CİLT BAKIMIGÜZELLİK

Pişmanlıklarınıza Kalıcı Dövme Sildirme ile Veda Edebilirsiniz

Kalıcı dövme sildirme ile eskilere veda etme vakti

Büyük bir heves ile yaptırılan rengarenk dövmeler artık sizin için sildirilmesi gereken bir hataysa o zaman hiç dert etmeyin. Çünkü farklı ve kalıcı dövme sildirme metodları sayesinde bedeniniz ve cildinizin eskiden göründüğü gibi görünmesini sağlamak mümkün. Peki ama nasıl?

Kalıcı dövme sildirme için kullanılan yöntemler neler? Kalıcı olarak dövmelerden kurtulmak mümkün mü? Dövme sildirmenin yan etkileri var mıdır? Siz de bu soruları merak ediyorsanız bizi takip edin.kalıcı dövme sildirme

Yeni bir yöntem mi?

Lazer ile dövme sildirme işlemi aslına bakarsanız oldukça eski bir geçmişe sahip olmasının yanında asıl popülerliğini 1980’li senelerin son döneminde kazanmıştır. Bu tarihe kadar dövmelerden kurtulmak oldukça ağrılı, travmatik ve genelde izi kalan şekillerde olmaktaydı. Elbette günümüz şartlarında bu durum oldukça değişti ve gelişti.

Kullanılan yöntemler neler?

Dermabrazyon adı verilen kalıcı dövme silme işlemi derinin üst ve de orta katmanlarının kazınması ile yapılır. Kryocerrahi farklı alanlardan aşina olduğumuz bir yöntem olmakla birlikte belli bir deri bölgesinin dondurularak tahrip edilmesi anlamına gelir. Bir diğer kalıcı dövme silme yöntemi olan exizyon ise basitçe dövmenin bulunduğu derinin bistüri ile kazınması ve yaranın dikilmesidir. Bazı durumlarda exizyon sonrasında vücudun başka bölgesinden alınan bir deri parçasının nakli de yapılabilir.

Peki ya lazerle dövme sildirme?

Dövme sildirmek için günümüzde en yaygın yöntem olan lazer, bu konuda en düşük risk içermesi ile ön plana çıkmaktadır. Lazerle kalıcı dövme sildirme işlemi kansız, minimum yan etkili ve bu nedenle de çağdaş tıpta en çok tercih edilen yöntemdir. Kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak krem kullanması gerekebileceği gibi, bu yöntem genelde acısız olması ile de bilinir.

kalıcı dövme sildirme

 

Yukarıda bahsedilen metodlar dövme silme amacıyla hala kullanılıyor olsa da, lazerle dövme silme; kansız tedavi imkanı vermesi, düşük risk içermesi, etkin sonuçları ve minimum düzeydeki yan etkileri ile günümüzde en yaygın kullanılan metod haline gelmiştir. Her tedavi prosedürü hastaya özel planlanır ve lazerle dövme tedavisi tek seansta istenen sonucu verebileceği gibi tekrarlayan seanslar da gerekli olabilir. Lazerle dövme tedavisi çok ağrılı değildir, zaman zaman anestezik krem kullanılabileceği gibi, kişinin ağrı eşiğine ve toleransına göre ihtiyaç olmayabilir.

Bebek Beslenmesi Hakkında Aklınızda Soru İşareti Kalmasın ile bebek beslenmesi hakkındaki bilgileri öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

 

 

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close