BAKIM TAKVİMİ

Ay Takvimine Göre Kaş Bakım Takvimi / Kasım 2017

Ay Takvimine Göre Kaş Bakımı Nedir, Ne Zaman Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Çıkmayan kaşlar için ne yapılmalı?

Çıkmayan kaş için ne yapılmalı ve kaç küsmesi nedir sorularına, ilk verdiğim kaş bakım takvimi içerisinde değinmiştim. Dilerseniz Kasım ayının uygun günlerine baktıktan sonra oradaki bilgilere de bakın ki mutlaka bakmanızı öneririm ben. Aynı yazımda kaş neden küser ve küsen kaş nasıl yeniden çıkar, çıkmayan kaşlar için ne yapılmalı gibi soruların yanıtını da konuşmuştuk. Bu nedenle doğrudan Kasım ayının kaş bakım takvimine geçeceğim. Fakat hatırlamak isterseniz ya da Kasım ayında da bu bilgilere ihtiyaç duyarsanız BURADAN inceleyebilirsiniz yeniden. Kirpik bakımı yapmak isterseniz veya denenmiş ve etkili bir kirpik uzatma yöntemi arıyorsanız ona da aynı yerden ulaşabilirsiniz.

Kasım 2017 ay takvimine göre kaş bakım takvimini görecek olursak:

Kasım Ayı Koç Günleri

01 Kasım 2017 10.42’den 03 Kasım 2017 06.02’ye kadar devam edecek zaman dilimi küsen kaşları yeniden çıkarmak için ideal zamanlardan biridir. Bunun için kaşları bu zaman diliminde almak gerekir. (İmkanınız varsa 01 Kasım akşam saatlerini kullanmanızı öneririm, yani güneş battıktan sonraki saatleri. Mümkün değilse bu tarihler arasını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.)

Kasım Ayı Aslan Günleri

09 Kasım 2017 16.29’dan 11 Kasım 2017 11.55’e kadar devam edecek olan süreç de yeniden kaş çıkarmak ya da kaşları gürleştirmek için tercih edeceğimiz alım zamanı olmalıdır.

Kasım Ayı Koç Günleri

28 Kasım 2017 20.30’dan 30 Kasım 2017 21.38’e kadar devam edecek zaman dilimi küsen kaşları yeniden çıkarmak için ideal zamanlardan biridir. Bunun için kaşları bu zaman diliminde almak gerekir. (28 Kasım ve 29 Kasım akşam saatleri (güneş battıktan sonra) daha da güzel görünüyor. İmkanınız olursa değerlendirmenizi öneririm. )

Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Kaş Küsmesi Tedavisi / Yeni Kaş Nasıl Çıkar?

Bu iki zaman dilimi sadece küsen kaşları değil yapısal olarak seyrek ve zayıf kaşlar üzerinde de güçlendirici ve gürleştirici etkiye sahiptir; dolayısıyla kaşları belirginleştirir, kalınlaştırarak görünür hale getirir.

Çıkmayan kaşlar için ne yapılmalı? Küsen kaş nasıl çıkar?

Eğer ayda sadece bir kez kaş alabiliyorsanız tercihiniz aslan günlerinden yana olabilir. İki kez kaş almaya ihtiyaç duyuyorsanız hem koç hem aslan günlerini mutlaka değerlendirmelisiniz.

İstediğiniz sonucu alana kadar bu günlerin dışında kaş almamanız gerekir. Çünkü daha önceki gibi zamanlamanız yanlış olursa bu sizi başa döndürür ya da var olan kaşlarda yeni küsmelere neden olur.

Bu takvimi kullanırken ilk yazımda bahsettiğim yağ ve bitkisel yöntemlerle bakım yapmak tedavi sürecini hızlandırıp çok daha etkili sonuçlar almayı sağlar. Takvim tek başına yeterlidir fakat hiçbirimiz daha fazlasına ve daha hızlısına hayır demeyiz. Bu nedenle kaş bakım takvimine uygun günlerde kaş alımı yaparken destekleyici bakımlara da yer vermeyi öneririm.

Yukarıdaki uygulamalar erkeklerde görülen kaş küsmesinde de aynı şekilde etkilidir. Aynı şekilde kaş bakım takvimini takip ederek kaşlarını alabilir; yağlar ve çeşitli bitkisel yöntemlerle bakım yapabilirler.

Sevgiyle ve güzel kalalım!

Şifa olsun 🙂

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close