BAKIM TAKVİMİ

Haziran 2017 Ay Takvimine Göre Saç Boyama Takvimi Saç Boyama Takvimi

Bize yeni katılan ve henüz ay takvimine göre saç boyama deneyimi olmayan arkadaşlarımız için, ilk takvimimize bazı açıklamalar ve fotoğraf eklemiştim. Dilerseniz BURAYA TIKLAYARAK inceleyebilirsiniz.

Ay takvimine göre saç boyama işlemi yaparken kimyasal saç boyası ve kına için farklı günleri kullanıyoruz biliyorsunuz. Bunun nedeni boyanın kimyasal, kınanın bitkisel oluşuydu. Saç köklerini kimyasallardan korumamız gerektiğinden (saç telinde incelme, saç dökülmesi ve saçta erken beyazlama gibi sorunlara karşı) boyada biraz kısıtlanıyorduk. Buna rağmen ayda iki üç kez boyama fırsatımız oluyor.

Kimyasal boyalardan bahsetmişken, çokça faydalandığımız bir konu başlığımızı BURAYA iliştireyim. Biliyorsunuz saç boyası markaları ve saç boyaları ile ilgili deneyimlerimizi paylaşmış güzel bir arşiv oluşturmuştuk. Hatta aynı sayfada profesyonellerden gelen, evde saç boyama tüyoları ve sorularımızın/sorunlarımızın çözümleriyle ilgili yanıtlar da yer alıyordu. Hem yeni gelen arkadaşlarımız hem de ihtiyaç duyanlarımız için not düşmüş olalım.

Takvimimiz aşağıdaki gibi:

Haziran Ayı Başak Burcu Günleri
31 Mayıs 2017 20.15’ten 03 Haziran 2017 00.48’e kadar devam eden bu günler sadece kına için uygundur.

Haziran Ayı Oğlak Burcu Günleri
10 Haziran 2017 15.36’dan 12 Haziran 2017 21.45’e kadar devam eden bu günler sadece kına için uygundur. Oğlak günleri cildimizi yönettiğinden, bu günlerde uygulanan kına saç derimizin bakımını da üstlenir.

Haziran Ayı Koç Burcu Günleri
17 Haziran 2017 21.54’ten 19 Haziran 2017 22.41’ye kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için uygundur.

Haziran Ayı Boğa Burcu Günleri
20 Haziran 2017 01.52’den 21 Haziran 2017 07.25’e kadar devam eden bu günler sadece kına için uygundur.

Haziran Ayı Aslan Burcu Günleri
26 Haziran 2017 02.06’dan 28 Haziran 2017 00.11’e kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için uygundur.

Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

*** Uygulamalarınızı Ay’a göre saç boyama takvimi doğrultusunda yaptığınızda öncelikle kaliteli bir renk elde ederiz.(İlk paragrafta verdiğim bağlantıya giderek örneğini görebilirsiniz.) Yani katalogdaki rengi elde edersiniz. Ayrıca rengin birkaç yıkamada akması gibi bir sorun yaşanmaz. Aynı kalite kına için de geçerlidir. Yanı sıra saç kökleri beslenir ve güçlenir.

Güle güle kullanalım, şifa olsun 🙂

Tags

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close