çok hızlı sonuç aldığınız için. bir de sıradan bir günde mi uyguladınız yoksa ay takvimine göre mi? önceki yorumlarınıza baktım bilgi için fakat göremedim.

 111. Teşekkürler 1 haftada faydasını gördük tam tarifine uygun kulanamasakta yararlı oldu
  8 yaşındaki oğluna 2.5 sne önce taş fark ettik her iki böbrekte 6 ila 9 mm arası 10 adet taş vardı iki tanesini kırdırdık 2 sn dır sürekli doktorlara gidip geliyoruz (Sadi konuk haseki bezmi alem hastaneleri )6 ayda gittiğim doktor bana zytin yağı limon onermişi ölçü ile alakalı bir şey söylemedi onu sağolsun kozmik yardımcı oldu hamdolsun iki haftada böbrekler temiz 1 ay sonra tekrar kontrol var inşallah yeni oluşum yoktur resim paylaşılmıyor yok taş ları atardım teşekkürler kozmik
  YUNUS GENÇ

   1. Bir haftadır acildeyim iğne serum.2bobrektete var taş uygulamak istiyorum.sabah AC karnına hepsini tuketmekmi gerekiyordu kavanozun

 112. Merhaba arkadaşlar benimde böbreğimde 7ay önce 8.5mm boyunda kalsiyum oksalat taşı vardı ultrasyonda çıktı. Bana doktorlar bu taş düşmez dediler 5 mm'nin altındaki taşların düşcegini söylediler benimkinin ise ameliyatla Parçalanması gerektiğini söylediler. Benim annem zamanında bir yerden duymuş düşüren bir arkadaşı tavsiye etmiş ama onunki biraz kozmik bakım arkadaşımizinkinden biraz farklı uzatmak istemiyorum tarifi verim: bir çay bardağının yarısını hakiki zeytinyağı yarısını ise limon koyarak hazirliyosunuz icmeden önce karıştırıp için günde bir kere sabahları aç karına kahvaltıdan 1-2 saat önce iciceksiniz yanlız bunu ayazda beklet yok karanlikta beklet diye bişe yok hergün taze yapicaksiniz ben bu yöntemle taşımı düşürdüm ve taşım 5.5mm ye kadar eriterek acısiz sancisiz bir şekilde düşürdüm limon taşı eritiyor ve yağ ise yumuşatıp kolay düşmesini sağlıyor bende inanmiyordum bu yorumlari okudum kimse geri dönüş yapmamış denilmiş ben uyguladim ve şiddetle tavsiye ediyorum Allahım yardımcıniz olsun şifalar diliyorum bütün herkese

  1. merhaba sevgili hande, geçmiş olsun.
   deneyiminizi paylaştığınız için tüm okurlar adına teşekkür ederim. muhakkak ki bu bilgi de birçok kişinin sorununa çözüm olacaktır.
   sevgiler <3

 113. Yazınızı yeni okudum yarın dan itibaren başlamayı düşünüyorum ama bir aylık hamileyim zaten aşırı bulantim war ama yine de denemeye değer.hamilelerde bu kürü uygulayabilir mi?

 114. Merhaba ben bu kürü dün gece hazırladım ama bu sabah yiyemedim, buzdolabında bekletip yarın sabah tüketsem bir şey olur mu acaba? Bir de tek seferde değil de 3 günde tüketsem?, midem bulanıyo çünkü;(

 115. Merhaba kozmik bakım, benim 6 mm taşım var idrar yolu kanalına girmiş tomografide öyle çıktı. Önceki gece hazırlayıp dün sabah biraz tükettim karışımı akşam eve gelirken de yürüyerek geldim sanırım biraz daha aşağıya düştü çok sancı çektim ama taş düşmedi. Bugün 2. Günüm tükettim karışımdan bi miktar hepsini tüketemiyorum ama dişlerim kamaştı ve mide bulantısı yaşadım. Bu arada ben robotta çekip tüketiyorum. Dilerim en kısa zamanda ağrısız sızısız bir şekilde düşürebilirim. Teşekkürler kür için.

 116. merhaba,
  bu kürü yapacağım üreterin en alt ucunda bulunan taşım için ancak
  mevsim bahar olduğu için gece ayaz yok, bu durumda nasıl ve nerede bekletmeliyim karışımı
  şimdiden teşekkür ederim.

 117. Sevgili kozmik bakım, 7 mm bir taşım olduğunu öğrendim. Hareket etmiyor ama doktor kıralım bol su iç düşsün diyor. Bende bunu duyunca hemen böbrek taşı kürünü uygulamaya başladım. Sorum şu ben 1 limonun tamamını yiyemedim kürü yarım çay bardağı zeytinyağı ve yarım limon olarak yapıyorum. Geç de olsa etki eder mi bu şekilde?

 118. Merhaba. Bende de küçük küçük bir sürü taş vardı. Bu kürü uyguladım. Ve tomografi çekildim. Hepsi erimiş çok teşekkürler Kozmik bakım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close