BAKIM TAKVİMİ

Ay Takvimine Göre Saç Boyama ve Kına Takvimi | Nisan 2018

Ay Takvimine Göre Saç Boyama Nedir, Ne Zaman Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Ay takvimine göre saç boyama deneyimi olmayan arkadaşlarımız için, ilk takvimimize bazı açıklamalar ve fotoğraf eklemiştim. Dilerseniz Nisan 2018 takviminden önce BURAYA TIKLAYARAK inceleyebilirsiniz.

Nisan ayında Ay takvimine göre saç boyama işlemi yaparken de önceki aylarda olduğu gibi kimyasal saç boyası ve kına için farklı günleri kullanacağız. Bunun nedeni boyanın kimyasal, kınanın bitkisel oluşu.

Saç köklerini kimyasallardan korumamız gerektiğinden (saç telinde incelme, saç dökülmesi ve saçta erken beyazlama gibi sorunlara karşı) boyada biraz kısıtlanıyorduk. Buna rağmen ayda iki üç kez boyama fırsatımız oluyor.

Nisan 2018 Ay Takvimine Göre Saç Boyama takvimimiz aşağıdaki gibi:

Nisan Ayı Oğlak Burcu Günleri

06 Nisan 2018 22.01’den 09 Nisan 2018 04.39’a kadar devam eden bu günler sadece kına için uygundur. Oğlak günleri cildimizi yönettiğinden, bu günlerde uygulanan kına saç derimizin bakımını da üstlenir.

Nisan Ayı Koç Burcu Günleri 

14 Nisan 2018 07.25’ten 16 Nisan 2018 08.59’a kadar devam eden bu günler BU AY SADAECE KINA için uygundur. Kimyasal boya kullanıyorsak ve bu ayı boya yapmadan atlayamayacaksak, boyamızı 14 Nisan’da yapalım. Hatta mümkün olduğu kadar erken saatlerde yapmaya çalışıp, öğleden sonraya ya da akşama bırakmayalım. Zorunlu değilseniz boyama işlemini mayıs ayına bırakabilir ya da bu ayın aslan günlerini kullanabilirsiniz.

Nisan Ayı Boğa Burcu Günleri

16 Nisan 2018 12.50’den 18 Nisan 2018 00.04’e kadar devam eden bu günler sadece kına için uygundur.

Nisan Ayı Aslan Burcu Günleri

22 Nisan 2018 21.08’den 24 Nisan 2018 20.39’a kadar devam eden bu günler hem boya hem kına için uygundur.

Nisan Ayı Başak Burcu Günleri

25 Nisan 2018 00.40’tan 26 Nisan 2018 11.49’a kadar devam eden bu günler sadece kına için uygundur.

 

Günü geldikçe, özel notlar ekleme ihtimalime karşı, uygulama öncesinde takvime bir kez daha göz atmanız faydalı olur.

Ay Takvimine Göre Saç Boyama Neden Önemlidir, Faydası Nedir?

Ay Takvimine göre saç boyama yaptığınızda öncelikle kaliteli bir renk elde edersiniz. (İlk paragrafta verdiğim bağlantıya giderek örneğini görebilirsiniz.) Yani katalogdaki rengi elde edersiniz. Ayrıca rengin birkaç yıkamada akması gibi bir sorun yaşanmaz. Aynı kalite kına için de geçerlidir. Yanı sıra saç kökleri beslenir ve güçlenir.

Güle güle kullanalım, faydalı olsun 🙂

Tags

Related Articles

One Comment

  1. Merhaba,bu ay saçımı boyamak istiyorum,kolay akmaması açısından en uygun gün hangisi acaba? Bir de kardeşim de saçını perma yaptırmak istiyor,saçın şeklini uzun süre koruması için hangi günü tavsiye edersiniz?Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close