GÜZELLİKSAÇ BAKIMI

Saç Kırıklarını Onarmanın Bitkisel Yolları

Saç Kırıkları Neden Oluşur?

  • Kuruluk
  • Stres
  • Isı hasarı ve sert kimyasallar
  • Yetersiz beslenme
  • Hastalık

Yukarıda belirtilenler saç kırıklarının oluşumuna sebep olan en önemli etkenlerdir. Bu etkenlerin oluşumuna yol açan faktörlere dikkat ederek saç kırıklarını önleyebilirsiniz. Saç kırıklarını onarmanın yolları ile mevcut olan saç kırıklarınızı iyileştirebilirsiniz.

Saç Kırıklarını Onarmanın Yolları: 6 Bitkisel Öneri

1. Zeytinyağı Maskesi

Saçınızın uzunluğuna uygun miktarda zeytinyağını nemli saçlarınıza masaj yaparak sürün. 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. İsterseniz zeytinyağına yumurta sarısı ekleyerek de aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Haftada 2-3 kez düzenli uygulamayla saç kırıklarınızın iyileşmesinin yanı sıra saçlarınızdaki kuruluğun son bulduğunu da göreceksiniz.

2. Argan Yağı Maskesi

Birer tatlı kaşığı argan yağı ve ısırgan tohumu yağını 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Hazırladığınız karışımı masaj yaparak saçlarınıza yedirin. Daha sonra saçlarınızı streç film ile sarın, bu şekilde 1 saat bekleyin. Süre dolduktan sonra saçlarınızı yıkayın. Bu yöntem, saçlarınızdaki kırıkları onarmakla beraber saçlarınızın daha canlı ve parlak görünmesini sağlayacaktır.saç kırıklarını onarmanın yolları3. Biberiye Yağı Maskesi

1 yemek kaşığı biberiye yağı,1 yemek kaşığı havuç tohumu yağı ve 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Daha sonra bu karışımı masaj yaparak saçlarınıza uygulayıp saçlarınızı streç film ile sarın. Bu şekilde 2 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu karışım, sahip olduğu besleyici özellik sayesinde saç kırıklarınızı onarmada oldukça faydalı olacaktır. Bu uygulamayı haftada 1 kez yapabilirsiniz.

4. Bira Mayası Maskesi

1 tatlı kaşığı bira mayası, bir kahve fincanı yoğurt ve bir kahve fincanını suyu karıştırın. Bu karışımı saçlarınızın ucuna sürün. Bu uygulama, saç kırıklarınızı onarmakla birlikte yıpranmış saçlarınızı yumuşacık yapacaktır.

5. Avokado ve Muz Maskesi

Bir avokado ve muzu püre haline getirip yarım yemek kaşığı badem yağı ekleyerek hepsini karıştırın. Karışımı masaj yaparak tüm saçınıza uygulayın. Saçlarınızı sarıp 1 saat bekledikten sonra yıkayın. Bu uygulamayla avokado saçlarınızı besleyerek kırıklarınızı onarmaya, muz ise ihtiyacı olan yumuşaklığı vermekte faydalı olacaktır.

saç kırıklarını onarmanın yolları

6. Bal ve Tarçın Maskesi

Eşit miktarlarda bal, tarçın ve zeytinyağını iyice karıştırın. Bu karışımı masaj yaparak tüm saçınıza uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu uygulama kırıklarınızı onarırken saçlarınıza parlaklık da verecektir. (Tarçının açık renk saçlarda zamanla renk değişimine neden olacağı unutulmamalıdır!)

Kendi Kendine Meme Muayenesi Nedir ve Nasıl Yapılır ile evde kendinize meme muayenesi yapmayı öğrenebilir, yorum yaparak ve bizi sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close