DİYET

Kilo verirken kasları korumak için neler yapmalı?

Kilo verirken kasları korumak mümkün mü? Kilo vermek isteyen hemen herkes yağ kaybına odaklanır ama bunu yaparken kas kütlesi kaybediyor olabileceklerini unuturlar. Yapacağınız yanlış bir diyet, kas kütlesinin azalmasına neden olabilir.

Her gün, ne yapacağımız ve nasıl yapacağımız ile ilgili mesaj bombardımanına tutuluyoruz. Neyin işe yaradığını ve gerçekte neyin sahte ve etkisiz olduğunu anlamaya çalışmak, yıldırıcı olabilir. İnsanların hemen hepsi kilo vermek isterler. Bunu yağ yakarak ve kas kütlesini koruyarak yapmak ise her diyetle mümkün değildir.

Kilo kaybetmek ile yağ kaybetmek aynı şey değildir!Kilo verirken kas kütlesini korumak istiyorsanız, şu önerileri dikkate almalısınız;

Kahvaltıdan Önce Kardiyo

Sabahları yapılan hızlı bir kardiyo en iyisidir. Bu saatlerde yağ depolayan enzimler, kelimenin tam anlamıyla dibe vurur ve bu saatlerde yağ yakma hormonları etkindir. Sabahları 45 dakika kardiyo yapın ve kas kaybetmeden yağ yakın.

Karbonhidratlarla Başa Çıkın

Onlara ihtiyacınız olmadığında karbonhidratları tüketmeyin! Kendinize daha fazla miktarda karbonhidrat vermek için en iyi zaman sabahları yeni uyandığınız saatler ve egzersiz öncesi ve sonralarıdır. Böylece karbonhidratları yağ olarak depolanmayacak kadar kullanıp yakarsınız.

Aç Kalmayın

Aç kaldığınız bir diyette, sürekli yemek yiyeceğiniz anın hayalini kurarsınız. Açlık, insanın doğasında vardır. Kasları korumak ve yağ yakarak kilo vermek için aç kalmayacağınız bir beslenme programı uygulamalısınız.

Yağ ve Karbonhidratları Birlikte Almayın

Kilo verirken kas kütlenizi koruyacak bir diyet yapmak istiyorsanız, büyük miktarda yağ ve karbonhidratları bir arada tüketmeyin.

Balık Yağı Takviyesi Alın

Balık yağları, karbonhidratlara karşı duyarlılığınızı artırır. Uzmanlar, yağ kaybını sağlamak için balık yağı takviyelerini öneriyor. Günlük alınması gereken miktar kadın ve erkeklerde değişiklik göstermektedir!

Uyku Öncesi Protein

Gece atıştırmalıklarının önüne geçmek için yatmadan 1 saat önce yoğurt, süt ya da lor peyniri tüketin, yağ oranı %2 ve daha az olanları tercih edin.

Narenciye Meyveleri

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek, kilo verirken kas kütlesini korumak için portakal ya da greyfurt gibi narenciye meyvelerini tüketin. Bunlar, içerdikleri bileşenler ile yağ yakımını hızlandırırlar. Kivi, mandalina, mango ve çilek de bu gruba giriyor.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close