BAKIM TAKVİMİ

Ay Takvimine Göre Kaş Bakım Takvimi / Ağustos 2017

Çıkmayan kaşlar için ne yapılmalı?

Çıkmayan kaşlar için ne yapılmalı ve kaç küsmesi nedir sorularına, ilk verdiğim kaş bakım takvimi içerisinde değinmiştim. Aynı yazımda kaş neden küser ve küsen kaş nasıl yeniden çıkar gibi soruların yanıtını da konuşmuştuk. Bu nedenle doğrudan bu ayın kaş bakım takvimine geçeceğim. Fakat hatırlamak isterseniz ya da ihtiyaç duyarsanız BURADAN inceleyebilirsiniz yeniden. Kirpik bakımı yapmak isterseniz veya denenmiş ve etkili bir kirpik uzatma yöntemi arıyorsanız ona da aynı yerden ulaşabilirsiniz.

 

Ağustos 2017 ay takvimine göre kaş bakım takvimini görecek olursak:

Ağustos Ayı Koç Günleri

11 Ağustos 2017 09.21’den 13 Ağustos 2017 11.00’e kadar devam edecek zaman dilimi küsen kaşları yeniden çıkarmak için ideal zamanlardan biridir. Bunun için kaşları bu zaman diliminde almak gerekir. (son saatlere bırakmak daha iyi olabilir.)

Ağustos Ayı Aslan Günleri

19 Ağustos 2017 21.54’ten 20 Ağustos 2017 19.54’e kadar devam edecek olan süreç de kaşları gürleştirmek için tercih edeceğimiz alım zamanı olmalıdır. (Zamanımız çok kısa, 20 ağustos ikindi saatlerine kadar değerlendirebiliriz.)

Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Kaş Küsmesi Tedavisi/Yeni Kaş Nasıl Çıkar?

Bu iki zaman dilimi sadece küsen kaşları değil yapısal olarak seyrek ve zayıf kaşlar üzerinde de güçlendirici ve gürleştirici etkiye sahiptir; dolayısıyla kaşları belirginleştirir, kalınlaştırarak görünür hale getirir.

Küsen Kaş Nasıl Çıkar, Çıkmayan Kaşlar İçin Ne Yapılmalı?

Eğer ayda sadece bir kez kaş alabiliyorsanız tercihiniz aslan günlerinden yana olabilir. İki kez kaş almaya ihtiyaç duyuyorsanız hem koç hem aslan günlerini mutlaka değerlendirmelisiniz.

İstediğiniz sonucu alana kadar bu günlerin dışında kaş almamanız gerekir. Çünkü daha önceki gibi zamanlamanız yanlış olursa bu sizi başa döndürür ya da var olan kaşlarda yeni küsmelere neden olur.

Bu takvimi kullanırken ilk yazımda bahsettiğim yağ ve bitkisel yöntemlerle bakım yapmak tedavi sürecini hızlandırıp çok daha etkili sonuçlar almayı sağlar. Takvim tek başına yeterlidir fakat hiçbirimiz daha fazlasına ve daha hızlısına hayır demeyiz. Bu nedenle kaş bakım takvimine uygun günlerde kaş alımı yaparken destekleyici bakımlara da yer vermeyi öneririm.

Yukarıdaki uygulamalar erkeklerde görülen kaş küsmesinde de aynı şekilde etkilidir. Aynı şekilde kaş bakım takvimini takip ederek kaşlarını alabilir; yağlar ve çeşitli bitkisel yöntemlerle bakım yapabilirler.

Sevgiyle ve güzel kalalım!

Şifa olsun..

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close