BAKIM TAKVİMİ

Epilasyon Takvimi | Mayıs 2018

Hicri Takvime Göre Tüy Almak Nedir, Ne Zaman Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Hicri takvime göre tüy almak ya da Dolunay epilasyonu olarak da bilinen Ay takvimine göre tüy almak tüylerden kurtulmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak Ay’ın bu etkisinden faydalanmak istiyorsak tüyleri kökten alan yöntemler kullanmak gerekir! Tüyleri kökten almayan hiç bir yöntem ne uygulanırsa uygulansın geçici ya da kalıcı bir fayda sağlamayacaktır. Çünkü tüylerin zamanla azalmasını ya da tamamen bitmesini sağlayan en önemli şey tüylerin köklerine müdahale etmektir. Ancak kökler zedelenirse, başka bir ifade ile zarar görürse gücünü yitirir ve giderek zayıflar; hatta yok olur. Böylece başlangıçta zayıflayarak gelişimini daha uzun sürede tamamlayabilen yani daha uzun sürede çıkan tüyler, süreç sonunda kalıcı olarak biter. Dolunay epilasyonu olarak düşünülen ay takvimine göre tüy almak ya da başka bir ifade ile Hicri takvime göre tüy almak ise köklere tam zamanında dokunarak yani güçlenecekleri dönemde onları engelleyerek bu süreci gözle görülür bir şekilde kısaltır.

Ay takvimine göre epilasyon yapmayı tercih edenler için Ay’ın Oğlak ve Boğa burcunda küçüleceği bu günler, Mayıs ayı epilasyon günleridir.

Tüylerinizin alırken kırıldığını düşünüyorsanız muhtemelen kuru bir cildiniz vardır. Bu olumsuz durumu en aza indirmek için iki epilasyon dönemi arasında epilasyon yapacağınız bölgeleri günlük kullandığınız bir nemlendirici ile sık sık nemlendirmelisiniz.

Yöntemi lazer epilasyon ya da iğneli epilasyon randevularınızda da dikkate almanız seans sayısını düşürerek size maddi ve manevi kazanç sağlayacaktır.

Zaman zaman özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvimi son bir kez kontrol etmeniz faydalı olur.

  1. SEÇENEK

04 Mayıs 2018 06.05’den 06 Mayıs 2018 15.45’e kadar olan zaman diliminde etkileri güçlü bir epilasyon yapabilirsiniz.

  1. SEÇENEK

13 Mayıs 2018 22.17’ten 15 Mayıs 2018 13.45’e kadar olan zaman diliminde etkileri güçlü bir epilasyon yapabilirsiniz. “ Özel notlarımı bekleyenler için -14 Mayıs- tarihini düşüyorum buraya   🙂 🍀 “

  1. SEÇENEK

31 Mayıs 2018 13.29’dan 02 Haziran 2018 05.36’ya kadar olan zaman diliminde etkileri güçlü bir epilasyon yapabilirsiniz.

AY İLE YAŞAM, ve PÜF kategorilerinde bu tarihlerde yapabileceklerinizle ilgili başlıkları bulabilirsiniz.

Epilasyon yaptığınız bölgelerde batıklar oluşuyorsa BURADAKİ yöntemi uygulayabilirsiniz.

Önceki aylarda yöntemi uygulayanların yorumları için SİZDEN HABERLER sayfasını ya da İSTENMEYEN TÜYLER kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Tüy sorununuz normalin çok üzerindeyse ya da tüylerinizde sonradan artış olduysa BU YAZIYA göz atmanızı öneririm.

Bunun dışında hormon bozukluğu söz konusu ise çözümünü BURADA ve BURADA bulabilirsiniz.

Diğer takvimlere de bakmanız gerekiyorsa BURADAN çabucak ulaşabilirsiniz.

Hatırlatmam hoşunuza gider, işinizi kolaylaştırsa Facebook, Twitter ve İnstagram hesaplarım bunlar.

En yüksek faydayı görmenizi diliyorum 🍀 🙂

Tags

Related Articles

One Comment

  1. Merhaba
    Bu ay 3 seçenek olmasına çok sevindim
    Ama benim tek seçenek olan aylarla ilgili bi sorum olacak. Acaba tek seçenek olduğunda adet olursak epilasyon yapmalı mıyız, bunun etkisi bize nasıl olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close