AY TAKVİMİ

Yengeç Burcunda Diyet, Beslenme, Saglık ve Güzellik

20 Kasım 2013 saat 13:23’ten
23 Kasım  2013 saat 01:55’e kadar Ay Yengeç
Burcunda küçülecek;

Öğle saatlerinde Ay Yengeç Burcunun etkilerini yansıtmaya
başlıyor. Bu zaman zarfında karbonhidratlara karşı isteğimiz artacak.

Bu dönemde, ihtiyacımız olan enerjiyi sağlamak için
karbonhidrat içeren gıdalar ve bol bol su tüketmeliyiz. Bu karbonhidratı tatlılar ve
unlu gıdalar yerine tahıllardan almakta fayda var. Hamur işi ve şekerli gıdalar
ise kesinlikle uzak durmamız gereken karbonhidrat grubu.

Suyun inanılmaz etkilerine buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

Şekerin etkisinin arttığından diyabetlilerin çok dikkatli
davranmaları gereken bir dönem.

 

Adaçayı, ısırgan yaprağı gibi yaprak çayları bu günlerde
daha faydalı olacaktır.

Akciğerler, karaciğer, safrakesesi ve midemiz  diğer günlere oranla daha hassas olacak.
Ülser, bronşit gibi bu organları ilgilendiren rahatsızlıklarınız varsa zarar
verecek şeylerden kaçınmalısınız.

Emziren anneler sütü arttıran gıdaları bu günlerde daha
fazla tüketmeli.

Bu organlar ve göğüsler için destekleyici ve tedavi edici
her şey yapılabilir; sonuç olumlu ve iki kat etkili olacaktır. Meme
büyütme/dikleştirme masajları ve kürleri için mükemmel bir zamandır. Doğal
göğüs büyütme kürüne buradan
ulaşabilirsiniz. Özellikle yarın akşamı bu konuda değerlendirebilirsiniz.

Bu organlarla ilgili ameliyatlarından, acil bir durum söz
konusu değilse  yengeç  günlerinde kesinlikle kaçınılmalıdır.

Related Articles

17 Yorumlar

 1. balık burcu geçtiğimiz günlerdeydi sevgili sargita fakat bu günler tüm burçları etkiler. sadece kendi burcunuzda bakım yapmak gibi bir yanlışlığa düşmeyin. özellikle balık burcunu bakım için tercih etmeyiz. özellikle aslan ve koç burçlarında mutlaka bakım yaparız kozmik bakım ailesi olarak:)

 2. Arkadaşlar, iki gün şehir dışında olacağım. yayınları hazırlayıp programladım, aksamayacak inşallah. yorumlarınız ve sorularınızı ancak döndükten sonra yayınlayabilirim. sevgiler:)

 3. Sevgili Kozmik bakım merhaba.. Ben sizi maalesef yeni keşfettim 🙁 Çok güzel bir site yapmışsınız.. bayıldım..Ellerinize, bilginize sağlık..Ben sitenizde yer alan yazıların tamamını okumaya çalışıyorum. Bir konunun içinden çıkamadım..Ay büyüme fazında yada küçülme fazındayken de ameliyat tavsiye edilmiyor..Doğru zaman ayın hangi hali ? Mesela aralık ayı için estetik amaçlı ameliyatlar için en uygun zamanlr nelerdir acaba?

 4. sevgili sevda hoşgeldiniz, çok teşekkür ederim:)
  ayın büyüme fazı ameliyatlar için uygun değildir çünkü yaraların geç kapanmasına sebep olur. ayrıca enfeksiyon ve kanama riski artar bu dönemde. küçülen ay fazı ameliyatlar için uygundur. yaralar çabucak kapanır, daha az iz kalır, enfeksiyon ve kanama riski oldukça azdır.
  fakat burada şöyle bir detay var; içinde bulunduğumuz burcun temsil ettiği bölgelerin o günlerde ameliat edilmemesi gerekir. (hangi fazda olursak olalım) örneğin balık günleri ayaklarımızdan ameliyat olmamalıyız, küçülen ay fazında olsak bile. ben size aralık 19-20 yi önerebilirim bu konuda. şifa olsun..

 5. sevgili kozmik bakım mı demeli, Lokman hekim mi bilemedim..bukadar kişiye nasıl bir sabırla cevap veriyorsunuz anlamak mümkün deil..Açakgönüllüğünüzün ve sabrınızında bir yolu varsa onu da yazın ltfen..pek çok kişinin ihtiyacı olan şeyler:) arkadaşımla size sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz ..:)

 6. estağfurullah:) asıl ben teşekkür ederim güzel cümleleriniz için. şimdilik cevap vermeye çalışıyorum. fakat ailemiz büyüdükçe sanıyorum daha da zorlaşacak. gerçekten yardıma ihtiyaç duymaya başladım ve çözüm arıyorum son dönemde. bende size ve arkadaşlarınıza sevgimi gönderiyorum.onları da ailemizin bir parçası olmaya davet ediyorum:)

 7. Ailenin büyümesi çok güzel ama sizi bulmuşken kaybetmekte olmaz 🙂 Sevdiklerimle paylaşıyorum bloğunuzu..sadece sevdiklerimle. 🙂 kocaman sevgiler

 8. Ameliyatla ilgili yazınızı okuduk.. Şansızlık ama Aralık için 6 sına alabildik. Sizin büyüme fazına almayın dediğiniz zamana denk gelmiş oluyor. İçimiz çok huzursuz oldu..çok mu kötü bir tarih ? Değiştirmemizi muhakkak tavsiye eder misiz? Zira yüzle ve izle ilgili bir olay 🙁

 9. Astrolojii ile ilgili bilgi kirliliği çok..insan şaşırıyor neyi kaale alacağını.. Ben bulduğum bir iki bilgiyi de paylaşmak ve görüşlerinizi almayı çok isterim..Bazı yerlerde büyüyen ay fazında ameliyatlardan kaçınmak gerektiği belirtilirken, bazı yerlerde;
  Ameliyatlarda ise İlk dördün (Ay-Güneş 90 derece/kare açı) ve Son dördün (Ay-Güneş 90 derece) riskli zamandır. Dolunayda etki biraz daha zayıftır.
  Bir kısım problemler de Ay boşluktayken (Ay’ın açısız kalması) yaşanmaktadır.
  Ameliyatlar için en riskli zaman yeni aydan üç gün önceki zamandır. Bu “çürüyen ay”(Balsamic) dönemi olduğu için komplikasyon, ağır kanama ve acil müdahalelere yol açabilir.

  Örneğin Dolunay, ameliyatlar için iyi değildir. Hilal ise en uygun dönemdir. Yine Ay, Boğa, Akrep, Kova ve Aslan burçlarıyla buluştuğunda daha sağlıklı sonuçlar alınabilir.
  Bilgilerinize

 10. sevda hanım yeni fikirler çok önemli olsalar da bilgi kirlliği de malesef bu yeni fikirlerin arasından çıkar. benim sizlerle paylaştığım bilgiler yüzyıllardır tecrübelerle sabitlenen bilgilerdir. büyüyen ay dönemi ve dolunay günleri kanama ve enfeksiyon riskini arttırır çünkü tüm canlılarda ve sıvılarda artma çoğalma dönemidir, tıpkı okyanusların kabarması, yeryüzündeki sıvıların çoğalması vb. gibi. şimdi bu etkiler dünya varolduğundan bu yana devam ederken biz bu dönemde kanamaların azalmasını bekleyemeyiz. hastane ve emniyet istatistiklerine girmiyorum hiç. benim gazete haberleri üzerinden yaptığım araştırmalara da girmeyeceğim. yeni ay yani hilal döneminde ise bedenimiz çok güçsüzdür ve dolayısıyla ameliyatlar için uygun değildir.bu konu böyle uzar gider. elbette siz bilirsiniz fakat başta da dediğim gibi bilgi kirliliğinden şikayetçi iseniz kadim bilgilere güvenmenizi öneririm. ayrıca bu dönemler sadece ayın etkisi açısından olumlu bir etki sağlayabilir. yoksa yanlış bir hastane ya da hekim seçimi gibi şeker hastalığı vb. etkilerle ya da ameliyat sonrası dikkatsiz davranma da ameliyatların iyileşme süreci olumsuz etkilenebilir.sevgiler..

 11. üstteki sorunuz için de bir şey söyleyemiyorum. koşullar o güne olanak sağlıyorsa yani mecburiyet söz konusu ise olabilirsinizde. sonuç olarak bu konuyla tanışmayan binlerce kişi büyüyen ay fazında ameliyat oluyor. ameliyat sonrası kendinize ekstra özen gösterin, huzursuz olmayın, stres sadece olumsuz etkiler getirir. ertelelediğiniz tarihte bambaşka bir şey olur sonuçlar size üzerse bunun hatalı tarihten kaynaklandığını düşünebilirsiniz. bunun sorumluluğu bana ağır gelir sevda hanım. dua edin, allaha güvenin ve hayırlısı ile çıkın ameliyattan. size acil şifa ve ameliyattan mutlu haberlerle dönmenizi diliyorum:)

 12. Herzamnki gibi okadar güzel açıklamışsınız ki, çok teşekkür ederim.. Şifa Allahtan kesinlikle..sizlerde güzel şeylere aracılık ediyorsunuz, emek veriyorsunuz.. gerçekten enerjide veriyorsunuz , bilgisayardan da olsa 🙂 iz kalmasıyla ilgili umarım ters bişeyler olmaz.. güzel dilekleriniz içinde Allah milyon katını size de versin..:) çok sağolun

 13. Bu arada asla ve asla sorumluluk yüklemez size.. Siz bilgilerinizi, fikirlerinizi söylüyorsunuz kararları veren bizleriz.. Dediğiniz gibi bazı şeyleri değiştirmek elimizde olmuyor.. Ben de sadece değerli fikrinizi öğrenmek için sormuştum , belirtmeden edemedim..Bu konulara da vakıf olduğunuz aşikar..Seviyorum seni kozmik bakım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close