BAKIM TAKVİMİ

Ay Takvimine Göre Saç Boyama ve Kına Takvimi | Mayıs 2019

Ay Takvimine Göre Saç Boyama Nedir, Ne Zaman Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Ay takvimine göre saç boyama deneyimi olmayan arkadaşlarımız için, ilk takvimimize bazı açıklamalar ve zamanlamanın sonucu nasıl etkilediğini gösteren bir fotoğraf eklemiştim. Dilerseniz Mayıs 2019 takviminden önce BURADAN görebilirsiniz.

Mayıs ayında Ay takvimine göre saç boyama işlemi yaparken de önceki aylarda olduğu gibi kimyasal saç boyası ve kına için farklı günleri kullanacağız. Bunun nedeni boyanın kimyasal, kınanın bitkisel oluşu.

Saç köklerini kimyasallardan korumamız gerektiğinden (saç telinde incelme, saç dökülmesi ve saçta erken beyazlama gibi sorunlara karşı) boyada biraz kısıtlanıyorduk. Buna rağmen ayda iki üç kez boyama fırsatımız oluyor.

Ay Takvimine Göre Saç Boyama Neden Önemlidir, Faydası Nedir?

Ay Takvimine göre saç boyama yaptığınızda öncelikle kaliteli bir renk elde edersiniz. (İlk paragrafta verdiğim bağlantıya giderek örneğini görebilirsiniz.) Yani katalogdaki rengi elde edersiniz. Ayrıca rengin birkaç yıkamada akması gibi bir sorun yaşanmaz. Aynı kalite kına için de geçerlidir. Yanı sıra saç kökleri beslenir ve güçlenir.

Burcuma göre mi takip etmeliyim?

Hayır. Burada bahsi geçen burçlar bizim burcumuz değil, Ay’ın o tarihlerde içinden geçtiği burçlar. Daha iyi anlamak için, Ay’ın burcu gibi düşünebiliriz. Bu dönemlerin her birini ayrı bir seçenek olarak düşünmemiz de işimizi kolaylaştırır. Yani biz burcumuzu hiç bilmiyor olsak bile önemi yok, zaten burcumuzu kullanmıyoruz. Aşağıdaki dönemlerden (seçeneklerden) herhangi birini kullanabiliriz. Her zaman aynı seçeneği takip etmemiz de gerekmez (bu husus sadece saç kesiminde önemli). Boya ve kına konusunda uygunluğuna dikkat etmemiz yeterli. Seçeneklere baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Regl döneminde saç boyanır mı?

Hayır. Regl döneminde bedenimiz alerjik reaksiyonlara çok açıktır. Özellikle kimyasallara karşı hassas bir yapımız varsa sonuçları çok kötü olabilir. Zaten salgılanan hormonlar nedeniyle saç boyayı tam olarak bünyesine almaz. İlk yıkamada ya da birkaç yıkamada akar. Dolayısıyla bu günlerde saç boyamamak gerekir. Kına için de aynı şey geçerlidir. Tamemen doğal olduğu için, kalitesinden ve hijyenik olduğundan eminseniz renk kalitesini deneyebilirsiniz fakat açıktan aldığınız kınalar için bunu da önermiyorum. Hint kınalarını kimyasal madde barındırdıkları için doğal kına gibi düşünmemek gerekir tabi.

Mayıs 2019 Ay Takvimine Göre Saç Boyama takvimimiz aşağıdaki gibi:

Mayıs Ayı Koç Burcu Günleri                                                                                                

01 Mayıs 2019 14.25’ten 03 Mayıs 2019 10.42’ye kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için ideal.

Boya markaları ile ilgili deneyimlerimizi paylaştığımız sohbetlerimiz olmuştu ve kuaför arkadaşlarımız da önemli tüyolar vermişti bizlere, ihtiyaç duyarsanız bakabilirsiniz buradan 👉 En İyi Saç Boyası Hangisi?

Mayıs Ayı Boğa Burcu Günleri

04 Mayıs 2019 00.21’den 05 Mayıs 2019 17.10’a kadar devam eden bu günler sadece kına için uygun, kimyasal boya yapılmamalı.

Mayıs Ayı Aslan Burcu Günleri

10 Mayıs 2019 17.15’ten 12 Mayıs 2019 14.21’e kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için ideal.

Mayıs Ayı Başak Burcu Günleri

12 Mayıs 2019 20.27’den 14 Mayıs 2019 19.15’e kadar devam eden bu günler sadece kına için uygun, kimyasal boya yapılmamalı.

Mayıs Ayı Oğlak Burcu Günleri

21 Mayıs 2019 11.59’dan 23 Mayıs 2019 05.53’e kadar devam eden bu sadece kına için uygun, kimyasal boya yapılmamalı. Oğlak günleri cildimizi yönettiğinden, bu günlerde uygulanan kına saç derimizin bakımını da üstlenir.

Mayıs Ayı Koç Burcu Günleri                                                                                                

28 Mayıs 2019 22.37’den 30 Mayıs 2019 17.02’ye kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için ideal.

Mayıs Ayı Boğa Burcu Günleri

31 Mayıs 2019 08.47’den 02 Haziran 2019 00.47’ye kadar devam eden bu günler sadece kına için uygun, kimyasal boya yapılmamalı.

👉 Özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Diğer takvimler için kısa yollar ekledim. 👇 İstediğiniz takvime gitmek için dokunmanız yeterli.

Tüm yılın Yeni Ay ve Dolunay Takvimi                    Tüm yılın Ay Takvimi                        Aylık Takvimler

Saç Kesim Takvimi                 Kaş Bakım Takvimi                Epilasyon Takvimi

Detoks Takvimi                       Arınma ve Diyet Takvimi                   Hacamat Takvimi

Hatırlatmalar yapmam hoşunuza gider, işinizi kolaylaştırsa FacebookTwitter ve İnstagram hesaplarım bunlar.

Güle güle kullanalım, faydalı olsun 🍀 🙂

Önümüzdeki ayın ilk günü, yeni takvimde görüşmek üzere 💚

 

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close