BAKIM TAKVİMİ

Epilasyon Takvimi | Nisan 2018

Hicri Takvime Göre Tüy Almak Nedir, Ne Zaman Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Hicri takvime göre tüy almak ya da Dolunay epilasyonu olarak da bilinen Ay takvimine göre tüy almak tüylerden kurtulmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak Ay’ın bu etkisinden faydalanmak istiyorsak tüyleri kökten alan yöntemler kullanmak gerekir! Tüyleri kökten almayan hiç bir yöntem ne uygulanırsa uygulansın geçici ya da kalıcı bir fayda sağlamayacaktır. Çünkü tüylerin zamanla azalmasını ya da tamamen bitmesini sağlayan en önemli şey tüylerin köklerine müdahale etmektir. Ancak kökler zedelenirse, başka bir ifade ile zarar görürse gücünü yitirir ve giderek zayıflar; hatta yok olur. Böylece başlangıçta zayıflayarak gelişimini daha uzun sürede tamamlayabilen yani daha uzun sürede çıkan tüyler, süreç sonunda kalıcı olarak biter. Dolunay epilasyonu olarak düşünülen ay takvimine göre tüy almak ya da başka bir ifade ile Hicri takvime göre tüy almak ise köklere tam zamanında dokunarak yani güçlenecekleri dönemde onları engelleyerek bu süreci gözle görülür bir şekilde kısaltır.

Ay takvimine göre epilasyon yapmayı tercih edenler için Ay’ın Başak ve Oğlak burcunda küçüleceği bu günler, Nisan ayı epilasyon günleridir.

Tüylerinizin alırken kırıldığını düşünüyorsanız muhtemelen kuru bir cildiniz vardır. Bu olumsuz durumu en aza indirmek için iki epilasyon dönemi arasında epilasyon yapacağınız bölgeleri günlük kullandığınız bir nemlendirici ile sık sık nemlendirmelisiniz.

Yöntemi lazer epilasyon ya da iğneli epilasyon randevularınızda da dikkate almanız seans sayısını düşürerek size maddi ve manevi kazanç sağlayacaktır.

06 Nisan 2018 22.01’den 09 Nisan 2018 04.39’a kadar olan zaman diliminde etkileri güçlü bir epilasyon yapabilirsiniz.

06 Nisan 2018 22.01’den 09 Nisan 2018 04.39’a kadar olan zaman diliminde etkileri güçlü bir epilasyon yapabilirsiniz.  “ilk yirmi bir saati değerlendirmeniz daha faydalı olur. 🍀 🙂 “

Zaman zaman özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvimi son bir kez kontrol etmeniz faydalı olur.

 

AY’LA YAŞAM, ve PÜF kategorilerinde bu tarihlerde yapabileceklerinizle ilgili başlıkları bulabilirsiniz.

Epilasyon yaptığınız bölgelerde batıklar oluşuyorsa BURADAKİ yöntemi uygulayabilirsiniz.

Önceki aylarda yöntemi uygulayanların yorumları için SİZDEN HABERLER sayfasını ya da İSTENMEYEN TÜYLER kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Tüy sorununuz normalin çok üzerindeyse ya da tüylerinizde sonradan artış olduysa BU YAZIYA göz atmanızı öneririm.

Bunun dışında hormon bozukluğu söz konusu ise çözümünü BURADA ve BURADA bulabilirsiniz.

En yüksek faydayı görmenizi diliyorum <3

Tags

Related Articles

2 Yorumlar

  1. Günaydın kozmik bakım 🙂 konuyla alakalı değil belki ama bir sorum olacaktı cevaplayabilirseniz çok memnun olurum 🙂 ben cilt bakımı yaptırmayı düşünüyorum ve cildimde gerçekten etkili olsun istiyorum çünkü çok hassas Her şeyi gösteren bir cildim var (akne,leke,siyah nokta nerdeyse hiç geçmeyen problemim)epilasyon takvimine göre mi gün belirleyeyim ne önerirsiniz?

  2. Tarihi kaçırdığımızda herhangi bir günde aldığımızda yine başa mı dönüyor oluyoruz tüylerimiz azalmıyor mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close